Kompostowniki ogrodowe

Kompostowniki ogrodowe

Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 przedmiotów

Czym są kompostowniki ogrodowe i po co się je stosuje?

Posiadanie własnego ogrodu z pewnością daje nam dużo radości, szczególnie wiosną i latem, gdy możemy spokojnie w nim wypoczywać i spędzać czas z najbliższymi, podziwiając jednocześnie otaczające rośliny i kwiaty. Aby jednak były piękne, zdrowe i bujne, a przestrzeń ogrodu odpowiednio zadban...

Czym są kompostowniki ogrodowe i po co się je stosuje?

Posiadanie własnego ogrodu z pewnością daje nam dużo radości, szczególnie wiosną i latem, gdy możemy spokojnie w nim wypoczywać i spędzać czas z najbliższymi, podziwiając jednocześnie otaczające rośliny i kwiaty. Aby jednak były piękne, zdrowe i bujne, a przestrzeń ogrodu odpowiednio zadbana, wymaga od nas także wysiłku i regularnego przeprowadzania prac pielęgnacyjnych oraz porządkowych. Do wzmacniania roślin, kwiatów i pozostałych sadzonek potrzebny będzie nawóz – najlepiej, aby był naturalny, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ale i będziemy mieli pewność, że zapewnimy im najlepsze warunki wzrostowe.

Nawóz naturalny można wytwarzać samodzielnie z wykorzystaniem odpadów biodegradowalnych – właśnie do tego służą kompostowniki. Dzięki nim w prosty, tani i stosunkowo szybki sposób zamienimy organiczne resztki z kuchni i ogrodu na pełnowartościowy oraz niezwykle skuteczny nawóz. Warto pamiętać o tym, że nawet niewielkie eksploatowanie ziemi powoduje jej wyjałowienie, co niekorzystnie będzie wpływało na kondycję roślin, kwiatów i krzewów. Wykorzystując kompostownik ogrodowy, będziemy mieli stały dostęp do nawozu, który efektywnie odżywi glebę, przywróci jej sprawność i odpowiednią strukturę.

Nic więc dziwnego, że kompostowniki i wtórne wykorzystywanie biodegradowalnych odpadów cieszy się coraz większą popularnością.

Wysokiej jakości kompostowniki ogrodowe w asortymencie naszego sklepu

Kompostownik zgromadzi wszelkiego rodzaju bio-odpadki, co nie tylko rozwiąże problem pozbycia się resztek jedzenia czy skoszonej trawy, ale i pozwoli na wytworzenie naturalnego nawozu, czyli kompostu. Dobrze jest wrzucać do niego odpady, które nie posiadają szkodliwych toksyn i konserwantów, ponieważ mogłyby zaszkodzić roślinom.

Na jakiej zasadzie działają kompostowniki ogrodowe? Zachodzi w nich proces rozkładu związków organicznych, w wyniku którego otrzymujemy kompost – jest on bogaty w składniki odżywcze, niezbędne roślinom do prawidłowego wzrastania. Kompostowanie jest więc niezwykle ekonomiczne i ekologiczne.

Kompostowniki wytwarzają nawóz, którego użytkowanie nie będzie prowadziło do przenawożenia gleby. Wzbogaci ją natomiast w próchnicę, zmniejszy zachwaszczenie grządek i trawnika, a także umożliwi roślinom zdrowe i bujne wzrastanie, dzięki czemu staną się one najlepszą ozdobą działki.

Najczęściej wykorzystywane są kompostowniki ogrodowe zamknięte, które mają specjalne otwory wentylacyjne, umożliwiające dopływ powietrza. Następująca w nich przemiana materii jest dość szybka ze względu na izolację termiczną, która utrzymuje odpowiednią temperaturę. Z tego względu można z nich korzystać od początku wiosny aż do późnych dni jesiennych. Bardzo ważna jest również pojemność kompostowników oraz wysokość i szerokość. W tej kwestii warto wziąć pod uwagę osobiste preferencje, a także przewidywane ilości generowanych odpadów. Opinie konsumentów jasno pokazują, że lepiej jest zdecydować się na nieco większy kompostownik niż zbyt mały.

Przeglądając kompostowniki do wyboru będziemy mieli również materiał ich wykonania. Modele plastikowe są niezwykle trwałe i odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, najczęściej też są zamykane, przez co nie generują przykrego zapachu. Dostępne są także kompostowniki drewniane, które są równie trwałe, a ponadto posiadają wspaniałe walory estetyczne.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

Mniej
Więcej

Filtruj według:

Dostępność