Trawa uniwersalna

Trawa uniwersalna

Jest 46 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 46 przedmiotów

Trawa uniwersalna dla pięknego ogrodu

Każdy marzy o pięknym i bujnym ogrodzie, który stałby się wyjątkową i stylową ozdobą przydomowej przestrzeni. Wbrew pozorom nie jest to trudne do osiągnięcia – wystarczy wybrać dopasowane do swoich potrzeb i najbardziej optymalne rozwiązania, a następnie zatroszczyć się o odpowiednią aranżację oraz pielęgna...

Trawa uniwersalna dla pięknego ogrodu

Każdy marzy o pięknym i bujnym ogrodzie, który stałby się wyjątkową i stylową ozdobą przydomowej przestrzeni. Wbrew pozorom nie jest to trudne do osiągnięcia – wystarczy wybrać dopasowane do swoich potrzeb i najbardziej optymalne rozwiązania, a następnie zatroszczyć się o odpowiednią aranżację oraz pielęgnację ogrodowej roślinności. Bardzo ważną rolę będą pełniły w nim nie tylko różnego rodzaju rośliny czy kwiaty, ale także trawa. Wypełni ona przestrzeń piękną, intensywną i kojącą zielenią, zapewniając jednocześnie miejsce i odpowiednie warunki do odpoczynku, zabaw na świeżym powietrzu czy wspólnego biesiadowania w letnie wieczory.

Co ważne, na rynku dostępne są różnego rodzaju nasiona traw – możemy znaleźć między innymi mieszanki nasion odporne na dużą ekspozycję szkodliwego działania promieni słonecznych, niedostateczne nasłonecznienie, zbyt dużą wilgoć, a także urazy mechaniczne wynikające z bardzo intensywnego użytkowania. Jednak przy warunkach atmosferycznych i klimatycznych panujących w Polsce rzadko zdarza się, aby tak specjalistyczne mieszanki traw były rzeczywiście potrzebne, oczywiście z wyłączeniem boisk i terenów rekreacyjnych. Przeciętny ogród i znajdująca się w nim gleba stwarza warunki, w których spokojnie będzie mogła wzrastać tradycyjna trawa, wymagając jedynie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i regularnego nawożenia. Dlatego uniwersalne trawniki cieszą się w naszym kraju dobrym uznaniem i największą popularnością.

Mieszanka traw uniwersalnych – charakterystyka

Wybierając trawę do swojego ogrodu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne panujące w naszym regionie oraz rodzaj gleby. W zdecydowanej większości przypadków świetnie sprawdzą się trawy uniwersalne, które dostosowane są do przeciętnych warunków w naszym kraju. Nie oznacza to, że są podstawowe i przez to „zwykłe” – posiadają one odpowiednie umiejętności adaptacyjne, co oznacza, że przyjmą się i pięknie wyrosną w większości miejsc w standardowych warunkach uprawy.

Uniwersalna trawa będzie odznaczała się dobrą odpornością na mniejszy lub zwiększony poziom nasłonecznienia. Dzięki temu przy odpowiedniej pielęgnacji wspaniale poradzi sobie zarówno w trakcie bardzo słonecznych, jak i pochmurnych dni, które występują w trakcie sezonu wiosenno-letniego w Polsce. Ponadto trawa uniwersalna charakteryzuje się wystarczającą wytrzymałością na małą, jak i wysoką wilgotność, która również występuje w naszych regionie. Nie będziemy musieli się więc martwić, że suche lub deszczowe lato zrujnuje nasz ogród. Warto także wiedzieć, że mieszanka traw uniwersalnych została skomponowana z takich gatunków traw, które są sprężyste i wytrzymałe. Bardzo korzystnie wpłynie to na ich możliwości eksploatacyjne – nie połamie się ona i nie położy po tym, jak przejdziemy po niej kilka razy czy zagramy z dziećmi w piłkę. Do bardziej intensywnego użytkowania lepszym rozwiązaniem będą trawy do tego przystosowane, dzięki czemu wytrzymają regularne eksploatowanie. Jednak przy przeciętnym zastosowaniu w naszych ogrodach wystarczająca będzie trawa uniwersalna.

Uniwersalna trawa od renomowanych producentów

Od wielu lat specjalizujemy się w dostarczaniu naszym Klientom szerokiego rodzaju produktów, takich jak między innymi nasiona różnych gatunków traw. Dzięki temu mają Państwo pewność, że znajdą u nas wszystko, czego poszukują, aby zaaranżować i stworzyć piękny, zdrowy i bujny ogród. Niezbędna będzie do tego odpowiednio dobrana mieszanka traw. Dostępna jest u nas między innymi trawa uniwersalna, która sprawdzi się w większości ogrodów, stwarzając wspaniałą przestrzeń około domową. Każda z nich pochodzi od renomowanych i sprawdzonych producentów, co jest najlepszą gwarancją wysokiej jakości i zadowolenia z efektu finalnego. Znajdą Państwo u nas między innymi produkty firmy Substral, która od lat dostarcza na rynek sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań.

Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze odpowiednich produktów, takich jak między innymi mieszanka traw. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

 

Mniej
Więcej

Trawa uniwersalna

cofnij do Nasiona traw