Grys marmurowy

Jest 12 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 12 przedmiotów

Marzysz o pięknym podjeździe? A może chcesz uzupełnić luki pomiędzy roślinami i stworzyć modną rabatę? Grys marmurowy to doskonałe rozwiązanie.

Żwir może być stosunkowo tanim materiałem krajobrazowym do pokrycia dużych obszarów lub do dodania dekoracyjnych wykończeń do przestrzeni zewnętrznych. Jest to również przydatny materiał do zapobiegania...

Marzysz o pięknym podjeździe? A może chcesz uzupełnić luki pomiędzy roślinami i stworzyć modną rabatę? Grys marmurowy to doskonałe rozwiązanie.

Żwir może być stosunkowo tanim materiałem krajobrazowym do pokrycia dużych obszarów lub do dodania dekoracyjnych wykończeń do przestrzeni zewnętrznych. Jest to również przydatny materiał do zapobiegania chwastom w przestrzeni ogrodowej.

Jaki grys wybrać?

Jeśli będzie tam duży ruch samochodowy, wybierz samowiążący żwir, który będzie się zbijał tworząc gładką, płaską powierzchnię.

Zaokrąglone kamienie (takie jak otoczaki) nie będą stanowiły ubitej podstawy dla ciężkiego ruchu kołowego. Będą się również bardzo przemieszczać. Mniejsze kamienie mogą zaplątać się w bieżniki opon i butów i przemieszczać się po ogrodzie lub do domu.

Najlepszy żwir na podjazd powinien być również twardym kamieniem. Idealne do tego zastosowania są bazalty, granity, krzemienie i produkty kwarcowe. Materiały w ciemniejszych kolorach również lepiej ukryją brud.

Grys marmurowy – doskonałe rozwiązanie dla wymagających

Grys marmurowy to kamień ogrodowy, o bogatym zabarwieniu. Najczęściej spotykamy grys marmurowy w kolorze bieli, jednak wybierać możesz spośród szerokiej palety barw. Zaletą kamienia jest jego uniwersalność, bogate zabarwienie pozwoli zastosować go w każdym ogrodzie nie zależnie od panującej tam kolorystki. Grys marmurowy bardzo dobrze komponuje się z naszym narodowym grysem ogrodowym jakim jest bazalt. Kamień świetnie nada się również wokół domu jako opaska.

Grys marmurowy stanowi także świetne wypełnienie donic i podsypki pod drzewka ozdobne.

Grys marmurowy biały – doskonały do ogrodu i na podjazd

Kształt materiału jest ważny, gdy decydujemy się na ułożenie ścieżki żwirowej. Mniejsze rozmiary, zaokrąglone kruszywa dekoracyjne, takie jak żwir groszkowy, toczą się pod stopami i mogą utknąć w kołach. Utrudni to poruszanie się wózków dziecięcych lub inwalidzkich. Dlatego najlepszym żwirem na ścieżkę będzie żwir kanciasty.

Istnieje również wiele kolorów, które można wybrać. Jasne odpryski rozjaśnią ciemne i zacienione miejsca, natomiast ciemniejsze odcienie kolorów zamaskują błoto pozostawione przez ruch pieszy.

Żwiru można używać jako granicy dla bruku, trawy lub grządek roślin. Jeśli po tym obszarze nie będzie się chodzić, to każdy rozmiar żwiru jest odpowiedni. Najlepszy żwir na obramowanie to taki, który będzie uzupełniał inne elementy w ogrodzie, takie jak nasadzenia czy patio – idealne nadaje się grys marmurowy w kontrastowym kolorze.

Sklep ogrodniczy eGarden – stawiamy na jakość

Nasza oferta powstała po to, by zaspokajać potrzeby naszych klientów. Chcemy, aby nawet Ci najbardziej wymagający znaleźli tu coś dla siebie. Sprawdź nasz asortyment i zamów już dziś!


Mniej
Więcej

Grys marmurowy

cofnij do Grysy ozdobne

Filtruj według:

Producent