Pokarm dla szynszyla Bratek 500g Rozszerzyć

Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

Bratek Sp. z o.o. Bratek Sp. z o.o.

BRAT-0013

Nowy

Pokarm dla szynszyla Bratek

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

3,67 zł

0.5 kg

✈   Wysyłka w ciągu 48 godzin 

↺   120 dni na zwrot

☎   12 312 51 56

✉   info@egarden24.pl
Dostawa już od 9,99 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Cena
InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
InPost Kurier InPost Kurier 14,99 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,98 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Kurier DHL (dostawa w godzinach: 18-22) Kurier DHL (dostawa w godzinach: 18-22) 29,51 zł
Kurier DHL (pobranie - dostawa w godzinach: 18-22) Kurier DHL (pobranie - dostawa w godzinach: 18-22) 31,97 zł

Szynszyle są małymi gryzoniami, blisko spokrewnionymi z świnką morską, nutrią oraz wiskaczą górską i nizinną. Ojczyzną szynszyli jest Ameryka Południowa – tereny Argentyny, Boliwii i Chile, gdzie zamieszkują jałowe i suche tereny Andów na wysokości od ok. 3000 do 5000 m n.p.m. Szynszyle żyją w stadach liczących od kilku do kilkunastu osobników, prowadząc nocny tryb życia. Zamieszkują szczeliny skalne, groty lub małe przedsionki tworzące się w usypiskach kamieni. Pożywienie ich stanowią przede wszystkim nasiona roślin, szorstkie źdźbła traw i rozmaite zioła. Szynszyle często skaczą dwunożnie, ale przeważnie poruszają się na wszystkich czterech kończynach. W odróżnieniu od innych gryzoni zwierzęta te żyją dość długo – nawet do 20 lat.W Polsce hodowla szynszyli została zapoczątkowana w 1956 r przez Władysława i Elwirę Rżewskich którzy z Kanady sprowadzili pierwszą parę szynszyli i w Grywałdzie koło Krościenka założyli pierwszą hodowlę tych zwierząt. Gdy po kilku miesiącach sprowadzili kolejnych 15 par (również z Kanady), powstała pierwsza polska ferma szynszyli. Stopniowo hodowla tych zwierząt została upowszechniona w całym kraju.


 

U szynszyli zaznacza się dymorfizm płciowy w rozmiarach ciała zwierząt – samice są nieznacznie większe od samców. Posiadają one dobrze rozwinięty przewód pokarmowy i uzębienie przystosowane jest do trawienia i rozdrabniania pokarmu o dużej zawartości błonnika.


 

Z reguły szynszyle są zwierzętami zdrowymi i raczej odpornymi. Zapewnienie naszym podopiecznym optymalnych warunków życia jest najlepszym sposobem przeciwdziałania chorobom.

Pojemność opakowania 500g

Symbol:
BRAT-0013

Waga do 500 G

Napisz opinię

Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

Nazwa "Bratek" zrodziła się w 1991 r. W ciągu kilku lat działalności "Bratek" rozszerzył swój asortyment wprowadzając materiał siewny roślin ogrodniczych i rolniczych. Firma reprodukuje i kontraktuje trawy gazonowe i łąkowe w kraju i za granicą. Posiada umowy dealerskie z kilkoma najlepszymi firmami nasiennymi w kraju, między innymi z PNOS-em w Ożarowie Mazowieckim, POLAN-em w Krakowie i SHR w Nieznanicach. Dzięki dynamicznemu rozwojowi firma posiada powierzchnię magazynow 1500m2, własne chłodnie - 600m3, silosy zbożowe i laboratorium analityczne.