Nawóz FRUCTUS IGLAK 2,5kg Rozszerzyć

Fructus Nawóz do tui tuji, iglaków, roślin kwaśnolubnych 2,5kg

36.1.0

104

5906074140589

Nowy

Wieloskładnikowy, granulowany nawóz od marki Fructus przeznaczony do zasilania roślin iglastych preferujących kwaśny odczyn gleby.

Więcej szczegółów

172 Przedmioty

20,21 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni %price%

Zapytaj o produkt

Fructus Nawóz do tui tuji, iglaków, roślin kwaśnolubnych 2,5kg

Akceptuję zasady polityki prywatności  

FRUCTUS

Wysyłka w ciągu 24 godzin

120 dni na zwrot

Dostawa już od 14,85 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

* Dla zakupów powyżej 400,00 zł darmowa dostawa!

Sposoby dostawy Nazwa Cena
Paczkomat® InPost 24/7 Paczkomat® InPost 24/7 14,85 zł
InPost Kurier InPost Kurier 17,75 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 19,91 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Kurier - przesyłka gabarytowa Kurier - przesyłka gabarytowa 20,91 zł

Nawóz do iglaków marki Fructus świetnie sprawdza się w przypadku roślin iglastych takich jak sosna, jodła, świerk, modrzew, cis, tuja, jałowiec oraz innych roślin kwaśnolubnych - rododendronów, wrzosów czy azalii, a także innych drzew i krzewów ozdobnych. Produkt zawiera wysoką dawkę makro i mikroskładników pokarmowych zapewniających optymalny i zdrowy wzrost roślin. Zawartość żelaza oraz magnezu zapewnia intensywne wybarwienie krzewów. Nawóz poprawia zimotrwałość roślin oraz zapobiega brązowieniu igieł.

Najważniejsze cechy nawozu do iglaków Fructus:

✅ Idealny do zasilania świerków, sosen, jodeł, tui, jałowców ,daglezji, cisów, cyprysików, modrzewi, wrzosów, wrzośców, a także rododendronów i azalii

✅ Wspiera zdrowie i optymalny wzrost roślin oraz ich zimotrwałość

✅ Zapewnia piękne wybarwienie oraz zapobiega brązowieniu igieł

✅ Stopniowe uwalnianie składników odżywczych

✅ Kompleksowy skład oraz brak zawartości chlorków

✅ Duża wydajność - 1 kg nawozu wystarcza na około 30 roślin

Sposób użycia:

 • Młode rośliny do 1 m wysokości: 5 – 20 g/roślinę
 • Rośliny starsze o wysokości powyżej 1 m: 25 – 40 g/na każdy metr wysokości drzewa lub krzewu
 • Zwarte nasadzenia (np. żywopłoty, rabaty): 0,5 – 1 kg/10 m2
 • Podłoża do upraw doniczkowych: 1 – 2 kg/m3

Nawóz można stosować w okresie od marca do września.

 1. Rozsiewać w promieniu nieco przekraczającym obrys korony drzewa lub krzewu.
 2. Po wysianiu nawóz lekko zmieszać z wierzchnią warstwą gleby
 3. Następnie obficie podlać.

Zaleca się nawożenie roślin 2-3 razy w sezonie wegetacyjnym, przy czym ostatnie nawożenie należy zastosować nie później niż do końca sierpnia. Dawka nawozu uzależniona jest od wieku i wielkości drzewa lub krzewu. Rośliny starsze o wysokości powyżej jednego metra można nawozić raz w sezonie wegetacyjnym, najlepiej wczesną wiosną.

Opakowanie: 2,5 kg

Skład:

Makroskładniki:

 • azot całkowity (N): 5 %w formie amonowej,
 • pięciotlenek fosforu (P2O5): 6 % rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 
 • pięciotlenek fosforu (P2O5): min. 2,5 % rozpuszczalny w wodzie,
 • tlenek potasu (K2O): 10 % rozpuszczalny w wodzie w formie siarczanów,
 • tlenek wapnia (CaO): 2 % rozpuszczalny w wodzie
 • tlenek magnezu (MgO): 5 % całkowity,
 • trójtlenek siarki(SO3): min. 25 % całkowity.

Mikroskładniki:

 • bor (B): 0,01 % całkowity w postaci kwasu borowego,
 • miedź (Cu): 0,01 % całkowita w postaci siarczanów, 
 • żelazo (Fe): 2,0 % całkowite w postaci siarczanów,
 • mangan (Mn): 0,1 % całkowity w postaci siarczanów,
 • molibden (Mo): 0,001 % całkowity w postaci soli amonowej,
 • cynk (Zn): 0,01 % całkowity w postaci siarczanów
SKŁADNIKI NAWOZOWE Makroskładniki: Azot (N): 5% Fosfor (P2O5): 6% Potas (K2O): 10% Wapń (CaO): 2% Magnez (MgO): 5% Siarka (SO3): 25% + mikroskładniki (bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk)

Napisz opinię

Fructus Nawóz do tui tuji, iglaków, roślin kwaśnolubnych 2,5kg

Fructus Nawóz do tui tuji, iglaków, roślin kwaśnolubnych 2,5kg

Fructus – postaw na najlepszy w zastosowaniu nawóz!

Fructus to firma, która oferuje wysokiej jakości nawozy do ogrodów warzywnych i kwiatowych. Firma działa już od wielu lat i dzięki skuteczności swoich produktów zdobyła zaufanie klientów. Wysoka jakość produktów, a także ich skuteczność sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla każdego ogrodnika, który chce uprawiać różne rośliny w swoim ogrodzie lub szklarni.

Fructus stawia sobie za cel oferowanie swoim klientom skutecznych nawozów w przystępnej cenie. Firma zdobyła uznanie z wielu różnych źródeł, takich jak czasopisma specjalizujące się w ogrodnictwie czy fora ogrodnicze.

Fructus – wysokiej jakości nawozy dla Twojego ogrodu

Stosowanie nawozów Fructus zapewni nie tylko dobre zbiory, ale także wysoką jakość produktu. Marka Fructus oferuje szereg produktów odpowiadających potrzebom różnych upraw i zaprojektowanych tak, aby pomóc hodowcom osiągnąć optymalne wyniki. Fructus to producent wysokiej jakości nawozów do wszelkiego rodzaju roślin. Nawozy te oparte są na naturalnych składnikach, dzięki czemu są bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska.

Nawozy Fructus zostały stworzone po to, aby ogród wyglądał bujnie i pięknie, abyś mógł z przyjemnością spędzać w nim czas. Świetnie działają na wszystkie rodzaje roślin, w tym warzywa, drzewa owocowe czy kwiaty. Nawozy te możesz stosować we wszystkich porach roku: wiosną, latem, jesienią i zimą. Nawozy Fructus oferują szeroką gamę produktów, których głównym celem jest uzyskanie maksymalnego plonu i jakości. Fructus to marka, która stała się synonimem sukcesu i jakości w świecie sadownictwa. Firma ma wiele lat doświadczenia w branży nawozowej, przyczyniając się do rozwoju szerokiej gamy produktów.

Fructus – nawóz do przydomowego ogródka

Nawozy Fructus należą do gamy profesjonalnych produktów, które nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale także gwarantują doskonałe rezultaty. Drzewa owocowe, winorośl i jagody dobrze reagują na te nawozy, które zostały opracowane specjalnie dla każdej uprawy i każdej fazy wzrostu. Oprócz jakości swoich produktów FOSFAN SA zawsze koncentruje się na potrzebach swoich klientów.

Zrównoważona dieta jest niezbędna dla dobrego zdrowia i samopoczucia. To samo dotyczy roślin, które potrzebują konkretnych składników odżywczych, aby rosnąć i kwitnąć. Fructus to specjalne rodzaje nawozów, które można stosować do wszystkich rodzajów roślin. Zawierają one wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki, w tym witaminy i minerały. Są one niezbędne do zdrowego wzrostu roślin, dlatego ważne jest, aby regularnie stosować produkt przeznaczony dla konkretnej grupy roślin, aby zapewnić, że pozostaną zdrowe, zielone i bujne przez cały rok.

Zalety nawozów Fructus

Nawozy Fructus zapewniają roślinom wszystko, czego potrzebują do prawidłowego wzrostu, w tym witaminy, minerały i inne składniki odżywcze potrzebne do ich rozwoju. Istnieje jednak wiele innych korzyści, które towarzyszą regularnemu stosowaniu tego produktu:

rośliny pozostaną zdrowe przez cały rok dzięki właściwemu odżywianiu, jakie zapewniają te nawozy;

będą produkować więcej kwiatów lub owoców;

będą miały dłuższą żywotność.

Nawóz wieloskładnikowy? Jaki nawóz wybrać? Nawóz Fructus ogrodnik

Stosowane przez Fructus nawozy charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami i wysoką jakością. Nawozy znajdują zastosowanie w ogrodach, parkach i innych miejscach, gdzie uprawiane są rośliny. Są one różnego rodzaju, w zależności od tego, czy stosuje się je do trawników, warzyw, owoców, czy do iglaków, drzew lub krzewów. Wśród nich jest uniwersalna mieszanka składników odżywczych dla roślin ozdobnych, drzew i krzewów. Nawóz ten zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zapewnienia prawidłowego wzrostu roślin. Oprócz tego nawozu istnieją również nawozy o specjalnym przeznaczeniu, które poprawiają zdrowotność roślin i pomagają w walce z różnymi szkodnikami i chorobami.

Nawozy Fructus zawierają składniki odżywcze, które dzięki swoim właściwościom mogą być wchłaniane przez korzenie. Można je bez problemu stosować na trawnikach lub pod drzewami i krzewami. Te nawozy są również łatwe do przechowywania przez długi okres bez utraty skuteczności.

W naszym sklepie znajdziesz nawozy Fructus w wielu różnych rodzajach: uniwersalne do roślin ozdobnych, trawników, drzew czy krzewów; o specjalnym przeznaczeniu do zapobiegania brązowieniu igieł drzew iglastych; do walki z mchem na trawnikach.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, konieczne jest nawożenie roślin w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób. Warto pamiętać, że nawozy nie są panaceum na wszystkie problemy związane z odżywianiem roślin. Ich zadaniem jest korygowanie niedoborów i zaburzeń równowagi w glebie, ale nie są w stanie uzupełnić braków wody czy złej struktury gleby. Głównym celem nawozów jest zwiększenie plonów zebranych roślin, poprawa ich jakości oraz zwiększenie odporności na szkodniki i choroby.