Nasiona na kiełki

Nasiona na kiełki

Jest 26 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 26 przedmiotów

Nasiona na kiełki - wspaniały smak


Kiełki były znane już w starożytnych Chinach i wykorzystywane nie tylko jako dodatek do dań i sałatek, ale także jako lek - doceniano ich korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. A jednak dopiero od kilku lat ponownie wróciły do łask, goszcząc na polskich stołach jako chętnie wykorzystywany składnik słatek...

Nasiona na kiełki - wspaniały smak


Kiełki były znane już w starożytnych Chinach i wykorzystywane nie tylko jako dodatek do dań i sałatek, ale także jako lek - doceniano ich korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. A jednak dopiero od kilku lat ponownie wróciły do łask, goszcząc na polskich stołach jako chętnie wykorzystywany składnik słatek, kanapek i innych potraw. Rzeczywiście od kilku lat można zaobserwować zwiększoną popularność nasion na kiełki, co wiąże się z coraz lepszą świadomością ludzi na temat zdrowych nawyków żywieniowych, a także chęcią poszukiwania nowych smaków i interesujących przepisów, które znajdują się na wyciągnięcie ręki.

Wspaniałe właściwości zdrowotne kiełków


Warto pamiętać, że kiełki nasion są doskonałym źródłem witamin i mikroelementów, soli mineralnych oraz innych składników odżywczych. Są również dużo mniej kaloryczne od samych nasion, a także wszystkich produktów z nich wytwarzanych. Ważne jest to, żeby spożywać kiełki, gdy są świeże, ponieważ wtedy obfitują w cenne białka, wartościowe kwasy tłuszczowe omega-3 oraz w błonnik. 

Mieszanka kiełków spożywana regularnie będzie pomagała w przeciwdziałaniu wielu poważnym chorobom, wzmacniała nasz system odpornościowy, uzupełniała niedobory witamin oraz składników mineralnych. Co ważne wykazuje ona działanie przeciwnowotworowe, co w dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy na nie bardziej narażeni z powodu stresu i niezdrowego odżywiania się jest kluczowe. Nasz sklep proponuje duże możliwości wyboru intresującego Państwa produktu - polecamy sprawdzić wszystkie kategorie.

Nasiona na kiełki jako stały element diety


Niektóre nasiona na kiełki są naprawdę cenne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Przykładowo naukowcy udowodnili w swoich badaniach, że kiełki brokułu zawierają sulforany stosowane w profilaktyce nowotworów, ponieważ likwidują wolne rodniki. Ich zawartość w procesie kiełkowania nasion jest dużo wyższa niż w dojrzałej roślinie (nawet 20-30 krotnie).

W sprzedaży dostępne są zdrowe, w pełni naturalne nasiona na kiełki, które obniżają poziom cholesterolu we krwi, wpływają na budowę i odbudowę komórek i tkanek, wykazują pozytywne działanie na serce, nerwy, skórę, krew i mózg, chronią przed wieloma chorobami, odmładzają i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Zdecydowanie warto więc wybrać takie nasiona na kiełki, jak brokuł, rzeżucha, lucerna czy fasola mung, a także rzodkiewki i soczewicy i najlepiej włączyć je na stałe do swojej diety - nie tylko przyczynią się do lepszego smaku naszej kuchni, dostarczą nam również cennych substancji i różnych związków. Kiełki są bogate w białka i witaminy jako źródło mikroelementów, takich jak żelazo, wapń czy magnez, czyli wszystkiego, czego nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, stanowią więc niezbędny element diety. 

Szeroki wybór produktów - kiełki, nasiona


W naszej ofercie znajdą Państwo wiele gatunków, które nadają się do domowej uprawy - poprawią smak naszych potraw i korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie. Wszystkie produkty mają oznaczenia "bio" co oznacza, że są ekologiczne i nie szkodzą środowisku naturalnemu, dlatego cieszą się dużą popularnością.

Można dodawać je do surówek, sałatek i innych dań. Warto pamiętać tutaj, jak zróżnicowany smak mogą mieć kiełki - brokuł charakteryzuje się delikatnym i łagodnym smakiem, podobnie jak kiełki lucerny czy kiełki fasoli mung, natomiast ostry smak zapewni nam rzodkiewka oraz kiełki rzeżuchy. Wszystkie bio nasiona i kiełki zapewnią nam odpowiednią dawkę witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Każda mieszanka dostarczy nam innych, cennych mikroelementów, ponieważ kiełki zawierają różne witaminy. Warto więc zdecydować się na różne nasiona na kiełki - mieszanka bio w procesie kiełkowania w zaciszu naszego domu zapewni nam wszystko, czego potrzebujemy dla dobrego samopoczucia. 

Wszystkie informacje zawarte są w opisie każdego produktu. Dostawa jak zawsze jest szybka, a ceny atrakcyjne. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.
Mniej
Więcej

Nasiona na kiełki

cofnij do Nasiona