Trawa do miejsc zacienionych

Trawa do miejsc zacienionych

Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 przedmiotów

Sklep internetowy eGarden to stworzone z pasji do ogrodnictwa miejsce, w którym można kupić niemal wszystko, co tylko jest potrzebne do uprawiania różnego rodzaju roślin. W naszej szerokiej ofercie znaleźć można nie tylko nasiona, nawozy czy ziemię, ale także systemy nawadniające, specyfiki na owady oraz narzędzia ogrodnicze. W potrzebne produkt...

Sklep internetowy eGarden to stworzone z pasji do ogrodnictwa miejsce, w którym można kupić niemal wszystko, co tylko jest potrzebne do uprawiania różnego rodzaju roślin. W naszej szerokiej ofercie znaleźć można nie tylko nasiona, nawozy czy ziemię, ale także systemy nawadniające, specyfiki na owady oraz narzędzia ogrodnicze. W potrzebne produkty zaopatrzy się u nas nie tylko ogrodnik hobbystyczny, ale także ten profesjonalny. 

Zalety posiadania trawnika

Zalet posiadania trawnika jest wiele. Eliminuje on kurz, redukuje hałas oraz obniża temperaturę powietrza, co jest niezwykle ważne, gdy spędzamy czas w pełnym słońcu. Dodatkowo zielony kolor wielu z nas kojarzy się z harmonią, uzdrowieniem, nadzieją oraz wolnością. Zieleń ma również dobry wpływ na nasz organizm. Koi ona oczy oraz odpręża nerwy. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że wiele osób, jeśli tylko ma do dyspozycji choćby nawet mały skrawek ziemi, decyduje się na zakładanie trawnika. 

Trawa do miejsc zacienionych – aby wszędzie było tak samo zielono

Roślina ta w normalnych warunkach nie jest zbyt wymagająca. Łatwo więc ją uprawiać i o nią dbać. Problem robi się jednak gdy miejsce, w którym planujemy posiać trawę, jest zacienione. Powszechnie znaną wiedzą jest fakt, że brak światła słonecznego wpływa negatywnie na kondycję trawnika. Jeśli więc wiemy, że miejsce w którym planujemy tę roślinę posadzić, znajduje się w cieniu, to dobrym pomysłem będzie zakupienie specjalnie do takich warunków przeznaczonej trawy. W ofercie naszego sklepu internetowego eGarden znaleźć można kilka produktów firm BIOVITA, Planta oraz GRAMINEX, które dedykowane są do miejsc z ograniczonym dostępem do światła słonecznego.  

Trawa do miejsc zacienionych – BIOVITA

Trawy CIEŃMIX firmy BIOVITA to starannie skomponowana mieszanka traw gazonowych. Zawiera ona w sobie dobrze tolerujące miejsca zacienione gatunki traw o dużej zdolności krzewienia się. Produkt ten z powodzeniem można wykorzystywać w parkach, sadach, ogrodach, ogródkach działkowych oraz słabo nasłonecznionych zieleńcach. Trawy te nie  wymagają częstego koszenia ani obfitego podlewania. Dostępne są one w trzech różnych wersjach wagowych: 0,5kg, 0,9kg oraz 5kg. 

Trawa do miejsc zacienionych – Planta

Nasiona traw PARK Planta to kolejna, znajdująca się w naszej ofercie opcja doskonale sprawdzająca się w warunkach zacienionych. Produkt ten to mieszanka traw gazonowych, która nada się idealnie do miejsc z ograniczonym nasłonecznieniem oraz do terenów narażonych na większą wilgotność gleby. Z uwagi na fakt, że mieszanka ta składa się z niskich traw, to trawnik nie będzie wymagał częstego koszenia. Produkt ten jest dostępny w dwóch wersjach wagowych:0,5kg i 0,9kg. 

Trawa do miejsc zacienionych – GRAMINEX

Ostatnią, znajdującą się w naszej ofercie opcją są nasiona traw SHADE firmy GRAMINEX. Jest to mieszanka traw dekoracyjnych przeznaczona do miejsc zacienionych, oraz takich, gdzie występuje nadmierna wilgotność. Trawy rosnące SHADE sprawdzą się doskonale w zacienionych ogrodach,  gdzie przy odpowiednim podlewaniu stworzą zwarty i gęsty trawnik o intensywnym zielonym kolorze. Mogą być również wykorzystywane do większych obszarów zieleni jak na przykład w parkach.  Produkt ten dostępny jest w dwóch wersjach wagowych: 1kg i 4kg. 

Mniej
Więcej

Trawa do miejsc zacienionych

cofnij do Nasiona traw

Filtruj według: