Pożywka dla drożdży winiarskich 10g BIOWIN Rozszerzyć

Pożywka dla drożdży winiarskich 10g BIOWIN

N11

5933

Nowy

Pożywka do drożdży winiarski, nadająca się zarówno do win białych, czerwonych oraz różowych. Opakowanie wystarcza 25L nastawu owocowego

Więcej szczegółów

2,45 zł

0.01 kg

 • Zapytaj o produkt

  Pożywka dla drożdży winiarskich 10g BIOWIN

  Pożywka dla drożdży winiarskich 10g BIOWIN

  <p style="margin-bottom: 0cm;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 10pt;">Pożywka do drożdży winiarski, nadająca się zarówno do win białych, czerwonych oraz różowych. Opakowanie wystarcza 25L nastawu owocowego</span></p>

  Biowin Biowin

  Wysyłka w ciągu 24 godzin

  120 dni na zwrot

  Dostawa już od 9,99 zł
           Sprawdź koszt wysyłki


  Dostawa za darmo
  Sprawdź koszt wysyłki

  Wysyłka

  Sposoby dostawy Nazwa Cena
  InPost Kurier InPost Kurier 16,59 zł
  InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
  InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,82 zł
  Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
  Kurier DHL Kurier DHL 16,99 zł
  Kurier DHL (pobranie) Kurier DHL (pobranie) 22,13 zł
  Kurier DHL - przesyłka gabarytowa Kurier DHL - przesyłka gabarytowa 34,99 zł

  Pożywka do drożdży winiarskich firmy BROWIN, jest mineralna, a jej wiodącym składnikiem jest fosforan diamonowy. Produkt przechowywujemy w temperaturze pokojowej w suchym miejscu.

  Pożywka dla drożdży to nierozłączny element prawidłowego wzrostu drożdży winiarskich. Drożdże odpowiednio rozwinięte, są niezbędne do wykonania prawidłowej fermentacji. Pożywka to przede wszystkim związki azotowe i fosforowe, które są wymagane przez drożdże do prawidłowego rozwoju. Naturalne związki azotowo, fosforowe możemy znaleźć w owocach, jednak niestety w naszym klimacie nie posiadają one ich wystarczająco dużo. Dlatego domowi winiarze muszą posiłkować się już gotowymi zestawami pożywek, bogatymi w swym składzie w te substancje.

  Inne dostępne pożywki:

   
  Pożywka do drożdży winiarskich z witaminą B1

  - Zawiera oprócz fosforanu diamonowego dodatek witaminy B1 (tiaminy) oraz dekstryn wiążących substancje toksyczne dla drożdży. Witamina B1 stymuluje wzrost drożdży i jest silnym aktywatorem fermentacji. Pakowana po 10 g wystarcza na 25 l nastawu.

  Pożywka do drożdży winiarskich KOMBI
  - zawiera oprócz fosforanu diamonowego i witaminy B1, preparaty ścian komórkowych drożdży, które stanowią specyficzne uzupełnienie pożywek, zarówno o charakterze cukrowym jak i związków azotowych. Ściany komórkowe wykazują zdolność adsorbowania substancji hamujących fermentację, między innymi kwasów tłuszczowych. Innymi słowy dodatkowa obecność w pożywce szczątkowych ścian komórkowych bardzo ułatwia fermentację, gdyż przyśpiesza namnażanie się drożdży. Pożywka pakowana po 7 g wystarcza na 25 l nastawu.

   
  Dlaczego warto kupić produkt ?


  -prawidłowe namnożenie drożdży

  -szybka fermentacja

  -pełne odfermentowanie cukru zawartego w owocach oraz tego dodanego podczas produkcji

  -wydajna.

  Użytkowanie:

  W 1/4 szklanki wody rozpuszczamy pożywkę, a następnie dodajemy do gotowego nastawu owocowego. Pożywkę można dodawać na początku fermentacji jednorazowo, jednocześnie z drożdżami. Jednak coraz częściej jest polecane, aby produkt dodawać w trzech równych porcjach. 1 – na początku fermentacji, 2-po 3-5 dniach, 3- po 10 dniach fermentacji.


  Charakterystyka:

  Związki z pożywki, są w zupełności wykorzystywane przez drożdże w czasie ich namnażania. Jeśli zastosujemy produkt zgodnie z instrukcja, na pewno nie wpłynie on na smak oraz aromat wina. Ważne jest także to, że pożywka w żadnym stopniu nie wpływa na zdrowie człowieka.

  Wydajność:

  Pożywka wystarcza na 25L gotowego nastawu owocowego.
    
  Symbol produktu: BW-003024

  Waga do 10 G
  Oceń 
  2021-02-25

  szwagier poleca

  Szwagier zaraził mnie pasją do robienia własnego wina… i tak od 7 lat próbuję swoich sił, z coraz lepszym rezultatem. Używam tej pożywki od dłuższego czasu i jest naprawdę bardzo dobra, jedna z lepszych, jakie stosowałem w tym czasie. I ta niska cena.. Polecam wszystkim nie tylko pożywkę dla drożdży, ale sam sklep, mają super duży wybór.

  Napisz swoją opinię! !

  Napisz opinię

  Pożywka dla drożdży winiarskich 10g BIOWIN

  Pożywka dla drożdży winiarskich 10g BIOWIN

  Obecny zakres działalności:

  Obecnie firma Biowin zatrudnia kilkadziesiąt osób, dysponuje własnym transportem, dużymi powierzchniami magazynowymi oraz rozbudowanym działem produkcyjnym.  • Obsługujemy hurtownie oraz centra handlowe w całym kraju i sukcesywnie zwiększamy eksport.

  • Prowadzimy sprzedaż na stronie www.biowin.pl oraz na stronach tj. Allegro oraz Ebay.

  • Posiadamy własne laboratorium mikrobiologiczne, od kilku lat z wdrożonym systemem HACCP.