Ziemia do palm

Jest 9 produktów.
Pokazuje 1 - 9 z 9 przedmiotów

Jeśli szukasz miejsca, w którym bez zbędnego tracenia czasu na jeżdżenie po sklepach kupisz wszystkie potrzebne Ci produkty i akcesoria związane z szeroko pojętym tematem prac ogrodniczych, to trafiłeś idealnie. Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którego bogatej ofercie znaleźć możesz niemalże wszystko, od nasion, poprzez doniczk...

Jeśli szukasz miejsca, w którym bez zbędnego tracenia czasu na jeżdżenie po sklepach kupisz wszystkie potrzebne Ci produkty i akcesoria związane z szeroko pojętym tematem prac ogrodniczych, to trafiłeś idealnie. Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którego bogatej ofercie znaleźć możesz niemalże wszystko, od nasion, poprzez doniczki aż po różnorakie narzędzia.  

Odpowiednia ziemia to podstawa

Dobór odpowiedniej dla danego gatunku roślin ziemi to podstawa zdrowej i pięknej uprawy i wie to każdy, kto na ogrodnictwie choć trochę się zna. Zanim zabierzemy się więc za sadzenie czegokolwiek, musimy najpierw dowiedzieć się, w jakie podłoże powinniśmy się zaopatrzyć, aby zapewnić wybranej przez nas roślinie optymalne warunki rozwoju. Zasada ta tyczy się oczywiście również uprawy palm. 

Jakie powinno być podłoże do palm?

Podłoże, do którego będziemy sadzić palmy domowe, powinno przede wszystkim posiadać wysoką przepuszczalność. Ma być ono również rzecz jasna żyzne. Powinno także dobrze trzymać wilgoć oraz charakteryzować się dużą zawartością próchnicy, a także odczynem neutralnym lub lekko kwaśnym. Jak widać, roślina ta ma kilka konkretnych wymagań, dlatego też chyba najlepszym w tej sytuacji rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zakup specjalnie stworzonego dla palm podłoża. 

Jaki odczyn pH powinna mieć ziemia do palm?

Odczyn pH w podłożu, do jakiego planujemy posadzić palmę, powinien oscylować  pomiędzy 6 a 7pH. W przypadku gdy kupujemy już gotową ziemię, to problem mamy z głowy, ponieważ producenci dbają również o prawidłowy odczyn pH. Jeśli jednak sami staramy się dostosować posiadane już przez nas podłoże do potrzeb zakupionej przez nas palmy, to dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w specjalne zestawy do badania poziomu pH ziemi. Dzięki nim będziemy bowiem w stanie określić, czego dane podłoże potrzebuje, aby można było z czystym sumieniem zasadzić w nim naszą upragnioną palmę. 

Ziemia do palm, juk i dracen – BIOVITA

W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można jeden rodzaj ziemi dedykowany roślinom typu palmy. Jest to “ziemia do palm, juk i dracen” marki BIOVITA. Produkt ten to naturalnego pochodzenia podłoże, które poza wymienionymi wyżej roślinami, doskonale nadaje się również do sadzenia fikusów oraz innych roślin zielonych. Ziemia ta zawiera odpowiednio zbilansowany skład chemiczny, dzięki któremu rośliny mają zapewnione prawidłowe warunki rozwoju i wegetacji. Pulchna oraz gąbczasta struktura, unikatowa dla tej właśnie ziemi ma niezwykle pozytywny wpływ na rozwój mocnego systemu korzeniowego, który z kolei jest podstawą zdrowej i pięknej rośliny. Warto również wspomnieć, że ziemia ta została wzbogacona nawozem startowym, dzięki czemu pierwsze nawożenie musimy wykonać dopiero po upływie 3-4 tygodni. Produkt ten nadaje się do sadzenia, przesadzania oraz podsypywania palm, dracen, juk oraz innych roślin zielonych. W naszej ofercie znaleźć można ziemię do palm, juk i dracen BIOVITA sprzedawaną w workach o pojemności 5 litrów. 


Mniej
Więcej

Ziemia do palm

cofnij do Ziemia i podłoża specjalistyczne

Filtruj według: