Szkło posiada niezbędne atesty, w balonie możemy przechowywać trunki alkoholowe, soki oraz inne tego typu napoje. Zdejmowana plastikowa obudowa bez problemu pozwala na dokładne umycie balonu, jednocześnie chroni balon przed pęknięciem lub porysowaniem.
Szklana, przezroczysta butelka na wino o pojemności 750 ml od renomowanej marki Browin.
Szklany balon 5L włoskiej produkcji przeznaczony do przygotowywania oraz przechowywania alkoholu ( w szczególności wina), wyposażony w wygodny uchwyt oraz zakrętkę.
10 sztuk wieczek z motywem kolorowych warzyw zapewniających szczelne zamknięcie słoików z domowymi przetworami.
Zestaw 10 słoików z wieczkami to niezbędny element każdej kuchni, idealny do przechowywania różnych produktów spożywczych.
Zestaw 10 słoików z wieczkami to niezbędny element każdej kuchni, idealny do przechowywania różnych produktów spożywczych.
Komplet 10 sztuk wieczek z motywem warzyw umożliwiających szczelne zamknięcie słoików z domowymi wyrobami.
Opakowanie 10 sztuk wieczek, zakrętek z wzorem warzyw do zamykania domowych wyrobów.
Pożywka EXTRA do drożdży winnych, idealnie stymuluje rozwój drożdży, zarówno w winach białych jak i czerwonych i różowych.
Słój został wytworzony z wysokiej jakości, solidnego grubego szkła. Przypomina kwadratową bryłę, idealny do przechowywania wszelkich domowych przetworów i produktów sypkich.
Trawa żubrowa Browin 12 sztuk do zastosowania przy aromatyzowaniu wódki lub łagodzeniu dolegliwości układu trawiennego.
Pożywka MAX do drożdży winnych, idealnie stymuluje rozwój drożdży, zarówno w winach białych jak i czerwonych i różowych.
Praktyczna uniwersalna butelka, bezpieczna w kontakcie z żywnością to idealne rozwiązanie do przechowywania produktów płynnych.
Szklany słoik, wek o pojemności 100 ml wyposażony w uszczelkę zapewniającą szczelne zamknięcie.
Drożdże aktywne, suche SHERRY, idealnie nadają się do domowej produkcji win białych. Produkt posiada długi do 18 miesięcy okres przydatności.
Drożdże aktywne, suche TOKAY, idealnie nadają się do domowej produkcji win białych. Produkt posiada długi do 18 miesięcy okres przydatności.
Przetwórstwo domowe to zajęcie które towarzyszy nam od setek lat i trwa do dzisiaj. Robimy przetwory na wsiach ale coraz częściej i chętniej również w miastach ze względu na szeroki dostęp do warzyw i owoców czy to w sklepach spożywczych, marketach czy na straganach. Osobiście polecamy to ostatnie miejsce. Kupując na straganach mamy większą pe...
Przetwórstwo domowe to zajęcie które towarzyszy nam od setek lat i trwa do dzisiaj. Robimy przetwory na wsiach ale coraz częściej i chętniej również w miastach ze względu na szeroki dostęp do warzyw i owoców czy to w sklepach spożywczych, marketach czy na straganach. Osobiście polecamy to ostatnie miejsce. Kupując na straganach mamy większą pewność, że zakupione produkty będą bardziej świeże i z mniejszym prawdopodobieństwem zakupu sztucznie hodowanych owoców czy warzyw. A to właśnie między innymi od jakości naszych produktów zależy powodzenie naszej pracy.
Jedną z najpopularniejszych dziedzin wyrobów domowych jest przetwórstwo warzywne. No bo któż z nas nie chciałby mieć pod ręką pysznych ogórków konserwowych czy kiszonych? Do popularnych wyrobów domowych możemy zaliczyć też paprykę konserwową czy coraz bardziej popularnych sałatek z ogórków z marchewką i cebulą robionych na ostro. Wielbiciele grzybów też doskonale znają receptury na pyszne grzybki w zalewie konserwowej. Tak naprawdę aby wykonać takie przetwory nie potrzebujemy dużych umiejętności kucharskich. Wiele zależy od dobrej jakości produktów oraz dobrego dokręcenia słoików które może mieć kluczowe znaczenie. Gdy nie dokręcimy odpowiednio słoika dostanie nam się do środka powietrze a co za tym idzie nasza praca po dwóch trzech tygodniach pójdzie na marne.
Drugim z najbardziej popularnych przetworów są przetwory owocowe takie jak dżemy, powidła, soki, marmolady. W przypadku tego typu przetworów oczywiście znowu bardzo dużą rolę odgrywa dobrej jakości produkt ale też odpowiednie proporcje cukru. Zwłaszcza czasochłonna praca jest przy dżemach przy których liczy się ilość cukru oraz czas i proces gotowania. Zbyt mała ilość cukru może nie związać odpowiednio konsystencji dżemu. Sposób przygotowania marmolady jest zbliżony do dżemu.
Zupełnie inaczej ma się proces wytwarzania soków domowej roboty. Jest to proces mniej skomplikowany niż w przypadku dżemów i marmolad. Soki możemy wyciskać na bieżąco w celu natychmiastowego spożycia ale możemy też przygotować soki np. na zimę które idealnie sprawdzą się np. jako naturalny słodzik do herbaty czy wody mineralnej. Sposoby pozyskiwania soków z owoców czy nawet warzyw są różne. Najpopularniejszą ostatnio metodą jest kupno wyciskarki do soków. Jest to urządzenie na które musimy przeznaczyć trochę budżetu domowego aczkolwiek zrekompensuje nam to nasze zdrowie i witalność naszego organizmu. Nie od dziś wiadomo, że owoce oraz warzywa dostarczają nam wielu pożytecznych i potrzebnych witamin dzięki którym wzmocnimy m.in. naszą odporność na wszelkiego rodzaju choroby. Wyciskarki nie pozbawiają wyciskanych owoców i warzyw witamin więc nie ma obawy o to, że otrzymany bezwartościowy sok. W przypadku produkcji soków z których chcielibyśmy skorzystać w późniejszym czasie, sposób wyrobu jest już bardziej skomplikowany. Niezbędny będzie sokownik.
Innym domowym wyrobem który możemy sami zrobić są wędliny. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne zajęcie i nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności. Wystarczy wyczucie smaku oraz w zależności od produktu jaki chcemy wytworzyć odpowiedni sprzęt oraz dobrej jakości mięsa. W przypadku robienia własnej kiełbasy potrzebna nam będzie maszynka do mielenia mięsa z lejkiem oraz jelita naturalne. Jeśli będziemy chcieli zrobić wędlinę parzoną przyda nam się szynkowar ze stali nierdzewnej. Bardziej skomplikowanie wygląda proces wyrobu wędlin wędzonych. Tu niezbędna będzie specjalna wędzarnia domowa. Pamiętajmy, że wędliny domowe zawsze będą zdrowsze i pewniejsze niż te kupne w marketach które przeważnie nafaszerowane są różnymi chemicznymi składnikami które mają za zadanie utrzymać jak najdłuższą świeżość wędlin oraz kolor.
Do domowych wyrobów zaliczamy także winiarstwo. Do produkcji domowego wina potrzebować będziemy balon na wino, korek z rurką fermentacyjną, termometr cyfrowy oraz winomierz. Aby uzyskać dobrej jakości domowe wino musimy zachować czujność przede wszystkim podczas początkowej fazy fermentacji czyli fermentacji burzliwej. W procesie tym musimy uważać aby temperatura wytwarzana w balonie nie była zbyt wysoka ponieważ zbyt wysoka temperatura spowoduje powstawanie piany która zacznie wypływać z balonu oraz zacznie się ulatniać aromat oraz alkohol.
cofnij do Dom
Filtruj według:
Ładowanie...