Anty osa 300ml BROS Rozszerzyć

Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

90.6.3

4124

5904517005648

Nowy

Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS to zaawansowany spray owadobójczy, stworzony specjalnie do zwalczania populacji os i szerszeni, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i komfortu ludzi.

Więcej szczegółów

13 Przedmioty

15,69 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni %price%

Zapytaj o produkt

Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

Akceptuję zasady polityki prywatności  

BROS

Wysyłka w ciągu 24 godzin

120 dni na zwrot

Dostawa już od 11,99 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Cena
Paczkomat® InPost 24/7 Paczkomat® InPost 24/7 11,99 zł
InPost Kurier InPost Kurier 16,59 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,82 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Kurier - przesyłka gabarytowa Kurier - przesyłka gabarytowa 20,91 zł

Anty osa 300ml BROS to preparat w aerozolu przeznaczony do zwalczania os i szerszeni. Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.  

Utrudniające życie i niebezpieczne osy oraz szerszenie

Każdy, kto ma własny dom i ogród wie, jak trudna i frustrująca może być walka z nieproszonymi gośćmi, takimi jak różnego rodzaju insekty. Za najbardziej przeszkadzające uznawane są mrówki, warto jednak pamiętać, że choć są one bardzo denerwujące i szkodliwe, to najbardziej niebezpieczne dla człowieka i zwierząt domowych są właśnie osy i szerszenie, które niestety bardzo często wybierają na miejsce swojego bytowania nasze domy i ogrody. Ludzie dość często uczuleni są na jad os i szerszeni, o czym najczęściej dowiadują się już po ukąszeniu. W niektórych przypadkach mogą nawet stanowić zagrożenie życia, dlatego należy wtedy niezwłocznie udać się do lekarza. Najlepsze będą szybkie i zdecydowane kroki, które będą miały na celu ich wyeliminowanie os i szerszeni z naszego otoczenia. Warto jednak dowiedzieć się o nich nieco więcej, aby zorientować się, jaka metoda walki będzie najbardziej skuteczna.

Zatem osy chętnie budują swoje gniazda w ogrodzie lub przy domu. Spotykamy tam kolonie os społecznych (osa pospolita, osa dachowa, szerszeń), które mieszkają w gniazdach zbudowanych z masy papierowej, powstałej z ich śliny oraz rozdrobnionego drewna. Składają się one z płodnych samic – królowych i samców – trutni, a także bezpłodnych samic zwanych robotnicami, takimi jak zbieraczki, strażniczki i niańki. Na samym początku, kiedy w gnieździe jest dużo larw, robotnice dostarczają im pokarm zawierający białko zwierzęce, a w zamian otrzymują słodką wydalinę, którą chętnie zlizują. Już pod koniec lata larw jest znacznie mniej, co prowadzi do tego, że robotnice poszukują słodkich pokarmów w naszych domach, a także przemierzają ogród, spijając nektar z kwitnących roślin, a czasem nawet polują na owady. Co istotnie, największy rozwój takiej kolonii następuje po trzech miesiącach od momentu jej założenia, końcem lata pojawiają się w niej natomiast płodne samice i samce. Warto także wiedzieć, że formą zimującą są zapłodnione samice, które wiosną zakładają nowe gniazda, z kolei trutnie i robotnice giną przed zimą.

Gdzie zakładają gniazdo osy, szerszenie?

Osa pospolita buduje gniazda często w ziemi, a także pod korzeniami drzew, w opuszczonych norach gryzoni, na grządkach w ogrodzie, albo przyczepia je do drzew  i krzewów oraz do ścian budynków. Co ważne, w gnieździe może być od sześciu do dziesięciu tysięcy komórek. Może zdarzyć się, że takie kolonie są aktywne jeszcze w październiku, a nawet w listopadzie.

Podobnie zachowuje się osa dachowa, ponieważ gniazda również buduje najczęściej w ziemi, ale także na ścianach budynków – zawsze są one duże, ponieważ jest w nich pięć-sześć tysięcy komórek, a czasem znacznie więcej (nawet do 60 tysięcy). Dobrze wiedzieć, że w ciepłych i zacisznych miejscach kolonie osy dachowej mogą być aktywne nawet do grudnia.

Natomiast szerszeń jest naszą największą osą. Warto wiedzieć, że królowa szerszeni może mieć długość nawet do 3,5 cm, a robotnice są nieco mniejsze. Zakładają gniazda w dziuplach drzew, w budkach dla ptaków, a także w zabudowaniach w miejscach, takich jak strychy lub okapy dachów. Są one kuliste i duże, może w nich przebywać nawet 700 robotnic.

Skuteczne i wydajne preparaty owadobójcze

Warto na samym początku wypróbować specjalne preparaty owadobójcze, przeznaczone do os i szerszeni – takie jak przedstawiony powyżej spray na osy i szerszenie 300ml BROS, który jest gotowy do użytku. Trującą substancję należy zaaplikować nie tylko w miejscach, w których przebywają owady, ale także bezpośrednio do ich gniazd. Warto dodatkowo spryskać nim również powierzchnie, na których często siadają osy i szerszenie i wszelkie znajdujące się w pobliżu szczeliny czy pęknięcia. Poleca się także spryskać futryny drzwi i ramy okien, w których często przebywają. Co ważne, środki takie nadają się do zastosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, dając jednocześnie możliwość aplikowania ich z odległości kilku metrów. Ogromną zaletą tego rodzaju sprayów jest to, że prowadzą do śmierci owadów, które wchodzą z nimi w kontakt. Kolejną korzyścią jest to, że działają przez około dwa tygodnie od momentu ich zastosowania. Należy jedynie pamiętać o tym, aby używać preparatu zgodnie z zaleceniami producenta.

Aby zwalczać pojedyncze owady, które wtargną do domu latem, można skorzystać również ze specjalnej pułapki. Znajduje się w niej płyn mający zwabić osy, które dostają się do wnętrza kopuły wypełnionej cieczą i w niej toną.

Napisz opinię

Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

Od lat firma BROS produkuje preparaty po to, by chronić pomieszczenia oraz najbliższe otoczenie przed dokuczliwą obecnością insektów i gryzoni. Firma Bros tworzy zarówno preparaty o działaniu owadobójczym jak i odstraszającym.Firma oferuje grupy produktów takie jak Bros – preparaty owadobójcze i odstraszające, oraz środki ochrony roślin, Biopon – nawozy do roślin, mieszanki traw, Happs – środki owadobójcze i pielęgnacyjne dla psów i kotów, oraz Bros Professional – produkty powstałe z myślą o hodowcach zwierząt.Długoletnia tradycja firmy i starannie dobrane, nowoczesne substancje aktywne zapewniają optymalne działanie preparatów.