Drożdże suszone FERMIVIN BIOWIN Rozszerzyć

Drożdże suszone FERMIVIN BIOWIN

N11

5932

Nowy

Drożdże aktywne, suszone Fermivin idealnie nadaja się do win białych i czerwonych, gwarantują szybką i pełną fermentację. Posiada tolerancja na alkohol do ok 14%.

Więcej szczegółów

3,40 zł

0.01 kg

 • Zapytaj o produkt

  Drożdże suszone FERMIVIN BIOWIN

  Drożdże suszone FERMIVIN BIOWIN

  <p><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;"><span style="font-size: 10pt;">Drożdże aktywne, suszone </span></span><strong><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;"><span style="font-size: 10pt;">Fermivin </span></span></strong><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;"><span style="font-size: 10pt;">idealnie nadaja się </span></span><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;"><span style="font-size: 10pt;">do win białych i czerwonych, gwarantują szybką i pełną fermentację. Posiada tolerancja na alkohol do ok 14%.</span></span></p>

  Biowin Biowin

  Wysyłka w ciągu 48 godzin

  120 dni na zwrot

  Dostawa już od 9,99 zł
           Sprawdź koszt wysyłki


  Dostawa już od 9,99 zł
  Sprawdź koszt wysyłki

  Wysyłka

  Sposoby dostawyNazwaCena
  InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
  InPost Kurier InPost Kurier 14,99 zł
  InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,98 zł
  Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
  Kurier DHL Kurier DHL 22,13 zł
  Kurier DHL (pobranie) Kurier DHL (pobranie) 19,99 zł

  Drożdże winiarskie to mikroskopijne, organizmy jednokomórkowe niedostrzegalne gołym okiem. Maja elementarne znaczenie przy produkcji alkoholu zarówno tego wytwarzanego na skalę międzynarodową jak i przy produkcji domowej na własny użytek.
  Drożdże są, ważne gdyż odpowiadają za prawidłową fermentacje alkoholową. Szare mikroskopijne grzyby pochłaniają cukier, a następnie rozkładają go na etanol i dwutlenek węgla.
  Wino otrzymane z soku owocowego zawdzięczamy grupie drożdży należących do rodzaju
  Saccharomyces cerevisiae i Saccharomyces bayanus. W przemyśle winiarskim posiadamy wiele drożdży szlachetnych podzielonych na szereg ras, zależnych od upodobań substratowych czyli rodzaje owoców,stężenia cukru oraz szybkości i wydajności wyprodukowanego alkoholu.
   
  Inne dostępne rasy drożdży:


  Fermivin PDM (Saccharomyces bayanus)do win białych i czerwonych, fermentujące nawet w trudnych warunkach (np.: zbyt niska temperatura, wysokie stężenie garbników oraz cukru); dobre do win musujących oraz wtórnej fermentacji. Tolerancja na alkohol do ok16%
  Fermicru LS2 (Saccharomyces bayanus)- do win białych, czerwonych oraz różowych. Doskonałe do win musujących. Charakteryzują się szybkim i pełnym odfermentowniem, bardzo małą ilość osadu i szybkim klarowaniem. Tolerancja na alkohol do ok16%
  Fermicru VR5 do win czerwonych, szczególnie trudno fermentujących np.: z aronii. Nadają się do trunków przeznaczonych do wieloletniego leżakowania. Tolerancja na alkohol do ok15%.
  EnoVini- doskonała mieszanka dwóch szczepów drożdży winiarskich, do win owocowych, czerwonych i białych, nadająca niepowtarzalny bukiet. Tolerancja na alkohol do ok18 %.


  Dlaczego warto kupić produkt ?
   

  -tolerancja alkoholowa do 14%
  -gotowe wino jest dobrze od fermentowane
  -trwały kolor wina oraz doskonale dobrany bukiet
  -mała ilość osadu, szybkie klarowanie

  Charakterystyka:

  Komórki wysoce aktywnych drożdży, suszone są fluidalnie il.7g.

   
  Użytkowanie:

   
  Drożdże suszone fluidalne, bez konieczności wstępnego namnożenia i uaktywnienia. Zalecane jest tylko wykonanie ich wstępnej rehydratacji, które polega na wymieszaniu drożdży w ok. 100ml letniej wody oraz pozostawić na ok 15 minut w pokojowej temperaturze.  
  Drożdże przechowujemy w suchym i chłodnym miejscu.

  Wydajność:
   
  Pojedyncza dawka wystarcza na wyprodukowanie  do 35 l wina.
   
  UWAGA:

  We wszystkich etapach przygotowania szczepionki drożdży niezwykle ważne jest zachowanie sterylnych warunków. Szczególna uwagę zwrócić należy na czystość naczynia, w którym namnażane będą drożdże.
   
  Symbol produktu: BW-017557

  Napisz opinię

  Drożdże suszone FERMIVIN BIOWIN

  Drożdże suszone FERMIVIN BIOWIN

  Obecny zakres działalności:

  Obecnie firma Biowin zatrudnia kilkadziesiąt osób, dysponuje własnym transportem, dużymi powierzchniami magazynowymi oraz rozbudowanym działem produkcyjnym.  • Obsługujemy hurtownie oraz centra handlowe w całym kraju i sukcesywnie zwiększamy eksport.

  • Prowadzimy sprzedaż na stronie www.biowin.pl oraz na stronach tj. Allegro oraz Ebay.

  • Posiadamy własne laboratorium mikrobiologiczne, od kilku lat z wdrożonym systemem HACCP.