Łąki kwietne

Łąki kwietne

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 przedmiotów

Potrzebujesz kupić nawóz, nasiona lub beczki do gromadzenia deszczówki, ale nie chcesz przy tym tracić czasu na dojazdy i chodzenie po sklepach? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to internetowy sklep ogrodniczy eGraden jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie! W naszej szerokiej ofercie znaleźć można praktycznie wszystko, czego tylko ...

Potrzebujesz kupić nawóz, nasiona lub beczki do gromadzenia deszczówki, ale nie chcesz przy tym tracić czasu na dojazdy i chodzenie po sklepach? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to internetowy sklep ogrodniczy eGraden jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie! W naszej szerokiej ofercie znaleźć można praktycznie wszystko, czego tylko potrzeba do prawidłowego dbania o uprawy.  Zaopatrzy się więc u nas zarówno hobbysta, jak i ogrodnik profesjonalny. 

Łąki kwietne – aby uzyskać nieco kolorów

Trawnik to wspaniała ozdoba zarówno dla trenerów przydomowych i osiedlowych, jak i sadów oraz ogródków działkowych. Nie spełnia on jednak wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Jest również niezwykle praktycznym i potrzebnym rozwiązaniem. Zielona roślinność koi przecież oczy oraz uspokaja nerwy. Obniża ona również temperaturę powietrza oraz redukuje hałas i kurz. Czasami zdarza się jednak, że pomimo wielu swoich zalet, zwykły zielony trawnik to dla nas po prostu za mało. Potrzebujemy czegoś nowego, innego, bardziej kolorowego. W takiej sytuacji wspaniałym rozwiązaniem będzie założenie trawnika kwiatowego, który wspaniale sprawdzi się zarówno na terenach przydomowych, jak i w ogródkach działkowych oraz sadach.

Łąki kwietne – Graminex

Znajdująca się w ofercie naszego sklepu internetowego trawa FLOWERING MIX firmy Gramiex to zmieszane ze sobą, wysokiej jakości gatunki traw i kwiatów, dzięki którym uzyskamy wspaniały efekty ukwieconej łąki. Trawnik kwiatowy FLOWERING MIX z uwagi na swoją specyfikę jest dość łatwy w utrzymaniu. Nie wymaga on więc zbyt dużych nakładów pracy. Kosić powinno się go najwyżej dwa razy w sezonie, po przekwitnięciu kwiatów. Oferowane przez firmę Graminex nasiona na łąkę kwietną są niezwykle wydajne. Jeden kilogram produktu wystarcza aż na 50m2 trawnika. Jeśli chodzi o kwestię wchodzących w skład mieszanki kwiatów, to charakteryzuje je spora bioróżnorodność. Są to bowiem: chaber bławatek, dziewanna fioletowa, mak polny, fiołek rogaty, firletka postrzępiona, krwawnica, len wielokwiatowy, ostróżka polna, wielosił błękitny, rezeda żółta, rumianek, stokrotka oraz lepnica. Kwietne łąki FLOWERNIG MIX dostępne są w dwóch wariantach wagowych: 1kg oraz 4kg. 

Łąki kwietne – NAJLEPSZE TRAWY Z IŁAWY

Kolejna, znajdująca się w naszej ofercie kwietna łąka to mieszanka traw i kwiatów miododajnych przyjaznych pszczołom. Produktu tego używać można na przeróżnych typach gleby. Jest on  niezwykle łatwy w pielęgnacji oraz utrzymaniu. Uzyskana dzięki tej mieszance, łąka kwietna w ogrodzie, powinna być koszona jedynie raz lub dwa razy na sezon, dopiero wtedy, gdy przekwitną już kwiaty. Produkt ten jest bardzo wydajny. Jeden kilogram wystarcza aż na 50m2 powierzchni. Nasiona powinno się siać metodą krzyżową. Polega ona na tym, że jedną połowę produktu powinno się wysiać wzdłuż, a drugą w poprzek terenu. Po posianiu należy lekkim walcem docisnąć nasiona do podłoża, a następnie obficie podlać. Trzeba również pamiętać, aby podlewać trawnik w sytuacji, gdy panuje susza. W innym wypadku mieszance traw i kwiatów wystarczy to, co będzie w stanie uzyskać z gleby. 

Mniej
Więcej

Łąki kwietne

cofnij do Nasiona traw

Filtruj według: