Anty osa 300ml BROS Rozszerzyć

Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

R38

4124

Nowy

12,78 zł

0.28 kg

 • Zapytaj o produkt

  Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

  Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

  Mogą Ci się przydać

  BROS Sp.j. BROS Sp.j.

  Wysyłka w ciągu 24 godzin

  120 dni na zwrot

  Dostawa już od 9,99 zł
           Sprawdź koszt wysyłki

  Dostawa za darmo
  Sprawdź koszt wysyłki

  Wysyłka

  Sposoby dostawyNazwaCena
  InPost Kurier InPost Kurier 16,59 zł
  InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
  InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,82 zł
  Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
  Kurier DHL Kurier DHL 16,99 zł
  Kurier DHL (pobranie) Kurier DHL (pobranie) 22,13 zł
  Kurier DHL - przesyłka gabarytowa Kurier DHL - przesyłka gabarytowa 34,99 zł

  Anty osa 300ml BROS to preparat w aerozolu przeznaczony do zwalczania os i szerszeni.

  Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

  Symbol:
  BRO-363

   

  Utrudniające życie i niebezpieczne osy oraz szerszenie

  Każdy, kto ma własny dom i ogród wie, jak trudna i frustrująca może być walka z nieproszonymi gośćmi, takimi jak różnego rodzaju insekty. Za najbardziej przeszkadzające uznawane są mrówki, warto jednak pamiętać, że choć są one bardzo denerwujące i szkodliwe, to najbardziej niebezpieczne dla człowieka i zwierząt domowych są właśnie osy i szerszenie, które niestety bardzo często wybierają na miejsce swojego bytowania nasze domy i ogrody. Ludzie dość często uczuleni są na jad os i szerszeni, o czym najczęściej dowiadują się już po ukąszeniu. W niektórych przypadkach mogą nawet stanowić zagrożenie życia, dlatego należy wtedy niezwłocznie udać się do lekarza. Najlepsze będą szybkie i zdecydowane kroki, które będą miały na celu ich wyeliminowanie os i szerszeni z naszego otoczenia. Warto jednak dowiedzieć się o nich nieco więcej, aby zorientować się, jaka metoda walki będzie najbardziej skuteczna.

  Zatem osy chętnie budują swoje gniazda w ogrodzie lub przy domu. Spotykamy tam kolonie os społecznych (osa pospolita, osa dachowa, szerszeń), które mieszkają w gniazdach zbudowanych z masy papierowej, powstałej z ich śliny oraz rozdrobnionego drewna. Składają się one z płodnych samic – królowych i samców – trutni, a także bezpłodnych samic zwanych robotnicami, takimi jak zbieraczki, strażniczki i niańki. Na samym początku, kiedy w gnieździe jest dużo larw, robotnice dostarczają im pokarm zawierający białko zwierzęce, a w zamian otrzymują słodką wydalinę, którą chętnie zlizują. Już pod koniec lata larw jest znacznie mniej, co prowadzi do tego, że robotnice poszukują słodkich pokarmów w naszych domach, a także przemierzają ogród, spijając nektar z kwitnących roślin, a czasem nawet polują na owady.
  Co istotnie, największy rozwój takiej kolonii następuje po trzech miesiącach od momentu jej założenia, końcem lata pojawiają się w niej natomiast płodne samice i samce. Warto także wiedzieć, że formą zimującą są zapłodnione samice, które wiosną zakładają nowe gniazda, z kolei trutnie i robotnice giną przed zimą.

  Gdzie zakładają gniazdo osy, szerszenie?

  Osa pospolita buduje gniazda często w ziemi, a także pod korzeniami drzew, w opuszczonych norach gryzoni, na grządkach w ogrodzie, albo przyczepia je do drzew  i krzewów oraz do ścian budynków. Co ważne, w gnieździe może być od sześciu do dziesięciu tysięcy komórek. Może zdarzyć się, że takie kolonie są aktywne jeszcze w październiku, a nawet w listopadzie.

  Podobnie zachowuje się osa dachowa, ponieważ gniazda również buduje najczęściej w ziemi, ale także na ścianach budynków – zawsze są one duże, ponieważ jest w nich pięć-sześć tysięcy komórek, a czasem znacznie więcej (nawet do 60 tysięcy). Dobrze wiedzieć, że w ciepłych i zacisznych miejscach kolonie osy dachowej mogą być aktywne nawet do grudnia.

  Natomiast szerszeń jest naszą największą osą. Warto wiedzieć, że królowa szerszeni może mieć długość nawet do 3,5 cm, a robotnice są nieco mniejsze. Zakładają gniazda w dziuplach drzew, w budkach dla ptaków, a także w zabudowaniach w miejscach, takich jak strychy lub okapy dachów. Są one kuliste i duże, może w nich przebywać nawet 700 robotnic.

  Skuteczne i wydajne preparaty owadobójcze

  Warto na samym początku wypróbować specjalne preparaty owadobójcze, przeznaczone do os i szerszeni – takie jak przedstawiony powyżej spray na osy i szerszenie 300ml BROS, który jest gotowy do użytku. Trującą substancję należy zaaplikować nie tylko w miejscach, w których przebywają owady, ale także bezpośrednio do ich gniazd. Warto dodatkowo spryskać nim również powierzchnie, na których często siadają osy i szerszenie i wszelkie znajdujące się w pobliżu szczeliny czy pęknięcia. Poleca się także spryskać futryny drzwi i ramy okien, w których często przebywają. Co ważne, środki takie nadają się do zastosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, dając jednocześnie możliwość aplikowania ich z odległości kilku metrów. Ogromną zaletą tego rodzaju sprayów jest to, że prowadzą do śmierci owadów, które wchodzą z nimi w kontakt. Kolejną korzyścią jest to, że działają przez około dwa tygodnie od momentu ich zastosowania. Należy jedynie pamiętać o tym, aby używać preparatu zgodnie z zaleceniami producenta.

  Aby zwalczać pojedyncze owady, które wtargną do domu latem, można skorzystać również ze specjalnej pułapki. Znajduje się w niej płyn mający zwabić osy, które dostają się do wnętrza kopuły wypełnionej cieczą i w niej toną.


  Napisz opinię

  Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

  Anty osa spray na osy i szerszenie 300ml BROS

  Od lat firma BROS produkuje preparaty po to, by chronić pomieszczenia oraz najbliższe otoczenie przed dokuczliwą obecnością insektów i gryzoni. Firma Bros tworzy zarówno preparaty o działaniu owadobójczym jak i odstraszającym.Firma oferuje grupy produktów takie jak Bros – preparaty owadobójcze i odstraszające, oraz środki ochrony roślin, Biopon – nawozy do roślin, mieszanki traw, Happs – środki owadobójcze i pielęgnacyjne dla psów i kotów, oraz Bros Professional – produkty powstałe z myślą o hodowcach zwierząt.Długoletnia tradycja firmy i starannie dobrane, nowoczesne substancje aktywne zapewniają optymalne działanie preparatów.