Kamień ogrodowy

Kamień ogrodowy

Jest 100 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 100 przedmiotów

Każdy z nas chciałby mieć piękny ogród. Często bywa tak, że nie chcemy w naszym ogrodzie układać kostki brukowej czy kafli chodnikowych i szukamy alternatywy dla tego rozwiązania. Świetnym pomysłem jest usypanie alejek, podjazdów dla samochodów czy parkingu kolorowym naturalnym kamieniem. Zabieg taki nie tylko upiększy nasz ogród, ale też zaoszc...

Każdy z nas chciałby mieć piękny ogród. Często bywa tak, że nie chcemy w naszym ogrodzie układać kostki brukowej czy kafli chodnikowych i szukamy alternatywy dla tego rozwiązania. Świetnym pomysłem jest usypanie alejek, podjazdów dla samochodów czy parkingu kolorowym naturalnym kamieniem. Zabieg taki nie tylko upiększy nasz ogród, ale też zaoszczędzi nam masy czasu oraz pieniędzy w przypadku chęci ułożenia chodnika czy kostki brukowej, do której często musimy wzywać ekipę fachowców, która nam to wykona. Idealnym kamieniem nadającym się do usypania podjazdów, alejek czy miejsc parkingowych będą takie kruszywa jak: porfir, dalmatyńczyk, grys czarny, grys multikolor, żwir miodowy, kora kamienna czy kora kamienna srebrna. Usypanie alejki czy podjazdu jest bardzo proste i szybkie. Pamiętać należy jednak aby odpowiednio przygotować sobie teren pod wysypywany kamień. Należy między innymi oczyścić go z trawy czy liści, a także zadbać, aby podłoże było twarde. Nie należy usypywać podłoża kruszywem gdy np. ziemia jest bardzo mokra i błotnista. Istnieje ryzyko, że kamień szybko się zapadnie i zmiesza z ziemią, przez co efekt będzie mizerny. Warto także przed usypaniem kamienia wyznaczyć sobie granice usypywanej ścieżki. Pomogą nam w tym np. obrzeża trawnikowe elastyczne, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Pomocne mogą być także kraty stabilizujące.


Ale kruszywa kamienne nie muszą służyć tylko do usypywania podjazdów czy ścieżek. Kamień taki ma wiele innych zastosowań i jest coraz chętniej używany do innych celów. Coraz większą popularnością cieszą się kolorowe kamienie ozdobne, które często służą nie tylko jako dekoracja ogródków, ale także jako materiał ściółkujący zastępując tym samym naturalną korę sosnową czy folie. Świetnym przykładem może być kruszywo „kora sosnowa”, które perfekcyjnie imituje i zastępuje naturalną korę drzewną. Bardzo popularny jest też kamień w kolorze marmurowym „Biała Marianna”. Jest on chętnie wybierany do ozdoby poletek z kwiatami, jako wypełnienie między kafelkami chodnikowymi czy jako kamień ozdobny w akwariach z rybkami, czy w oczkach wodnych. Zaletą tych kamieni jest nie tylko piękny wygląd, ale też niska i przystępna cena.


Jeżeli natomiast zależy nam dodatkowo na tzw. efekcie wow i chcemy, wyróżnić nasz ogród czymś nietypowym to polecamy wybór któregoś z mniej popularnych kamieni z kolekcji premium. Wybór jest ogromny! Posiadamy w ofercie znany i ceniony wśród klientów kamień super biały „Extra White”. Kamień ten charakteryzuje przede wszystkim śnieżnobiała biel niespotykana w innych kamieniach. Dodatkowo kamień pięknie mieni się w słońcu. Będzie on idealny jako ozdoba domowych donic czy gabinów. Kamień ten występuje w szerokiej palecie frakcyjnej. Najmniejszy jest drobny grys o wymiarach: 8-16 mm, 16-30 mm oraz trochę większy 30-60 mm. Extra White występuje także jako kamień otoczak, czyli kamień o obłych delikatnych kształtach. Paleta wymiarów też jest mocno zróżnicowana: 10-30 mm, 30-60 mm, 40-80 mm oraz największy i najbardziej efektowny 80-150 mm. Jeżeli wolimy ciemniejsze barwy to, polecamy kamień czarny. W ofercie posiadamy kilka rodzajów czarnego kamienia. Najmniejszy grys to „grys czarny” występujący tylko w jednej frakcji 4-8 mm. W większych frakcjach występuje kamień „Bazalt” oraz „Nero Ebano”. Grys Bazalt występuje we frakcji 15-22 mm natomiast „Nero Ebano” mamy do wyboru zarówno grys 12-16 mm i 40-60 mm, ale także otoczak 40-60 mm. Pamiętać należy jednak, że czarny kamień ma to do siebie, że nigdy nie będzie wyglądał tak samo gdy jest mokry oraz suchy. Suchy kamień czarny będzie miał barwę bardziej szarą, natomiast po opadach deszczu będzie idealny błyszczący czarny.


Z innych kolorowych kruszyw posiadamy kamienie: Magic Rainbow, Rosso Verona, Iceblue, White Sky, Akron, Giallo Mori. Wszystkie kamienie w ofercie posiadają oryginalne zdjęcia wykonane przez naszego pracownika, dzięki czemu macie Państwo pewność, że produkt odpowiada temu, który Państwo kupują.

Mniej
Więcej