Nawozy naturalne mineralne

Jest 31 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 31 przedmiotów

Nawozy mineralne - dla pięknych roślin w ogrodzie


Nawozy mineralne cieszą się dużą popularnością wśród wszystkich pasjonatów roślin i kwiatów, a szczególnie wśród osób, które mają własną działkę i chcą, aby była ona piękna i bujna. Co ważne, będą wspierały w zdrowym wzrastaniu nie tylko rośliny, ale także warzywa i owoce, dzięki czemu będą le...

Nawozy mineralne - dla pięknych roślin w ogrodzie


Nawozy mineralne cieszą się dużą popularnością wśród wszystkich pasjonatów roślin i kwiatów, a szczególnie wśród osób, które mają własną działkę i chcą, aby była ona piękna i bujna. Co ważne, będą wspierały w zdrowym wzrastaniu nie tylko rośliny, ale także warzywa i owoce, dzięki czemu będą lepsze w smaku. Posiadają specjalną mieszankę wszystkich niezbędnych składników, które stymulują wzrost roślin, dostarczając je do gleby w odpowiedniej ilości. 

Nawozy uniwersalne - naturalne i sztuczne


Warto pamiętać o tym, że składniki odżywcze zawarte w glebie ulegają rozkładowi, a rośliny pobierając je sprawiają, że tych pierwiastków jest coraz mniej. Dlatego tak ważne jest to, aby za pomocą regularnego nawożenia dostarczać je z powrotem do gleby, by roślinność w naszym ogrodzie mogła pięknie i zdrowo wzrastać, cieszyć nasze oko i obfitować smacznymi plonami. Tylko dostarczając składniki pokarmowe odpowiednie dla danej grupy i stymulując wzrastanie roślin zapewnimy im właściwe warunki.

Szeroki wybór nawozów mineralnych dla wzrostu roślin


W naszym sklepie znajdą Państwo różne rodzaje nawozów mineralnych, warto więc wiedzieć, jaka jest ich charakterystyka i kiedy ich efektywność będzie najlepsza. Podstawowy podział nawozów mineralnych opiera się na ich składzie, czyli zawartości poszczególnych związków chemicznych. Wyróżniamy nawozy mineralne jednoskładnikowe, zawierające jak sama nazwa wskazuje jeden główny składnik nawozu. Zastosowanie obejmuje nawożenie roślin, które potrzebują precyzyjnie dostarczanego jednego składnika pokarmowego. Dostępne są również nawozy mineralne wieloskładnikowe, zwane także kompleksowymi. Ich skład opiera się na specjalnej kompozycji  różnych składników odżywczych. Zatem nawozy wieloskładnikowe należy używać przy nawożeniu wybranych grup roślin, przykładowo nawozy do roślin kwitnących, iglaków czy też warzyw.

Nawozy mineralne- płynne i granulowane


Istnieje jeszcze inny wyróżnik nawozów mineralnych - nawozy te mogą być płynne, mające postać płynnej zawiesiny składników pokarmowych w wodzie, lub też granulowane przeznaczone do stosowania posypowego, dostępne w formie stałej. Wszystkie powyższe nawozy mineralne znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu. Ceny pozostają atrakcyjne, a dostawa szybka i bezproblemowa.

Najczęściej używane nawozy - azotowe, potasowe, fosforowe 


Nawozy azotowe, których głównym składnikiem jest saletra amonowa, należy stosować wyłącznie wiosną, nigdy nie jesienią, ponieważ cząsteczki azotu są wypłukiwane do głębszych warstw gleby, a azot łatwo też ulatnia się do atmosfery. Tego rodzaju nawóz jest prosty w użytkowaniu, wystarczy wymieszać go grabiami z górną warstwą gleby. Warto wiedzieć, że azot sprzyja prawidłowemu wzrostowi liści oraz zielonych części rośliny, jednak nadmiar azotu powoduje, że niestety są one bardziej podatne na choroby i częściej atakowane przez szkodniki. W tym przypadku należy więc przestrzegać zaleceń producenta.

Nawozy potasowe zawierają dużą dawkę potasu, który jest sorbowany przez glebę, pozostając tam do dyspozycji roślin. Powinny być stosowane przed siewem i w niektórych przypadkach także jesienią. Potas będzie najbardziej wchłaniany, gdy wymiesza się go z glebą, aby zbyt duże stężenie nie przeszkadzało w rozwoju młodych roślin.

Nawozy fosforowe zawierają duże stężenie fosforu, który nie jest wymywany z podłoża i słabo przemieszcza się w głąb ziemi. Dlatego z nawozami, które w składzie mają fosfor, należy obchodzić się bardzo ostrożnie - lepiej nawozić mniejszymi dawkami, ale regularnie co roku. Efekty takiego nawożenia będą dużo lepsze i korzystniejsze dla samych roślin. 

Wiemy wszystko o nawozach - w razie pytań zapraszamy serdecznie do kontaktu.
Mniej
Więcej

Nawozy naturalne mineralne

cofnij do Nawozy naturalne

Filtruj według: