Podpałki, Brykiety, Węgiel

Podpałki, Brykiety, Węgiel

Jest 10 produktów.
Pokazuje 1 - 10 z 10 przedmiotów

Wysokiej jakości węgiel drzewny do grillowania w naszym asortymencie

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości produkty do grillowania, takie jak między innymi węgiel drzewny. Polacy są prawdziwymi miłośnikami przyrządzania smakowitych potraw na świeżym powietrzu, które często łączą też z odpoczynkiem, zabawami w ogrodzie i spęd...

Wysokiej jakości węgiel drzewny do grillowania w naszym asortymencie

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości produkty do grillowania, takie jak między innymi węgiel drzewny. Polacy są prawdziwymi miłośnikami przyrządzania smakowitych potraw na świeżym powietrzu, które często łączą też z odpoczynkiem, zabawami w ogrodzie i spędzaniem czasu ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi. Sezon rozpoczyna się podczas pierwszych ciepłych i słonecznych dni i trwa nawet do końca października, jeśli tylko pogoda temu sprzyja. Niezbędne będzie zaopatrzenie się w produkty potrzebne do rozpalania grilla, wśród których nie może zabraknąć węgla lub brykietu, a także podpałki do grilla. W naszym sklepie w tej kategorii dostępna jest również podpałka do kominka.

Szanując czas i pieniądze naszych Klientów, proponujemy produkty wyłącznie wysokiej jakości. Wszystkie brykiety, podpałki i węgiel drzewny, a także pozostałe modele z naszej oferty pochodzą od zaufanych i renomowanych producentów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki temu będą bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, odpowiednio wywiązując się ze swoich zadań.

Posiadamy szeroki wybór różnego rodzaju produktów ogrodniczych, z łatwością znajdą więc Państwo w naszym asortymencie to, czego szukają. Przy wyborze dobrze wziąć pod uwagę nasze potrzeby i preferencje, zapoznając się z poszczególnymi opisami, które ułatwią jego podjęcie. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu – nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji.

Charakterystyka i zastosowanie węgla drzewnego oraz brykietu

Wybierając artykuły niezbędne do grilla, warto wiedzieć, że węgiel drzewny jest bardzo chętnie wybieranym opałem. Co ważne, generuje znacznie mniej zanieczyszczeń niż brykiet, spala się niemal bez płomieni, ma stosunkowo niską zawartość substancji smolistych, a także rozpala się szybciej – osiągnie idealną temperaturę do położenia potrawy na ruszt już nawet po 10–15 minutach. Należy mieć jednak na uwadze, że może zaistnieć potrzeba stałego dokładania nowych kawałków węgla do pojemnika pod rusztem w celu utrzymania odpowiedniej temperatury.

Brykiet jest uważany natomiast za bardziej wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ przy jego właściwym rozpalaniu i doprowadzeniu do żarzenia, będzie w stanie utrzymywać dobrą do grillowania temperaturę nawet przez cztery godziny. Będzie to odpowiednia długość nawet przy założeniu, że zaprosimy dużą ilość gości, których uraczymy kilkoma różnymi potrawami, a grill będzie nam do tego wszystkiego potrzebny. Zaletą, którą posiadają kawałki brykietu jest także to, że w odróżnieniu od standardowego węgla wytwarza mniejszą ilość pyłu i brudu. Dodatkowo każda z kostek brykietu ma zbliżony rozmiar i regularny kształt, co znacznie ułatwia rozpalanie grilla. Należy jednak uważać na to, aby do brykietu nie dostała się wilgoć, ponieważ znacznie utrudnia ona rozpalanie.

Podsumowując, zarówno brykiet, jak i węgiel drzewny mają swoje zalety i przez to własne grono zwolenników. Jak pokazaliśmy to wyżej, brykiet jest bardzo wydajnym opałem i nie zmienia tego nawet nieco wyższa cena, z kolei węgiel drzewny jest tańszy i szybciej się rozpala, w trakcie grillowania trzeba jednak stale go dokładać. Zatem brykiet sprawdza się przeważnie wśród osób, które organizują duże spotkania grillowe z większą liczbą gości, co prowadzi do tego, że trzeba upiec wiele potraw. Z kolei węgiel do grilla będzie idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy organizuje się bardziej kameralne spotkania i nie chce się zbyt długo czekać na jedzenie. Ponadto wiele osób celebruje grillowanie z zastosowaniem węgla drzewnego, podczas którego należy dokładać do żaru, pilnować go i cieszyć się drzewnym aromatem mieszanki.

Podpałka do grilla oraz podpałka do kominka

W ofercie sklepu egarden24.pl znajdą Państwo również akcesoria, które umożliwią rozpalenie grilla. Dużą popularnością cieszy się stała podpałka do grilla, dostępna w formie białych kostek. Jest ona pozbawiona związków węglowodorowych, dzięki czemu bezpieczna dla środowiska i ludzkiego organizmu. Co więcej, podpałka biała spala się jasnym i niekopcącym płomieniem. Można użyć jej i do grilla, i kominka, choć w naszym asortymencie znajduje się również specjalnie dedykowana podpałka do kominka.

Chętnie wybierana jest również płynna rozpałka do grilla, która odznacza się łatwością i szybkością stosowania - wystarczy wylać niewielką ilość na węgiel lub drewno, aby przyspieszyć rozpalanie ognia.

Pomożemy Państwu w doborze odpowiednich produktów

Gwarantujemy wysokiej jakości artykuły w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach, które umożliwią przygotowanie zdrowych i smacznych potraw w przydomowym zaciszu na świeżym powietrzu, pozwalając jednocześnie na relaks i biesiadowanie z bliskimi. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami oferowanymi w tej kategorii przez nasz sklep internetowy. W przypadku wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.

Mniej
Więcej