Karmnik dla ptaków kryty słomą DUŻY nr 21 BRAPTA Rozszerzyć

Karmnik dla ptaków kryty słomą DUŻY nr 21 BRAPTA

35.3.2

4925

5903126390381

Nowy

Karmnik dla ptaków kryty słomą DUŻY nr 21 BRAPTA to obszerny i urokliwy domek dla ptaków, zapewniający im schronienie oraz dostęp do pożywienia w Twoim ogrodzie.

Więcej szczegółów

12 Przedmioty

68,87 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni %price%

Zapytaj o produkt

Karmnik dla ptaków kryty słomą DUŻY nr 21 BRAPTA

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Brapta

Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych

120 dni na zwrot

Dostawa już od 17,75 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

* Dla zakupów powyżej 400,00 zł darmowa dostawa!

Sposoby dostawy Nazwa Cena
InPost Kurier InPost Kurier 17,75 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 19,91 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Kurier - przesyłka gabarytowa Kurier - przesyłka gabarytowa 20,91 zł

Karmniki dla ptaków pomogą im przetrwać trudny, zimowy czas, natomiast ich właściciele, będą mogli w swoim ogrodzie gościć często piękne i rzadkie okazy ptaków. Nikomu nie trzeba również przypominać, że karmnik w ogródku to świetny sposób na kontakt z naturą zarówno dla dorosłych jak i dzieci, którzy mogą poznać zachowania i zwyczaje ptaków w okresie zimowym, jakże trudnym i niebezpiecznym dla naszych "skrzydlatych przyjaciół".

Prezentujemy zatem Państwu bardzo ciekawie wykonany, a zarazem oryginalny karmnik dla ptaków kryty słomą DUŻY BRAPTA. Karmnik przystosowany jest do ustawiania na powierzchniach płaskich. Zalecamy tak ustawić karmnik, aby nie był podatny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz dostępny dla kotów, bądź psów, które mogą go zniszczyć lub zaatakować ptaki.

Dane techniczne:

  • Kolor: naturalne drewno
  • Wolnostojący
  • Materiały użyte do wykonania karmnika: drewno, słoma
  • Wymiary: 55 x 45 x 26 cm
  • Waga: 4kg

Dlaczego powinno się dokarmiać ptaki:

  1. Dokarmianie ułatwia ptakom przetrwanie ciężkich warunków zimowych – niskiej temperatury i opadów. Lot aktywny wymaga wiele energii, a równocześnie nie pozwala na gromadzenie wewnątrz ciała znacznych zapasów (niekorzystny wzrost ciężaru). Dlatego dla ptaków, zwłaszcza tych małych, szczególnie ważne jest regularne i wystarczająco obfite odżywianie.
  2. Podczas pory zimowej dni są krótkie i ptaki mają mniej czasu na zdobycie pokarmu wystarczającego do przetrwania długiej i zimnej nocy.
  3. Zimą ptaki mają ograniczony dostęp do innych źródeł pokarmu wskutek zalegania pokrywy śnieżnej.
  4. Człowiek silnie wpływa na środowisko, w znacznym stopniu ograniczając naturalną bazę pokarmową, a dokarmianie zwierząt może nieco złagodzić skutki tych niekorzystnych zmian.
  5. Dokarmiając ptaki, człowiek zbliża się do nich, uczy się, pobudza swoje zainteresowanie i uwrażliwia na przyrodę, a także zyskuje poczucie, że robi coś dobrego. Jest to świetny sposób na nauczenie dziecka empatii, szacunku dla przyrody, zwierząt.

Napisz opinię

Karmnik dla ptaków kryty słomą DUŻY nr 21 BRAPTA

Karmnik dla ptaków kryty słomą DUŻY nr 21 BRAPTA

Pierwsze receptury pokarmów dla ptaków zawierały nasiona mielonej pszenicy, kukurydzy, siemienia lnianego, owoców jarzębiny, chwastów zbóż itp. Receptura ulegała z czasem licznym przeobrażeniom.