Nawozy naturalne

Nawozy naturalne

Jest 198 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 198 przedmiotów

Nawozy naturalne

 

 Nawozy naturalne to nawozy w pełni ekologiczne pochodzenia zwierzęcego (obroniki, kurzaki, gnojówka), ale także nawozy mineralne pochodzenia naturalnego takie jak Polifoska, Saletra, Dolomit czy siarczan amonu.

 Szeroki wachlarz możliwości pozwala nam na przygotowanie bogatej oferty nawozów naturalnych takich jak: oborniki...

Nawozy naturalne

 

 Nawozy naturalne to nawozy w pełni ekologiczne pochodzenia zwierzęcego (obroniki, kurzaki, gnojówka), ale także nawozy mineralne pochodzenia naturalnego takie jak Polifoska, Saletra, Dolomit czy siarczan amonu.

 Szeroki wachlarz możliwości pozwala nam na przygotowanie bogatej oferty nawozów naturalnych takich jak: oborniki, kurzaki, wapno nawozowe, dolomit, wapno tlenkowe oraz nawozy płynne.

 

Zastosowanie naturalnych nawozów

 

 Nawozy naturalne posiadają bardzo bogate spectrum zastosowania. Dodatkowym niewątpliwym plusem jest to, że są to produkty nieposiadające w swoim składzie sztucznych i niebezpiecznych chemicznych dodatków.

 

Oborniki bydlęce - idealnie nadają się do nawożenia wszelkiego rodzaju roślin ozdobnych, traw ozdobnych, roślin doniczkowych, drzew oraz krzewów owocowych, a także warzyw. Dostarczają do gleby niezbędnych składników mineralnych oraz w znacznym stopniu ułatwiają rozwój prawidłowej mikroflory. Obornik tworzy próchnicę na okres około 4 lat oraz działa odkwaszająco na glebę. Idealnie nadaje się do stosowania w uprawach ekologicznych na działce czy ogrodzie. Aplikacja obornika jest bardzo łatwa i ogranicza się jedynie do wymieszania nawozu z glebą. Oborniki sprzedajemy w różnych gramaturach opakowań.

 

Kurzak – bardzo popularny obornik o szerokim zastosowaniu. Idealnie nadaje się do nawożenia wszelkiego rodzaju roślin ozdobnych, traw ozdobnych, roślin doniczkowych, drzew oraz krzewów owocowych, a także warzyw. Produkt można stosować bezpośrednio, w formie sypkiej oraz po dodaniu do kompostu, w celu wzbogacenia jego składu, a także w formie wodnego roztworu. Kurzak posiada podobne właściwości jak obornik bydlęcy, jednak jest o wiele bardziej skoncentrowany, dlatego nigdy nie należy przekraczać zalecanych dawek przez producenta. Pamiętajmy, że nie każda roślina lubi uprawę w glebie dopiero co nawożonej. Tyczy się to zwłaszcza roślin warzywniczych. Kurzak suszony sprzedajemy podobnie jak obornik bydlęcy w różnych gramaturach opakowań.

 

Dolomit – produkt wapniowo-magnezowy naturalnego pochodzenia, odkwasza glebę oraz wzbogaca ją o zawartość wapnia i magnezu. Dolomit posiada wiele zastosowań w uprawie roślin. Najważniejsze z nich to poprawa struktury powietrzno wodnej gleby, poprawia przyswajalność azotu oraz fosforu, eliminuje mech w trawnikach, reguluje procesy asymilacji, wytwarzanie enzymów oraz mikroorganizmów niezbędnych roślinom, poprawia odporność roślinom w czasie zimy. Dzięki stosowaniu dolomitu rośliny warzywnicze rosną obficiej, a także są zdrowsze dla człowieka. Dolomit jest więc niezbędnym nawozem w każdym ogrodzie czy przy uprawach warzywnych i sadowniczych.

 

Polifoska – wieloskładnikowy, uniwersalny nawóz ogrodniczy. Stosowany głównie przy uprawie: agrestu, czerwonej porzeczki, malin, truskawek, jeżyn, borówek, czereśni, warzyw wczesnych, fasoli, ogórków, papryki, cebuli, sałaty, a także roślin ozdobnych takich jak kwiaty. Nawóz stosujemy wczesną wiosną oraz w okresie wegetacyjnym.

 

Biohumus – środek ekologiczny do ziół i warzyw. Poprawia właściwości gleby i wzbogaca ją w składniki pokarmowe. Biohumus zapewni dobry wzrost roślin. Występuje w formie płynnej.

 

Rosahumus – nawóz rozpuszczalny w wodzie, zawierający kwasy humusowe, potas i żelazo. Przeznaczony do stosowani doglebowego i poprawy jakości gleb. Produkt do szerokiego zastosowania przy uprawie: drzew iglastych, drzew i krzewów, roślin balkonowych, roślin rabatowych, warzyw, przy nawożeniu trawnika, a także wspomaga procesy kompostowania. Dokładne dawki, jakie należy stosować przy poszczególnych uprawach podane, są dokładnie na opakowaniu.

 

 W ofercie posiadamy dużo szerszą gamę nawozów naturalnych i mineralnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich upraw.

 

Mniej
Więcej