Ziemia uniwersalna

Ziemia uniwersalna

Jest 39 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 39 przedmiotów

Podłoże uniwersalne dla roślin i kwiatów

Oprócz podłoża decykowanego dla konkretnych roślin, które są bardziej wymagające (przykładowo storczyki czy cytrusy) w ofercie producentów znajduje się także ziemia uniwersalna. Będzie odpowiednia dla większości gatunków, które nie potrzebują specjalnych warunków wzrostowych. Co ważne, jej dostępność jes...

Podłoże uniwersalne dla roślin i kwiatów

Oprócz podłoża decykowanego dla konkretnych roślin, które są bardziej wymagające (przykładowo storczyki czy cytrusy) w ofercie producentów znajduje się także ziemia uniwersalna. Będzie odpowiednia dla większości gatunków, które nie potrzebują specjalnych warunków wzrostowych. Co ważne, jej dostępność jest bardzo duża, bez problemu znajdziemy więc produkty, których pojemność, cena oraz pozostałe parametry będą nam najbardziej odpowiadały.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór podłoża dla roślin i kwiatów, wśród których znajduje się także podłoże uniwersalne z domieszką torfu. Cena każdego produktu jak zawsze pozostaje konkurencyjna, a dostawa szybka i bezproblemowa. Z chęcią udzielimy Państwu wszystkich informacji, dlatego w przypadku pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Jaką rolę pełni dla roślin podłoże - w tym także uniwersalne?

Trudno wyobrazić sobie wnętrza domu lub ogród, w której nie ma kwiatów lub choćby jednej rośliny. Ich obecność sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przytulna, ciepła i związana z naturą, co również pozytywnie wpływa na jej styl i ogólną estetykę. Jest jednak jeszcze jeden bardzo ważny argument, dla którego warto mieć w swoim domu i ogrodzie ulubione rośliny - będą one miały bardzo korzystny wpływ na nasze dobre samopoczucie w danej przestrzeni. Aby rozwijały się one prawidłowo, były zdrowe i piękne będziemy musieli zapewnić im prawidłowe warunki wzrostowe. Ważny będzie właściwy dla danego gatunku poziom nasłonecznienia oraz odpowiednie i regularne podlewanie. Jednak najważniejszą rolę w każdej uprawie roślin i kwiatów zarówno domowych, jak i balkonowych oraz ogrodowych, będzie pełniło podłoże.

Ziemia przeznaczona do uprawy roślin i kwiatów powinna być bogata w związki organiczne i dobrze przepuszczać powietrze. Oczywiście nie eliminuje to konieczności stosowania preparatów, takich jak nawóz czy mieszanka odżywcza, ważne jednak, aby jakość ziemi już na początku przed użyciem była dobra. Podłoże, które będzie nasycone związkami mineralnymi zapewni roślinom i kwiatom odpowienie warunki wzrostowe. Pobierając je z gleby, będą prawidłowo odżywione, dzięki czemu zaczną rosnąć szybciej i osiągać większe rozmiary.

Podłoże uniwersalne - charakterystyka i zastosowanie

Ziemia uniwersalna składa się z mieszkanki torfu wysokiego oraz niskiego (o różnym stopniu rozkładu). Ze względu na niskie pH jest najczęściej odkwaszona wapnem lub kredą, dzięki czemu jej naturalne pH waha się w granicach 5,0-7,0. Warto pamiętać o tym, że pH 5 będzie odpowiednie dla większości roślin, które nie mają specjalnych wymagań wzrostowych - pH 5 nie będzie się jednak nadawało do uprawy roślin kwaso- i zasadolubnych. 

Dobrze jest również wybrać takie podłoże uniwersalne, w której będzie znajdował się torf wysoki w większej ilości - będzie miało wtedy lepszą zdolność do zatrzymywania wody, składników odżywczych oraz powietrza. Ziemia uniwersalna z dużą zawartością torfu wysokiego będzie bardziej lekka, przewiewna oraz odpowiednio magazynująca wodę, co stworzy wspaniałe warunki do rozwoju systemu korzeniowego.

Na rynku dostępne są również takie produkty, które dodatkowo posiadają nawóz mineralny, zapewniający roślinom niezbędne składniki mineralne na 2-3 miesiące wzrostu po przesadzeniu. W tym okresie nie trzeba będzie więc osobno dostarczać składników mineralnych, używając standardowego nawozu.

Ziemia uniwersalna stosowana jest do sadzenia, przesadzania oraz uprawy wielu gatunków roślin ogrodowych - np. warzyw, owoców, ziół, cebulowych i ozdobnych bylin oraz kwiatów balkonowych, rabatowych i doniczkowych, a nawet do zakładania trawnika. Jest to więc bardzo dobre podłoże.

Szeroki wybór produktów, takich jak podłoże uniwersalne

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór różnego rodzaju produktów do uprawy i pielęgnacji roślin. Wśród nich dostępna jest również ziemia uniwersalna, która stworzy zdecydowanej większości gatunków wspaniałe warunki wzrostowe. Wszystkie podłoża pochodzą od sprawdzonych dostawców, co gwarantuje ich wysoką jakość. 

Ponadto nasz sklep jak zawsze oferuje atrakcyjne ceny, a dostawa pozostaje szybka i bezproblemowa. Z chęcią podamy Państwu wszystkie najważniejsze informacje i pomożemy w znalezieniu odpowiedniego produktu. Zapraszamy do kontaktu.

Mniej
Więcej

Ziemia uniwersalna

cofnij do Grunty i podłoża

Filtruj według: