Obrzeża trawnikowe i ogrodowe

Obrzeża trawnikowe i ogrodowe

Jest 26 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 26 przedmiotów

Bordery ogrodowe ułatwiają idealne i estetyczne nadawanie kształtów nawierzchniom na których chcemy  np. usypać kamień dekoracyjny czy założyć trawnik. Służy do wyznaczania ścieżek czy alejek w parkach czy przy domu.

Obrzeża ogrodowe wykonane są z różnych materiałów takich jak tworzywo sztuczne, metal czy drzewo. W zależności od potrzeb możemy ...

Bordery ogrodowe ułatwiają idealne i estetyczne nadawanie kształtów nawierzchniom na których chcemy  np. usypać kamień dekoracyjny czy założyć trawnik. Służy do wyznaczania ścieżek czy alejek w parkach czy przy domu.

Obrzeża ogrodowe wykonane są z różnych materiałów takich jak tworzywo sztuczne, metal czy drzewo. W zależności od potrzeb możemy wybrać które z nich najładniej będzie pasować do naszego ogródka.

Obrzeża drewniane

Drewniane obrzeża najlepiej sprawdzą się do odgrodzenia małej powierzchni w której sadzimy różne pojedyncze rośliny takie jak np. kwiaty. Świetnie komponują się z podłożem usypanym z naturalnej kory sosnowej.

Obrzeża plastikowe

 Plastikowe obrzeża ogrodowe (inaczej nazywane obrzeża trawnikowe lub geobordery) pozwalają stworzyć wymyślne owalne kształty a także proste linie. Montaż borderów plastikowych jest bardzo prosty i  nie wymaga wielkiego nakładu sił ani pieniędzy. Zwykle wymaga jedynie wbicia w ziemię lub wkopania na niewielką głębokość. Wielkość obszaru na jakim chcemy stworzyć założony wzór nie ma znaczenia. W przypadku obrzeży trawnikowych nie ogranicza nas długość czy wielkość wzorów jakie chcemy wyznaczyć. Plastikowe elementy można ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji oraz wyginać dzięki dużej elastyczności tworzywa z jakiego zostały wykonane obrzeża ogrodowe. Po odpowiednim zamontowaniu border staje się w zasadzie całkowicie niewidoczny co zwiększa poczucie estetyki. Wymiary takich borderów różnią się w zasadzie tylko wysokością. W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwie wysokości: 4,5 cm i 5,8 cm. Sprzedawane są pojedynczo w 1 metrowych belkach. Bordery te bardzo często zastępują także krawężniki podczas układania kostki czy chodnika. Jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne i coraz częściej stosowane w ogrodnictwie i nie tylko.  Przykładów zastosowań tego typu obrzeży można znaleźć w sieci bardzo dużo. 

Obrzeża elastyczne z tworzywa sztucznego

 Ostatnim przykładem obrzeży trawnikowych są obrzeża wykonane z elastycznych tworzyw sztucznych. Dostępne są w kilku kolorach. Ich największą cechą jest mały gabaryt oraz łatwość w montażu. Występują przeważnie w dwóch najpopularniejszych wymiarach (wysokość x długość): 10 cm x 9 m lub 20 cm x 9 m.

 Zachęcamy Państwa do przeglądnięcia naszej oferty obrzeży ogrodowych. Na pewno znajdą Państwo coś dla siebie!

Mniej
Więcej