Nawozy z wapnem

Jest 8 produktów.
Pokazuje 1 - 8 z 8 przedmiotów

Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którym kupić można między innymi produkty takie jak nasiona, nawozy, czy specyfiki na owady. Jako obsługa sklepu staramy się ciągle poszerzać naszą ofertę, tak aby każdy nasz klient miał szansę znaleźć dokładnie to, czego szukał, a co za tym idzie – bez zbędnego wychodzenia z domu zrobić potrzeb...

Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którym kupić można między innymi produkty takie jak nasiona, nawozy, czy specyfiki na owady. Jako obsługa sklepu staramy się ciągle poszerzać naszą ofertę, tak aby każdy nasz klient miał szansę znaleźć dokładnie to, czego szukał, a co za tym idzie – bez zbędnego wychodzenia z domu zrobić potrzebne mu zakupy. Z uwagi na dość dużą różnorodność oferowanych przez nas sklep produktów, zaopatrzyć może się u nas zarówno profesjonalny ogrodnik, jak i hobbysta. 

Nawóz – podstawa zdrowej uprawy

Zapewne każdy, kto z tematem ogrodnictwa choć raz miał styczność wie, że najważniejszym etapem w uprawie jakiejkolwiek rośliny jest odpowiednie jej nawożenie. Często bowiem się zdarza, że wykorzystywanemu przez nas podłożu albo brakuje odpowiednich składników odżywczych, albo ma ono niekorzystny dla danego gatunku roślin odczyn pH. Aby te wszystkie “nieprawidłowości” skorygować korzystamy więc z odpowiednio dobranych nawozów, które sprawiają, że posiadane przez nas rośliny zyskują optymalne warunki do dalszego rozwoju.

Nawożenie wapnem – kiedy stosować?

Gdy ziemia jest kwaśna lub bardzo kwaśna, to warzywa nie są w stanie przyswajać z niej składników odżywczych, lub przyswajają ich zbyt mało, a co za tym idzie – najzwyczajniej w świecie głodują. W takiej sytuacji należy więc sięgnąć po nawozy wapniowe, które odkwaszają glebę, umożliwiając przy tym zasadzonym przez nas roślinom odpowiedni rozwój. Jeśli zaś chodzi o najlepszy termin do wykonywania wapnowania, to jest nim okres zaraz po zbiorach warzyw czy owoców, czyli późne lato, lub jesień. Jeśli mamy taką możliwość, to powinniśmy wybrać dzień, kiedy jest naprawdę sucho. Wapnowanie w zależności od rodzaju gleby przeprowadza się raz na dwa lub raz na cztery lata. 

Nawozy z wapnem – oferta eGarden

Zarówno nawozy z wapnem, jak i wapno ogrodnicze znaleźć można nie tylko w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jak również w takich internetowych. Tego typu produkty zakupić można rzecz jasna także w naszym sklepie ogrodniczym eGarden. Oferowane przez nasz sklep wapno w nawozach to w głównej mierze produkty firmy biovita. Od siebie nawzajem różnią się one przede wszystkim ceną, a co za tym idzie – również pojemnością. Kupić można u nas bowiem zarówno worek nawozu o pojemności 5 kg, jak i taki, który mieści w sobie 20 kg. Tak duża rozbieżność zwiększa z kolei szansę na to, że coś dla siebie znajdzie u nas zarówno ogrodnik-amator, jak i profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem. 

Nawozy z wapnem – jak uzupełnić wapń w glebie?

Wapń w glebie najczęściej uzupełnia się poprzez zastosowanie specjalnie do tego przygotowanych nawozów z dodatkiem wapnia. Jest to bowiem najprostszy i najszybszy sposób na prawidłowe odkwaszenie danego podłoża. Sam proces wapnowania za pomocą zakupionego wcześniej nawozu jest niezwykle prostą czynnością. Wystarczy bowiem na danym obszarze równomiernie rozsypać nawóz w ilościach zaleconych przez producenta, a później przekopać ziemię na głębokość od około 15 do 20 centymetrów i GOTOWE!


Mniej
Więcej

Nawozy z wapnem

cofnij do Nawozy mineralne

Filtruj według: