Agrowłókniny

Agrowłókniny

Jest 35 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 35 przedmiotów

Agrowłókniny – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Na samym początku warto wiedzieć, że agrotkanina wykorzystywana jest coraz częściej przy uprawach różnego rodzaju roślin w ogrodach i na działkach, a także w szkółkarstwie, służąc do ich okrywania lub podłoża pomiędzy nimi. Na rynku dostępna jest w kilku wersjach, które odróżnia od siebie i...

Agrowłókniny – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Na samym początku warto wiedzieć, że agrotkanina wykorzystywana jest coraz częściej przy uprawach różnego rodzaju roślin w ogrodach i na działkach, a także w szkółkarstwie, służąc do ich okrywania lub podłoża pomiędzy nimi. Na rynku dostępna jest w kilku wersjach, które odróżnia od siebie ich kolor, wskazujący sposób i cel, do którego może być wykorzystywana.

Nasadzenia zielone, takie jak krzewy czy byliny, wymagają od nas użycia agrowłókniny brązowej, zielonej lub czarnej – powinna mieć ona gramaturę 50 gram/m2 lub też 90 gram/m2. Idealnie wywiąże się wtedy ze swojej funkcji odpowiedniego ściółkowania, czyli przykrycie powierzchni ziemi, którego celem jest poprawa warunków glebowych, a także skuteczna ochrona przed rośnięciem chwastów. Warto wiedzieć, że odbija ona również szkodliwe promieniowanie UV. Podnosząc temperaturę podłoża, tkanina ogrodnicza przyśpieszy również rozwój korzeni u roślin, dzięki czemu będą szybciej i zdrowiej rosły. Ponadto przepuszcza ona wodę, co umożliwi bezproblemowe podlewanie roślin.

Na rynku dostępne są również agrowłókniny białe, które odróżnia od siebie gramatura – wiosenna może mieć grubość 17, 19 lub 23 gram/m2 i służy do prawidłowego osłaniania roślin. Jej najważniejszą rolą jest zapobieganie nadmiernemu wysuszaniu gleby i przepuszczanie do niej wody, dzięki czemu rośliny będą miały do niej dostęp przez cały czas. Utrudnia także przejście szkodników do sadzonek. Grubość zimowej agrowłókniny wynosi natomiast około 50 gram/m2 i stosuje się ją w celu otulenia roślin. Podniesie temperaturę powietrza, co przyśpieszy wegetację, chroniąc rośliny przed przymrozkami. Będzie szczególnie ważna dla tych gatunków, które przy uprawie nie są odporne na niskie temperatury.

Z tego względu agrowłóknina zimowa jest tak chętnie wykorzystywana w różnego rodzaju uprawach – zapobiega zmarznięciu roślin i ich systemów korzeniowych, dzięki czemu w dobrych warunkach mogą one przetrwać do wiosny. Tego rodzaju tkanina ogrodnicza będzie bardzo ważna w bezśnieżne zimy, kiedy niska temperatura i silny, zimny wiatr są najbardziej dotkliwe. Warto pamiętać o tym, że tkaninę stosujemy zaraz przed przyjściem zimy i wystąpieniem pierwszych przymrozków. Zastosowanie włókniny jest następujące – rośliny szczelnie owijamy, dokładnie przytwierdzając je do podłoża czymś ciężkim, może to być kamień lub garść ziemi. Tak przygotowane czekają do wiosny -

Wysokiej jakości agrowłókniny w asortymencie naszego sklepu

Jak widać na powyższych przykładach, tkanina ogrodnicza powinna stać się stałym elementem wyposażenia naszego ogrodu lub działki – być może nie będzie najbardziej stylowym dodatkiem do krajobrazu, zapewni jednak roślinom wspaniałe warunki wzrostowe oraz bezpieczne zimowanie. Jest to najważniejsze, jeśli zależy nam na pięknych, zdrowych i bujnych uprawach. Tak więc jej rola w pielęgnowaniu ogrodu jest nie do przecenienia.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór różnego rodzaju agrowłókniny – dostępne są zarówno czarne, zielone i brązowe, jak i białe w wersji wiosennej i zimowej. Ponadto będą Państwo mogli wybrać szerokość i długość produktu, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasuje się on do Państwa potrzeb. Wszystkie artykuły z naszej oferty pochodzą od sprawdzonych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość, wytrzymałość oraz trwałość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Agrowłókniny w praktyce

Agrowłókniny są niezastąpione w ogrodzie. Doskonale sprawdzają się jako osłona przed mrozem, a także trzymają chwasty na dystans. Aby dobrze spełniała swoją funkcję, trzeba wybrać agrowłókninę o odpowiednich parametrach i odpowiednio ją ułożyć. Co warto wiedzieć na ten temat?

Agrowłóknina to materiał wysokiej jakości. Dzięki jej unikalnym właściwościom agrowłóknina ma wiele zastosowań w rolnictwie. Najważniejszą cechą agrowłókniny jest jednolita warstwa doskonałej jakości, dzięki czemu idealnie nadaje się do ściółkowania i okrywania roślin. Efektem tego jest lepsza ochrona przed czynnikami środowiskowymi oraz zwiększone tworzenie biomasy przy wzroście roślin lub warzyw. Agrowłókniny to połączenie wysokiej jakości tkanin i innowacyjnej technologii. Zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o rosnących potrzebach – ochronie roślin i upraw przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami środowiskowymi, takimi jak mróz, grad czy wiatr. Zastosowanie agrowłókniny znacznie wydłuża sezon sadzenia roślin na terenach otwartych, a także w szklarniach, tunelach foliowych i na balkonach.

Agrowłókniny – co warto wiedzieć? Agrowłóknina zimowa a agrowłóknina ściółkująca

Agrowłókniny wykorzystywane są w ogrodnictwie i sadownictwie do ochrony roślin przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz do zapewnienia im wysokiego poziomu nawilżenia. Mogą być stosowane w ogrodach przydomowych, na plantacjach czy w parkach. Agrowłókniny wykonane są z włókien polipropylenowych i mają skręconą, nieregularną strukturę z odciśniętymi rowkami. Główną zaletą agrowłókniny jest to, że pozwala roślinom oddychać i zapobiega ich wysychaniu nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jeśli tkanina zostanie prawidłowo zastosowana, pomoże również regulować temperaturę i wilgotność w podłożu, stworzy odpowiedni mikroklimat do kiełkowania i przechowywania nasion i sadzonek, a także zapobiegnie chorobom.

Agrowłóknina zapewnia ochronę gleby przed erozją, a także zapobiega utracie wilgoci, zatrzymuje powietrze w strefie korzeniowej i pochłania nadmiar wody. Dzięki swojej wytrzymałości mechanicznej jest odporna na zniszczenie i rozdarcie. Agrowłóknina może być stosowana we wszystkich fazach wzrostu roślin – od siewki do dojrzałej rośliny.

Jak stosować agrowłókniny?

Agrowłókniny znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na dużych plantacjach. Agrowłókniny stosowane są w celu zagwarantowania wzrostu roślin oraz zapewnienia optymalnych warunków do ich rozwoju bez bliskości chwastów i bez konieczności stosowania środków chemicznych. Agrowłóknina biała chroni rośliny przed mrozem, wiatrem, gradem i przyspiesza plonowanie.

Agrowłóknina umożliwia kontrolę poziomu wilgotności gleby rolniczej, co ma istotny wpływ na jej rozwój. Materiał ten jest przepuszczalny dla wody, ale skonstruowany w taki sposób, że po zamoczeniu nie pozwala na przenikanie wody do podłoża pod ziemią. Agrowłóknina skutecznie pochłania opady atmosferyczne i gromadzi pod sobą nadmiar wilgoci. Ponadto agrowłóknina (zielona, czarna i brązowa) zapobiega erozji gleby oraz poprawia jej właściwości biologiczne, służąc jako podłoże dla mikroorganizmów, które pełnią rolę producentów składników odżywczych dla roślin. Tym samym agrowłóknina pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z nawadnianiem, a także zapobiega chorobom spowodowanym zasoleniem gleby. Często popełniany błąd to okrywanie roślin agrowłókniną czarną – warto jednak wiedzieć, że do okrywania roślin najlepiej sprawdzi się agrowłóknina zimowa biała.

Agrowłóknina czy agrotkanina?

Agrotkanina ma za zadanie stworzyć w rzędach roślin barierę. Dlatego główną różnicą między agrotkaniną a agrowłókniną jest grubość materiału. Agrotkanina ma większą gramaturę, a na jej powierzchni znajdują się wyraźnie zaznaczone linie, które ułatwiają zaplanowanie położenia przyszłych poszczególnych roślin. Agrotkanina różni się od agrowłókniny tym, że nie trzeba jej przycinać przed sadzeniem, gdyż w przyszłości mogłoby to spowodować wzrost chwastów. Agrotkanina jest również znacznie droższa od agrowłókniny.

Agrowłóknina znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach ogrodnictwa warzywnego. Ma ogromną liczbę zalet w stosunku do innych materiałów ściółkujących – jest lekka, ale trwała i wodoodporna. Przepuszcza powietrze i wodę, dzięki czemu pomaga roślinom rosnąć w siłę. Agrowłóknina bardzo dobrze sprawdza się również jako element zabezpieczający rośliny zimą.

Agrowłóknina zapewni nowe doświadczenia związane z ogrodnictwem. Agrowłóknina to wysokiej jakości rozwiązanie do tworzenia grządek warzywnych i kwiatowych, ścieżek i trawników. Jest odporna na intensywną wilgoć i niskie temperatury. Materiał polietylenowy zapewnia trwałość i odporność na wysokie temperatury. Ten materiał techniczny nadaje się do stosowania w ogrodzie, na plantacjach, w szklarniach, szkółkach oraz na trawnikach budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Trwałość włóknin, które mogą być stosowane do ściółkowania, jest kilkakrotnie wyższa niż tkanin naturalnych. Ze względu na unikalny skład materiały te nie są trawione przez mikroorganizmy i nie mają szkodliwego wpływu na środowisko i na rośliny. Zastosowanie agrowłókniny jest szczególnie skuteczne w przypadku komercyjnych upraw szklarniowych. Materiały te przyczyniają się również do ograniczenia szkodników, chorób i chwastów. Oferujemy kompletny asortyment elementów agrowłókninowych, z których można wybierać w atrakcyjnej cenie oraz w kolorach: białym, brązowym, zielonym – mamy wiele wariantów we wszystkich odcieniach!

Mniej
Więcej

Agrowłókniny

cofnij do Folie i tkaniny ogrodnicze

Filtruj według:

Producent