Kompostowniki ogrodowe

Kompostowniki ogrodowe

Jest 11 produktów.
Pokazuje 1 - 11 z 11 przedmiotów
 • Kompostownik Compogreen czarny 380L IKST380L Kompostownik Compogreen czarny 380L IKST380L
  Dostępny

  Kompostownik Compogreen czarny 380L Prosperplast IKST380C

  R04.3.3

  Kompostownik Compogreen czarny 380L przeznaczony do kompostowania zbędnych odpadów biodegradowalnych w naszym ogrodzie/działce/podwórku. Wykonany z solidnego materiału, odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ogranicza dostęp zwierząt do składowanego materiału.

  152,14 zł
 • Kompostownik Module Compogreen czarny 800L Prosperplast Kompostownik Module Compogreen czarny 800L Prosperplast
  Dostępny

  Kompostownik Module Compogreen czarny 800L Prosperplast

  R08.2.0

  Kompostownik Module Compogreen czarny 800L przeznaczony do kompostowania zbędnych odpadów biodegradowalnych w naszym ogrodzie/działce/podwórku. Odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

  246,62 zł
 • Kompostownik Compogreen zielony 380L Prosperplast Kompostownik Compogreen zielony 380L Prosperplast
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik Evogreen zielony 600L Prosperplast

  IKST600C

  600-litrowy, wydajny kompostownik Evogreen IKST600 świetnie sprawdzi się na działce czy w ogrodzie przy kompostowaniu odpadów biodegradowalnych, które później użyźnią glebę pod uprawy. Modułowa budowa zapewnia szybki i prosty montaż, natomiast niewielkie otwory pozwalają na stały dopływ powietrza. Dodatkowym atutem tego kompostownika jest jego odporność...

  173,31 zł
 • Kompostownik Compogreen zielony 380L Prosperplast Kompostownik Compogreen zielony 380L Prosperplast
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik Compogreen zielony leśny 380L Prosperplast

  IKST380Z

  Kompostownik 360L o kolorze leśnej zieleni przeznaczony do kompostowania zbędnych odpadów biodegradowalnych w naszym ogrodzie/działce/podwórku. Wykonany z solidnego materiału, odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

  135,69 zł
 • Kompostownik stożkowy 400 litrów zielony Prosperplast Kompostownik stożkowy 400 litrów zielony Prosperplast
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik stożkowy 400 litrów zielony Prosperplast

  IKST400Z

  Kompostownik Evogreen zielony 400L jest idealny do małych ogrodów oraz do kompostowania odpadów kuchennych. Teraz w łatwy i estetyczny sposób możesz składować skoszoną trawę i uzyskać ekologiczny kompost. Ułatwiony sposób montażu na zatrzaski.

  137,29 zł
 • Kompostownik Evogreen zielony 850L Prosperplast Kompostownik Evogreen zielony 850L Prosperplast
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik Evogreen zielony 850L Prosperplast

  IKEV850Z

  Kompostownik Evogreen zielony 850L jest idealny do małych ogrodów oraz do kompostowania odpadów kuchennych. Teraz w łatwy i estetyczny sposób możesz składować skoszoną trawę i uzyskać ekologiczny kompost. Ułatwiony sposób montażu na zatrzaski.

  234,52 zł
 • Kompostownik Compogreen zielony 380L Prosperplast Kompostownik Compogreen zielony 380L Prosperplast
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik Compogreen czarny 380L Prosperplast

  R05.1.0

  Kompostownik Compogreen czarny 380L przeznaczony do kompostowania zbędnych odpadów biodegradowalnych w naszym ogrodzie/działce/podwórku. Wykonany z solidnego materiału, odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

  124,99 zł
 • Kompostownik evogreen czarny 400l Prosperplast Kompostownik evogreen czarny 400l Prosperplast
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik Evogreen czarny 400L Prosperplast

  IKST400C

  Kompostownik idealny do małych ogrodów oraz do kompostowania odpadów kuchennych. Teraz w łatwy i estetyczny sposób możesz składować skoszoną trawę i uzyskać ekologiczny kompost. Ułatwiony sposób montażu na zatrzaski.

  116,94 zł
 • Kompostownik Evogreen czarny 850L Prosperplast Kompostownik Evogreen czarny 850L Prosperplast
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik Evogreen czarny 850L Prosperplast

  N22

  Kompostownik Evogreen czarny 850L jest idealny do małych ogrodów oraz do kompostowania odpadów kuchennych. Teraz w łatwy i estetyczny sposób możesz składować skoszoną trawę i uzyskać ekologiczny kompost. Ułatwiony sposób montażu na zatrzaski.

  238,01 zł
 • Kompostownik czarny 650L Patrol Group
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik czarny 650L Patrol Group

  R07

  Całoroczny kompostownik zapewnia możliwość samodzielnego przygotowania wartościowego nawozu oraz utrzymania przestrzenie naturalnej w czystości bez zbędnych kosztów. Używając kompostownika oszczędza się na nawozach oraz na kosztach za wywóz odpadów przetwarzalnych.

  142,51 zł
 • Kompostownik czarny 880L Patrol Group
  Produkt chwilowo niedostępny

  Kompostownik czarny 880L Patrol Group

  R03

  Całoroczny kompostownik zapewnia możliwość samodzielnego przygotowania wartościowego nawozu oraz utrzymania przestrzenie naturalnej w czystości bez zbędnych kosztów. Używając kompostownika oszczędza się na nawozach oraz na kosztach za wywóz odpadów przetwarzalnych.

  173,49 zł

Czym są kompostowniki ogrodowe i po co się je stosuje?

Posiadanie własnego ogrodu z pewnością daje nam dużo radości, szczególnie wiosną i latem, gdy możemy spokojnie w nim wypoczywać i spędzać czas z najbliższymi, podziwiając jednocześnie otaczające rośliny i kwiaty. Aby jednak były piękne, zdrowe i bujne, a przestrzeń ogrodu odpowiednio zadban...

Czym są kompostowniki ogrodowe i po co się je stosuje?

Posiadanie własnego ogrodu z pewnością daje nam dużo radości, szczególnie wiosną i latem, gdy możemy spokojnie w nim wypoczywać i spędzać czas z najbliższymi, podziwiając jednocześnie otaczające rośliny i kwiaty. Aby jednak były piękne, zdrowe i bujne, a przestrzeń ogrodu odpowiednio zadbana, wymaga od nas także wysiłku i regularnego przeprowadzania prac pielęgnacyjnych oraz porządkowych. Do wzmacniania roślin, kwiatów i pozostałych sadzonek potrzebny będzie nawóz – najlepiej, aby był naturalny, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ale i będziemy mieli pewność, że zapewnimy im najlepsze warunki wzrostowe.

Nawóz naturalny można wytwarzać samodzielnie z wykorzystaniem odpadów biodegradowalnych – właśnie do tego służą kompostowniki. Dzięki nim w prosty, tani i stosunkowo szybki sposób zamienimy organiczne resztki z kuchni i ogrodu na pełnowartościowy oraz niezwykle skuteczny nawóz. Warto pamiętać o tym, że nawet niewielkie eksploatowanie ziemi powoduje jej wyjałowienie, co niekorzystnie będzie wpływało na kondycję roślin, kwiatów i krzewów. Wykorzystując kompostownik ogrodowy, będziemy mieli stały dostęp do nawozu, który efektywnie odżywi glebę, przywróci jej sprawność i odpowiednią strukturę.

Nic więc dziwnego, że kompostowniki i wtórne wykorzystywanie biodegradowalnych odpadów cieszy się coraz większą popularnością.

Wysokiej jakości kompostowniki ogrodowe w asortymencie naszego sklepu

Kompostownik zgromadzi wszelkiego rodzaju bio-odpadki, co nie tylko rozwiąże problem pozbycia się resztek jedzenia czy skoszonej trawy, ale i pozwoli na wytworzenie naturalnego nawozu, czyli kompostu. Dobrze jest wrzucać do niego odpady, które nie posiadają szkodliwych toksyn i konserwantów, ponieważ mogłyby zaszkodzić roślinom.

Na jakiej zasadzie działają kompostowniki ogrodowe? Zachodzi w nich proces rozkładu związków organicznych, w wyniku którego otrzymujemy kompost – jest on bogaty w składniki odżywcze, niezbędne roślinom do prawidłowego wzrastania. Kompostowanie jest więc niezwykle ekonomiczne i ekologiczne.

Kompostowniki wytwarzają nawóz, którego użytkowanie nie będzie prowadziło do przenawożenia gleby. Wzbogaci ją natomiast w próchnicę, zmniejszy zachwaszczenie grządek i trawnika, a także umożliwi roślinom zdrowe i bujne wzrastanie, dzięki czemu staną się one najlepszą ozdobą działki.

Najczęściej wykorzystywane są kompostowniki ogrodowe zamknięte, które mają specjalne otwory wentylacyjne, umożliwiające dopływ powietrza. Następująca w nich przemiana materii jest dość szybka ze względu na izolację termiczną, która utrzymuje odpowiednią temperaturę. Z tego względu można z nich korzystać od początku wiosny aż do późnych dni jesiennych. Bardzo ważna jest również pojemność kompostowników oraz wysokość i szerokość. W tej kwestii warto wziąć pod uwagę osobiste preferencje, a także przewidywane ilości generowanych odpadów. Opinie konsumentów jasno pokazują, że lepiej jest zdecydować się na nieco większy kompostownik niż zbyt mały.

Przeglądając kompostowniki do wyboru będziemy mieli również materiał ich wykonania. Modele plastikowe są niezwykle trwałe i odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, najczęściej też są zamykane, przez co nie generują przykrego zapachu. Dostępne są także kompostowniki drewniane, które są równie trwałe, a ponadto posiadają wspaniałe walory estetyczne.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

Mniej
Więcej

Filtruj według: