Pokarm dla szynszyla Bratek 500g Rozszerzyć

Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

BRAT-0013

5413

Nowy

Pokarm dla szynszyla Bratek

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

3,67 zł

0.5 kg

 • Zapytaj o produkt

  Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

  Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

  Pokarm dla szynszyla Bratek

  Bratek Sp. z o.o. Bratek Sp. z o.o.

  Wysyłka w ciągu 48 godzin

  120 dni na zwrot

  Dostawa już od 9,99 zł
           Sprawdź koszt wysyłki


  Dostawa już od 9,99 zł
  Sprawdź koszt wysyłki

  Wysyłka

  Sposoby dostawyNazwaCena
  InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
  InPost Kurier InPost Kurier 14,99 zł
  InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,98 zł
  Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
  Kurier DHL Kurier DHL 22,13 zł
  Kurier DHL (pobranie) Kurier DHL (pobranie) 19,99 zł

  Szynszyle są małymi gryzoniami, blisko spokrewnionymi z świnką morską, nutrią oraz wiskaczą górską i nizinną. Ojczyzną szynszyli jest Ameryka Południowa – tereny Argentyny, Boliwii i Chile, gdzie zamieszkują jałowe i suche tereny Andów na wysokości od ok. 3000 do 5000 m n.p.m. Szynszyle żyją w stadach liczących od kilku do kilkunastu osobników, prowadząc nocny tryb życia. Zamieszkują szczeliny skalne, groty lub małe przedsionki tworzące się w usypiskach kamieni. Pożywienie ich stanowią przede wszystkim nasiona roślin, szorstkie źdźbła traw i rozmaite zioła. Szynszyle często skaczą dwunożnie, ale przeważnie poruszają się na wszystkich czterech kończynach. W odróżnieniu od innych gryzoni zwierzęta te żyją dość długo – nawet do 20 lat.  W Polsce hodowla szynszyli została zapoczątkowana w 1956 r przez Władysława i Elwirę Rżewskich którzy z Kanady sprowadzili pierwszą parę szynszyli i w Grywałdzie koło Krościenka założyli pierwszą hodowlę tych zwierząt. Gdy po kilku miesiącach sprowadzili kolejnych 15 par (również z Kanady), powstała pierwsza polska ferma szynszyli. Stopniowo hodowla tych zwierząt została upowszechniona w całym kraju.


   

  U szynszyli zaznacza się dymorfizm płciowy w rozmiarach ciała zwierząt – samice są nieznacznie większe od samców. Posiadają one dobrze rozwinięty przewód pokarmowy i uzębienie przystosowane jest do trawienia i rozdrabniania pokarmu o dużej zawartości błonnika.


   

  Z reguły szynszyle są zwierzętami zdrowymi i raczej odpornymi. Zapewnienie naszym podopiecznym optymalnych warunków życia jest najlepszym sposobem przeciwdziałania chorobom.

  Pojemność opakowania 500g

  Symbol:
  BRAT-0013

  Wagado 500 G

  Napisz opinię

  Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

  Pokarm dla szynszyla Bratek 500g

  Nazwa "Bratek" zrodziła się w 1991 r. W ciągu kilku lat działalności "Bratek" rozszerzył swój asortyment wprowadzając materiał siewny roślin ogrodniczych i rolniczych. Firma reprodukuje i kontraktuje trawy gazonowe i łąkowe w kraju i za granicą. Posiada umowy dealerskie z kilkoma najlepszymi firmami nasiennymi w kraju, między innymi z PNOS-em w Ożarowie Mazowieckim, POLAN-em w Krakowie i SHR w Nieznanicach. Dzięki dynamicznemu rozwojowi firma posiada powierzchnię magazynow 1500m2, własne chłodnie - 600m3, silosy zbożowe i laboratorium analityczne.