Środki na kleszcze

Jest 33 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 33 przedmiotów

Szukasz miejsca, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz nie tylko przeróżne nasiona, nawozy czy ziemię ogrodową, ale także systemy nawadniające czy środki na owady i kleszcze? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK”, to internetowy sklep ogrodniczy eGarden jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie

Kleszcze, czyli zmora człowieka i ...

Szukasz miejsca, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz nie tylko przeróżne nasiona, nawozy czy ziemię ogrodową, ale także systemy nawadniające czy środki na owady i kleszcze? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK”, to internetowy sklep ogrodniczy eGarden jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie

Kleszcze, czyli zmora człowieka i spore zagrożenie

Kleszcze to zwierzęta niezwykle dla człowieka niebezpieczne. “Złapać” można je najczęściej w lesie, czasami zdarza się jednak, że ktoś, kto przed długi czas w lesie nie był znajdzie na swoim ciele kleszcza. Najłatwiej spotkać je w wilgotnych lasach mieszanych, w których przeważają gatunki liściaste, a w szczególności na obrzeżach leśnych ścieżek. Ich ukąszenie wywołać może choroby takie jak borelioza, tularemia, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza oraz riketsjoza. Jak widać, zagrożenie dla ludzi jest spore. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w środki na kleszcze, tak aby możliwie, jak najlepiej się przed nimi zabezpieczyć. 

Preparaty na kleszcze i komary

W ofercie internetowego sklepu ogrodniczego eGarden znaleźć można kilkanaście różnych preparatów do zwalczania kleszczy i owadów. Oferujemy między innymi elektrofumigatory dwufunkcyjne, płyny i spraye na komary i kleszcze, płyny odstraszające, wyciągacze kleszczy, oprysk zwalczający komary i inne owady, zestawy przeciwkleszczowe, preparat w formie płynu na larwy  komarów oraz żel do stosowania przeciwko kleszczom, komarom i meszkom. 

Skuteczne preparaty do walki z kleszczami i komarami

Jak już zostało wspomniane wcześniej, środki na kleszcze i komary znajdujące się w naszej ofercie dostępne są w przeróżnych formach. Można więc u nas znaleźć niemalże wszystko, od oprysku i płynu zwalczającego larwy, aż po płyny i spraye mające za zadanie ich odstraszanie. Stawiamy na taką różnorodność, z myślą o bezpieczeństwie naszych klientów. Tak, aby każdy mógł wybrać odpowiadający mu preparat i dzięki temu chronić się przed kleszczami czy komarami, a co za tym idzie – przenoszonymi przez nie chorobami. W naszej ofercie środków na komary i kleszcze znaleźć można takie firmy jak: “Zielony Dom”, “BROS”, “AROX”, “FOCUS” oraz “ASPLANT”. Nasi klienci mają więc możliwość wybierać nie tylko na podstawie przeznaczenia oraz rodzaju stosowania danego specyfiku, ale również firmy, która dany preparat owadobójczy stworzyła. 

Co robić, gdy znajdziemy na naszym ciele kleszcza?

Wiadomym jest, że przed kleszczami najlepiej jest się chronić różnego rodzaju preparatami, jeśli jednak mamy pecha i pomimo ochrony kleszcz taki się do nas przyczepi, należy delikatnie usunąć go z naszego ciała  za pomocą plastikowej pęsety. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy próbować kleszcza wykręcać,  gdyż może to skutkować w rozerwaniu go, co spowoduje, że pozbycie się go z naszego ciała będzie o wiele trudniejsze. Złymi sposobami na pozbywanie się kleszcza jest również smarowanie go masłem oraz przypalanie. Najlepszym sposobem na wyciągnięcie kleszcza jest usunięcie go za pomocą specjalnie do tego stworzonych zestawów, które można znaleźć między innymi w ofercie naszego sklepu internetowego.

Mniej
Więcej

Środki na kleszcze

cofnij do Środki na owady

Filtruj według: