Drewno i brykiety

Drewno i brykiety

Jest 9 produktów.
Pokazuje 1 - 9 z 9 przedmiotów

Brykiet kominkowy – charakterystyka, zastosowanie i najważniejsze informacje

Wiele osób posiada w swoich domach kominki. Cieszą się one ogromną popularnością już od bardzo dawna – kiedyś jako główne źródło ciepła, obecnie jako dodatkowe. Nie można również pomijać tego, jak wiele korzyści przynoszą one w przestrzeni salonu lub sypialni, ponieważ...

Brykiet kominkowy – charakterystyka, zastosowanie i najważniejsze informacje

Wiele osób posiada w swoich domach kominki. Cieszą się one ogromną popularnością już od bardzo dawna – kiedyś jako główne źródło ciepła, obecnie jako dodatkowe. Nie można również pomijać tego, jak wiele korzyści przynoszą one w przestrzeni salonu lub sypialni, ponieważ to dzięki nim stają się bardziej przytulne i klimatyczne, pomagając w przetrwaniu zimnych, ponurych i długich wieczorów jesienią i zimą. Jednak aby mógł on działać w prawidłowy sposób, niezbędne jest zaopatrzenie się w produkty i akcesoria, dzięki którym będziemy mogli korzystać z niego w wydajny, bezpieczny i komfortowy sposób.

Właśnie do tego będzie potrzebny nam brykiet drzewny jako opał do kominka. Warto więc wiedzieć, że do jego produkcji wykorzystywane są różnorodne odpady, które pochodzą z przemysłu drzewnego, przykładowo po wytwarzaniu desek, płyt czy gotowych mebli. Co ważne, kawałki odpadów drzewnych prasowane są pod dużym ciśnieniem bez zbędnego dodatku kleju czy lepiszczy. Tak więc brykiet do kominka jest świetną, bardziej wydajną i ekologiczną alternatywą dla drewna kominkowego, pozwala bowiem na efektywne wykorzystanie odpadów produkcyjnych, które nie zostałyby spożytkowane w żaden inny sposób. Proponujemy Państwu brykiet do kominka wyłącznie wysokiej jakości.

Dlaczego warto zdecydować się na brykiet drzewny do kominka?

Powyższe aspekty sprawiają, że brykiet drzewny jest bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. W obecnych czasach docenia się przede wszystkim to, że brykiet kostka ruf ma neutralny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ palenie nim powoduje utrzymanie się bilansu emisji dwutlenku węgla na zerowym poziomie. Brykiet kominkowy nie przyczynia się zatem do pogłębiania efektu cieplarnianego, co w korzystny sposób wyróżnia go na tle innych materiałów wykorzystywanych do palenia w kominku. Dobrze również pamiętać o tym, że wykorzystując brykiet drzewny do kominka w procesie spalania powstanie znacznie mniej związków siarki i popiołu niż w przypadku stosowania węgla kamiennego czy brunatnego.

Nie każdy z nas wie, że brykiet drzewny doskonale nadaje się do palenia nie tylko w kominku, ale także w piecu lub w kotle centralnego ogrzewania. Brykiet kominkowy będzie więc nie tylko wydajny i ekologiczny, ale także praktyczny w zastosowaniu, generując wiele ciepła przez długi czas.

W porównaniu do innych materiałów przeznaczonych do palenia w kominku, brykiet drzewny jest bardzo komfortowy w użytkowaniu. Po pierwsze łatwo można go przechowywać, ponieważ jest pakowany w nieduże, poręczne i szczelne opakowania (przeważnie po 10 kg). Ściśle ułożone opakowania zajmują więc znacznie mniej miejsca niż tradycyjne niewymiarowe drewno na opał. Brykiet do kominka nie wymaga też  uciążliwego suszenia drewna oraz zabezpieczania go przed deszczem. Można składować go wiele lat, nie martwiąc się o to, że może zgnić czy napęcznieć. Nic więc dziwnego, że brykiet drzewny do kominka cieszy się tak dużą popularnością. Posiadamy również brykiet torfowy.

Drewno kominkowe opałowe – charakterystyka i zalety

Do tradycyjnych sposobów, które ludzie wykorzystują w celu zapewniania sobie ciepła w sezonie jesienno-zimowym należy drewno opałowe. Przez długi czas ustępowało popularności węglowi, obecnie wróciło jednak do łask i ponownie staje się bardzo cenionym materiałem przeznaczonym do spalania. Na uwagę zasługuje fakt, że drewno do kominka  jest odnawialnym źródłem energii – w miejsce wyciętych drzew nieustannie sadzi się nowe, dzięki czemu nie traci na tym środowisko naturalne. Dlatego najchętniej sięgamy po drewno kominkowe jako paliwo stałe.

Warto wiedzieć, że jeśli chcemy zacząć korzystać z drewna kominkowego, najlepszym wyborem będzie surowiec pochodzący z drzew liściastych. Do wyboru mamy przede wszystkim gatunki, takie jak dąb, buk, brzoza, olcha, jesion oraz grab. W naszym asortymencie dostępne są przede wszystkim te gatunki. Warto zdecydować się na liściaste drewno do kominka, ponieważ jest ono odpowiednio kaloryczne, generuje znacznie mniej sadzy i nie zawiera ono dużych ilości żywicy, która podczas procesu spalania powoduje powstawanie trudnych do usunięcia plam. Dodatkowo drewno drzew iglastych (przykładowo sosna) wydziela podczas spalania sporą ilość dymu. Drewno do kominka z drzew liściastych pozwoli na łatwiejsze utrzymanie paleniska w czystości, a jest to szczególnie ważne, gdy kominek znajduje się w reprezentacyjnym salonie. Drewno kominkowe, które dostępne jest w naszym asortymencie, nie zawiera zbędnych elementów lakierowanych, impregnowanych czy innych środków chemicznych. Jego spalanie jest zatem bezpieczne dla środowiska oraz zdrowia domowników. Oferowane przez nas suche drewno kominkowe (inaczej opałowe – transport pełni ważną rolę) posiada wysoką jakość i wartość energetyczną, pozwalając na lepsze wykorzystanie energii cieplnej wytwarzanej przy spalaniu. W naszej ofercie znajdą Państwo odpowiednio sezonowane suche drewno, które dostępne jest w poręcznych i praktycznych paletach. Zaznaczamy, że nasze drewno kominkowe pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

W przypadku wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.

Mniej
Więcej

Filtruj według: