Pokarm dla koszatniczki Bratek 500g Rozszerzyć

Pokarm dla koszatniczki Bratek 500g

Bratek Sp. z o.o. Bratek Sp. z o.o.

BRAT-0011

Nowy

Pokarm dla koszatniczki

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

3,67 zł

0.5 kg

✈   Wysyłka w ciągu 48 godzin 

↺   120 dni na zwrot

☎   12 312 51 56

✉   info@egarden24.pl
Dostawa już od 9,99 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Cena
InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
InPost Kurier InPost Kurier 14,99 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,98 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Kurier DHL (dostawa w godzinach: 18-22) Kurier DHL (dostawa w godzinach: 18-22) 29,51 zł
Kurier DHL (pobranie - dostawa w godzinach: 18-22) Kurier DHL (pobranie - dostawa w godzinach: 18-22) 31,97 zł
przesyłka kurierska przesyłka kurierska 184,50 zł

W hodowli podstawą żywienia koszatniczek jest siano, które nie może być jednak ściółką. Ściółkę stanowić powinna warstwa drewnopochodnego prasowanego granulatu. Zwierzęta można karmić nasionami traw, liśćmi kilku dozwolonych gatunków polskich drzew i krzewów (brzoza, grusza, grab, jabłoń, leszczyna, lipa, orzech włoski, wierzba płacząca) i ziołami (dziurawiec pospolity, babka lancetowata, rumianek pospolity, rdest ptasi, pokrzywa zwyczajna, wrzos, mniszek lekarski (mlecz), nagietek lekarski, mięta pieprzowa, lucerna, krwawnik, koper włoski, melisa i majeranek), bulwami topinambura (słonecznik bulwiasty), owocami dzikiej róży, jak również specjalnymi karmami. Można karmić koszatniczki świeżymi i suszonymi warzywami – porem, selerem, marchewką i pietruszką (dwa ostatnie w niewielkich ilościach, marchewka zawiera cukry, pietruszka jest moczopędna).
Prawidłowa dieta koszatniczki wymaga, by proporcja wapna do fosforu była zbliżona do 2:1, zaś ilość tych pierwiastków w 1 kilogramie karmy nie była zbyt wysoka (12 g wapna i 6 g fosforu). Z kolei brak wapnia lub fosforu albo nieprawidłowa ich wzajemna proporcja mogą skutkować powstawaniem zwapnień w nerkach, przerastanien siekaczy i trzonowców oraz korzeni zębów. Karma koszatniczki nie powinna także zawierać nadmiernych ilości białka, które powoduje przyjmowanie nadmiernej ilości wody.

 

 


Ze względu na wrodzoną skłonność do cukrzycy dieta koszatniczek winna być pozbawiona nadmiaru węglowodanów. Wykluczone jest podawanie słodyczy, owoców, a nawet korzeni warzyw korzeniowych. Zalecane jest znaczne ograniczenie w diecie składników energetycznych, zawierających znaczne ilości tłuszczu czy węglowodanów: kukurydzy, nasion słonecznika czy orzechów. Pojemność opakowania 500g

Symbol:
BRAT-0011

Waga do 500 G

Napisz opinię

Pokarm dla koszatniczki Bratek 500g

Pokarm dla koszatniczki Bratek 500g

Nazwa "Bratek" zrodziła się w 1991 r. W ciągu kilku lat działalności "Bratek" rozszerzył swój asortyment wprowadzając materiał siewny roślin ogrodniczych i rolniczych. Firma reprodukuje i kontraktuje trawy gazonowe i łąkowe w kraju i za granicą. Posiada umowy dealerskie z kilkoma najlepszymi firmami nasiennymi w kraju, między innymi z PNOS-em w Ożarowie Mazowieckim, POLAN-em w Krakowie i SHR w Nieznanicach. Dzięki dynamicznemu rozwojowi firma posiada powierzchnię magazynow 1500m2, własne chłodnie - 600m3, silosy zbożowe i laboratorium analityczne.