Agrowłókniny

Agrowłókniny

Jest 33 produktów.
Pokazuje 1 - 16 z 33 przedmiotów

Agrowłókniny – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Na samym początku warto wiedzieć, że agrotkanina wykorzystywana jest coraz częściej przy uprawach różnego rodzaju roślin w ogrodach i na działkach, a także w szkółkarstwie, służąc do ich okrywania lub podłoża pomiędzy nimi. Na rynku dostępna jest w kilku wersjach, które odróżnia od siebie i...

Agrowłókniny – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Na samym początku warto wiedzieć, że agrotkanina wykorzystywana jest coraz częściej przy uprawach różnego rodzaju roślin w ogrodach i na działkach, a także w szkółkarstwie, służąc do ich okrywania lub podłoża pomiędzy nimi. Na rynku dostępna jest w kilku wersjach, które odróżnia od siebie ich kolor, wskazujący sposób i cel, do którego może być wykorzystywana.

Nasadzenia zielone, takie jak krzewy czy byliny, wymagają od nas użycia agrowłókniny brązowej, zielonej lub czarnej – powinna mieć ona gramaturę 50 gram/m2 lub też 90 gram/m2. Idealnie wywiąże się wtedy ze swojej funkcji odpowiedniego ściółkowania, czyli przykrycie powierzchni ziemi, którego celem jest poprawa warunków glebowych, a także skuteczna ochrona przed rośnięciem chwastów. Warto wiedzieć, że odbija ona również szkodliwe promieniowanie UV. Podnosząc temperaturę podłoża, tkanina ogrodnicza przyśpieszy również rozwój korzeni u roślin, dzięki czemu będą szybciej i zdrowiej rosły. Ponadto przepuszcza ona wodę, co umożliwi bezproblemowe podlewanie roślin.

Na rynku dostępne są również agrowłókniny białe, które odróżnia od siebie gramatura – wiosenna może mieć grubość 17, 19 lub 23 gram/m2 i służy do prawidłowego osłaniania roślin. Jej najważniejszą rolą jest zapobieganie nadmiernemu wysuszaniu gleby i przepuszczanie do niej wody, dzięki czemu rośliny będą miały do niej dostęp przez cały czas. Utrudnia także przejście szkodników do sadzonek. Grubość zimowej agrowłókniny wynosi natomiast około 50 gram/m2 i stosuje się ją w celu otulenia roślin. Podniesie temperaturę powietrza, co przyśpieszy wegetację, chroniąc rośliny przed przymrozkami. Będzie szczególnie ważna dla tych gatunków, które przy uprawie nie są odporne na niskie temperatury.

Z tego względu agrowłóknina zimowa jest tak chętnie wykorzystywana w różnego rodzaju uprawach – zapobiega zmarznięciu roślin i ich systemów korzeniowych, dzięki czemu w dobrych warunkach mogą one przetrwać do wiosny. Tego rodzaju tkanina ogrodnicza będzie bardzo ważna w bezśnieżne zimy, kiedy niska temperatura i silny, zimny wiatr są najbardziej dotkliwe. Warto pamiętać o tym, że tkaninę stosujemy zaraz przed przyjściem zimy i wystąpieniem pierwszych przymrozków. Zastosowanie włókniny jest następujące – rośliny szczelnie owijamy, dokładnie przytwierdzając je do podłoża czymś ciężkim, może to być kamień lub garść ziemi. Tak przygotowane czekają do wiosny -

Wysokiej jakości agrowłókniny w asortymencie naszego sklepu

Jak widać na powyższych przykładach, tkanina ogrodnicza powinna stać się stałym elementem wyposażenia naszego ogrodu lub działki – być może nie będzie najbardziej stylowym dodatkiem do krajobrazu, zapewni jednak roślinom wspaniałe warunki wzrostowe oraz bezpieczne zimowanie. Jest to najważniejsze, jeśli zależy nam na pięknych, zdrowych i bujnych uprawach. Tak więc jej rola w pielęgnowaniu ogrodu jest nie do przecenienia.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór różnego rodzaju agrowłókniny – dostępne są zarówno czarne, zielone i brązowe, jak i białe w wersji wiosennej i zimowej. Ponadto będą Państwo mogli wybrać szerokość i długość produktu, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasuje się on do Państwa potrzeb. Wszystkie artykuły z naszej oferty pochodzą od sprawdzonych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość, wytrzymałość oraz trwałość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Mniej
Więcej

Filtruj według: