Nawozy naturalne

Nawozy naturalne

Jest 204 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 204 przedmiotów

Nawozy naturalne

 

 Nawozy naturalne to nawozy w pełni ekologiczne pochodzenia zwierzęcego (obroniki, kurzaki, gnojówka), ale także nawozy mineralne pochodzenia naturalnego takie jak Polifoska, Saletra, Dolomit czy siarczan amonu.

 Szeroki wachlarz możliwości pozwala nam na przygotowanie bogatej oferty nawozów naturalnych takich j...

Nawozy naturalne

 

 Nawozy naturalne to nawozy w pełni ekologiczne pochodzenia zwierzęcego (obroniki, kurzaki, gnojówka), ale także nawozy mineralne pochodzenia naturalnego takie jak Polifoska, Saletra, Dolomit czy siarczan amonu.

 Szeroki wachlarz możliwości pozwala nam na przygotowanie bogatej oferty nawozów naturalnych takich jak: oborniki, kurzaki, wapno nawozowe, dolomit, wapno tlenkowe oraz nawozy płynne.

 

Zastosowanie naturalnych nawozów

 

 Nawozy naturalne posiadają bardzo bogate spectrum zastosowania. Dodatkowym niewątpliwym plusem jest to, że są to produkty nieposiadające w swoim składzie sztucznych i niebezpiecznych chemicznych dodatków.

Oborniki bydlęce - idealnie nadają się do nawożenia wszelkiego rodzaju roślin ozdobnych, traw ozdobnych, roślin doniczkowych, drzew oraz krzewów owocowych, a także warzyw. Dostarczają do gleby niezbędnych składników mineralnych oraz w znacznym stopniu ułatwiają rozwój prawidłowej mikroflory. Obornik tworzy próchnicę na okres około 4 lat oraz działa odkwaszająco na glebę. Idealnie nadaje się do stosowania w uprawach ekologicznych na działce czy ogrodzie. Aplikacja obornika jest bardzo łatwa i ogranicza się jedynie do wymieszania nawozu z glebą. Oborniki sprzedajemy w różnych gramaturach opakowań.

  • Kurzak – bardzo popularny obornik o szerokim zastosowaniu. Idealnie nadaje się do nawożenia wszelkiego rodzaju roślin ozdobnych, traw ozdobnych, roślin doniczkowych, drzew oraz krzewów owocowych, a także warzyw. Produkt można stosować bezpośrednio, w formie sypkiej oraz po dodaniu do kompostu, w celu wzbogacenia jego składu, a także w formie wodnego roztworu. Kurzak posiada podobne właściwości jak obornik bydlęcy, jednak jest o wiele bardziej skoncentrowany, dlatego nigdy nie należy przekraczać zalecanych dawek przez producenta. Pamiętajmy, że nie każda roślina lubi uprawę w glebie dopiero co nawożonej. Tyczy się to zwłaszcza roślin warzywniczych. Kurzak suszony sprzedajemy podobnie jak obornik bydlęcy w różnych gramaturach opakowań.
  • Dolomit – produkt wapniowo-magnezowy naturalnego pochodzenia, odkwasza glebę oraz wzbogaca ją o zawartość wapnia i magnezu. Dolomit posiada wiele zastosowań w uprawie roślin. Najważniejsze z nich to poprawa struktury powietrzno wodnej gleby, poprawia przyswajalność azotu oraz fosforu, eliminuje mech w trawnikach, reguluje procesy asymilacji, wytwarzanie enzymów oraz mikroorganizmów niezbędnych roślinom, poprawia odporność roślinom w czasie zimy. Dzięki stosowaniu dolomitu rośliny warzywnicze rosną obficiej, a także są zdrowsze dla człowieka. Dolomit jest więc niezbędnym nawozem w każdym ogrodzie czy przy uprawach warzywnych i sadowniczych.
  • Polifoska – wieloskładnikowy, uniwersalny nawóz ogrodniczy. Stosowany głównie przy uprawie: agrestu, czerwonej porzeczki, malin, truskawek, jeżyn, borówek, czereśni, warzyw wczesnych, fasoli, ogórków, papryki, cebuli, sałaty, a także roślin ozdobnych takich jak kwiaty. Nawóz stosujemy wczesną wiosną oraz w okresie wegetacyjnym.
  • Biohumus – środek ekologiczny do ziół i warzyw. Poprawia właściwości gleby i wzbogaca ją w składniki pokarmowe. Biohumus zapewni dobry wzrost roślin. Występuje w formie płynnej.
  • Rosahumus – nawóz rozpuszczalny w wodzie, zawierający kwasy humusowe, potas i żelazo. Przeznaczony do stosowani doglebowego i poprawy jakości gleb. Produkt do szerokiego zastosowania przy uprawie: drzew iglastych, drzew i krzewów, roślin balkonowych, roślin rabatowych, warzyw, przy nawożeniu trawnika, a także wspomaga procesy kompostowania. Dokładne dawki, jakie należy stosować przy poszczególnych uprawach podane, są dokładnie na opakowaniu.

 W ofercie posiadamy dużo szerszą gamę nawozów naturalnych i mineralnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich upraw.

Zdrowy wzrost roślin – dlaczego naturalny nawóz to dobry wybór?

Nawozy naturalne stanowią niezastąpiony element w uprawie roślin, a ich stosowanie przynosi wiele korzyści dla gleby, roślin i środowiska naturalnego. Nawozy ekologiczne oparte na naturalnych składnikach pokarmowych są doskonałym sposobem na zapewnienie zdrowego wzrostu roślin bez szkody dla środowiska. Naturalne nawozy mają zdolność magazynowania wody, co korzystnie wpływa na system korzeniowy roślin i zapobiega suszom.

Stosowanie nawozów naturalnych przyczynia się również do zmniejszenia zanieczyszczenia wód, ponieważ nie powodują one nadmiernego wypłukiwania składników mineralnych do cieków wodnych. Proces mineralizacji naturalnych nawozów zapewnia roślinom dostęp do składników pokarmowych w postaci, która jest łatwo przyswajalna i zapewnia obfite plony warzyw i owoców.

Podczas nawożenia przy zastosowaniu nawozów naturalnych należy przestrzegać zasad stosowania, takich jak równomierne rozprowadzenie nawozu po całej powierzchni pola, z wyłączeniem rowów oraz obszaru pasa nadbrzeżnego stref ochronnych ujęć wody. Nawozy naturalne mogą przyjmować różne postacie, dostępne są np. w formie płynnej, granulowanej czy też jako mączka bazaltowa, co umożliwia wybór najbardziej odpowiedniej formy dla danej uprawy.

Oprócz tego nawozy naturalne mogą być pozyskiwane z różnych źródeł rolniczych, takich jak obornik, pomiot ptasi czy gnojówka. Ich zastosowanie nie tylko zapewnia roślinom niezbędne składniki odżywcze, ale również minimalizuje ryzyko przenawożenia gleby i roślin. Warto również wspomnieć, że nawozy naturalne można aplikować za pomocą różnych metod.

W efekcie stosowanie nawozów naturalnych przyczynia się do uzyskania zdrowych i obfitych plonów owoców i warzyw, a także do utrzymania zdrowej gleby i środowiska naturalnego w długim okresie uprawy. Dlatego warto korzystać z dobrodziejstw nawożenia naturalnego, aby wspierać zdrowy rozwój roślin oraz dbać o zrównoważony rozwój ogrodu i upraw. Substancje organiczne zawarte w nawozach naturalnych są również źródłem energii dla drobnoustrojów glebowych, co pozwala na powstanie próchnicy, a ta z kolei poprawia właściwości fizyczne i biologiczne gleby.

Mniej
Więcej