Jak pozbyć się myszy z domu? – niezawodne sposoby

Jak pozbyć się myszy z domu? – niezawodne sposoby

Gryzonie to stworzenia, które do naszego domu, piwnicy, a nawet mieszkania wprowadzają się bez zaproszenia, najczęściej w okolicach jesieni oraz zimy. Ku utrapieniu wielu z nas mysz to naprawdę inteligentne stworzenie, które jak już się u nas zadomowi, to niezwykle ciężko jest się go pozbyć. Istnieje na szczęście kilka niezawodnych sposobów na usunięcie z naszego domu tego nieproszonego czworonożnego gościa, którymi Drogi Czytelniku podzielę się z  tobą w tym artykule.

Problemy z myszami i szczurami nasilają się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to obniżająca się temperatura zmusza je do znalezienia sobie schronienia. Na nasze nieszczęście ich schronieniem najczęściej stają się wnętrza naszych domów, mieszkań oraz piwnic, gdzie gryzonie te potrafią narobić naprawdę ogromnych szkód. Ktoś, kto choć raz miał do czynienia z myszami, wie bowiem, że gdy są one głodne, to potrafią zjeść praktycznie wszystko. Podgryzają między innymi ubrania, książki oraz produkty spożywcze, na których często pozostawiają po sobie ślady odchodów. Gryzonie potrafią również zniszczyć ściany oraz przegryzać różnego rodzaju kable, co może skutkować naprawdę dużymi kosztami naprawy, które będziemy musieli ponieść. Warto więc poznać sprawdzone sposoby, które, w momencie, gdy w naszym domu pojawią się myszy lub szczury, pozwolą nam na stosunkowo szybkie pozbycie się tych szkodników, a co za tym idzie – zminimalizowanie szkód. 

Jak poznać, że w naszym domu pojawił się gryzoń?

Zanim poznamy skuteczne sposoby na pozbywanie się gryzoni, dobrym pomysłem byłoby się najpierw dowiedzieć, w jaki sposób rozpoznać ich obecność oraz gdzie ich szukać. Pierwsze co musimy wiedzieć to to, że zarówno szczury, jak i myszy zakładają gniazda. Gniazda myszy zlokalizowane są najczęściej w pomieszczeniach takich jak na przykład strych czy garaż, w których mają dobry dostęp do pożywienia. Ich gniazda mogą również znajdować się w ścianie lub pod podłogą. Wyłożone są one w środku praktycznie wszystkim, co tylko mysz domowa może w danym pomieszczeniu znaleźć. Może to być więc zarówno papier, jak i plastik. Najczęściej pojawiającym się śladem obecności myszy są małe odchody pozostawione przez nie na produktach spożywczych. W przypadku szczurów do głównego gniazda prowadzą zazwyczaj liczne nory, do których wejście ma około 10 cm szerokości. Szczury najczęściej wybierają lokalizację blisko wody. Można znaleźć je między innymi pod stosami drewna, śmieci lub kompostu. Gryzonie te do budowy swoich gniazd używają porozrywanych, kartonowych pudełek oraz papieru. Do pozostawianych przez nie śladów należą odchody, mocz oraz charakterystyczne plamy tłuszczu połączonego z brudem. Należy również pamiętać, że cechą charakterystyczną wszystkich gryzoni, która również świadczy o ich obecności, są pozostawione dosłownie na wszystkim, co tylko da się pogryźć, ślady ich zębów. Zwierzęta te są bowiem wszystkożerne. Niepokojącymi znakami, które również powinny nas zainteresować, są znajdowane przez nas w różnych dziwnych miejscach resztki jedzenia oraz nocne chrobotanie w ścianach. 

Koty i psy to doskonały sposób na pozbycie się gryzoni

Najprostszym a co więcej – przez większość z nas już posiadanym sposobem na gryzonie jest kot, którego sam zapach potrafi zniechęcić myszy do zadomowienia się w naszym mieszkaniu. W naturze kotów leży przecież polowanie na myszy, jeśli więc posiadamy tego typu pupila i nie chcemy jednocześnie ryzykować, że nasz kot lub co gorsza – dziecko naje się trutki na gryzonie, to dobrym pomysłem byłoby pozostawienie spraw samym sobie i poczekanie aż pupil rozprawi się z myszami. Jeśli Ty Drogi Czytelniku należysz jednak do grona osób, które nie lubią kotów, a co za tym idzie – są właścicielami psa to nic straconego. Niektóre rasy psów jak na przykład teriery, jamniki czy choćby zwykłe kundelki również doskonale poradzą sobie z zagnieżdżonymi u Ciebie szkodnikami.  

Jak pozbyć się myszy z domu? – odstraszanie dźwiękiem

Dobrym pomysłem na pozbycie się z domu gryzoni jest użycie odstraszaczy elektrycznych w miejscach, w których zauważyło się obecność tych zwierząt. Tego typu urządzenia emitują niesłyszalne dla człowieka dźwięki, które niezwykle mocno drażnią uszy gryzonia, zmuszając je przy tym do ostatecznego wyniesienia się z gniazda. 

Drażniące zapachy, czyli dobry pomysł na odstraszanie gryzoni

Myszy można bardzo łatwo odstraszyć przed zagnieżdżeniem się, rozprowadzając po naszym mieszkaniu zapachy, których zwierzęta te nie tolerują. Należą do nich między innymi: dziki rumianek, mięta oraz dziewanna, a także spleśniała cytryna oraz suszony kwiat wrotyczu. Jako odstraszacz gryzoni dobrze sprawdza się również najzwyklejszy na świecie lakier do włosów. 

Jak pozbyć się myszy z domu? – preparaty na gryzonie

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na rozprawienie się z niechcianymi czworonożnymi lokatorami jest zakupienie specjalnych preparatów, mających na celu odstraszenie lub wytępienie szkodzącego nam gryzonia. Aby ułatwić Ci Drogi Czytelniku nieco walkę z tymi szkodnikami, znalazłam dla ciebie kilka sprawdzonych opcji, które pomogą Ci pozbyć się myszy oraz szczurów na dobre. Są to odstraszacze gryzoni oraz preparaty na myszy znajdujące się w ofercie sklepu internetowego eGarden. Przykładowymi produktami na gryzonie, które ten sklep oferuje, są: “Bros ziarno na myszy i szczury”, “Bros pasta na myszy i szczury” oraz “Bros kostka na myszy i szczury”. Wszystkie trzy zaproponowane przeze mnie produkty firmy BROS, to wysokiej jakości trutka na gryzonie, która sprawi, że korzystanie z klasycznej pułapki stanie się niepotrzebne, a my będziemy mogli żyć w spokoju, bez obaw, że myszy lub szczury zanieczyszczają znajdujące się w naszym domu jedzenie. 

Myszy i szczury, gdy zagnieżdżą się w naszym domu, potrafią stać się dla nas prawdziwym utrapieniem. Dobrze jest więc znać zawczasu sprawdzone sposoby na pozbycie się gryzoni, tak aby w przypadku gdy się one pojawią, można było praktycznie od razu rozpocząć ich wypędzanie.