Doniczki do rozsad

Doniczki do rozsad

Jest 40 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 40 przedmiotów

Jeśli szukasz sklepu internetowego, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz zarówno nasiona, nawozy i ziemię, jak i systemy nawadniające, beczki na deszczówkę oraz doniczki do rozsad, to trafiłeś idealnie! Sklep ogrodniczy eGraden w swojej bogatej ofercie posiada prawie wszystko, co bezpośrednio lub pośrednio z temat...

Jeśli szukasz sklepu internetowego, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz zarówno nasiona, nawozy i ziemię, jak i systemy nawadniające, beczki na deszczówkę oraz doniczki do rozsad, to trafiłeś idealnie! Sklep ogrodniczy eGraden w swojej bogatej ofercie posiada prawie wszystko, co bezpośrednio lub pośrednio z tematem ogrodnictwa związane. Zaopatrzy się więc u nas zarówno początkujący, jak i profesjonalny ogrodnik. 

Doniczki do rozsad – dlaczego ich używamy?

Doniczki do rozsad, które głównie służą do ukorzeniania roślin, to wygodny i ekonomiczny produkt, który warto mieć przy sobie, gdy nadchodzi okres wysiewu i pikowania rozsad. Pojemniki do rozsady i pikowania posiadają praktycznie same zalety. Są one bowiem lekkie, tanie i ekonomiczne. W przypadku gdy zostały one wykonane z torfu – są również biodegradowalne. Te stworzone za pomocą plastiku można z kolei myć, dezynfekować i na nowo używać. Doniczki do pikowania zapewniają znajdującym się w nich roślinom idealne warunki do rozwijania się. W przypadku gdy mamy do czynienia z doniczkami torfowymi, zmniejszają one również ryzyko uszkodzenia korzeni danej rośliny, o które dość łatwo w trakcie zwykłego przesadzania. 

Doniczki do rozsad torfowe – JIFFY

Znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego doniczki biodegradowalne do rozsad JIFFY wykonane zostały z odkwaszonego substratu torfowego o odczynie wynoszącym 6pH. Doniczki torfowe po wsadzeniu ich w podłoże, stopniowo rozkładają się, będąc przy tym źródłem dodatkowych składników odżywczych dla roślin.  Zmniejszają one również ryzyko wystąpienia uszkodzeń korzeni, które w przypadku gdy mielibyśmy doniczki plastikowe, byłyby praktycznie nieuniknionym scenariuszem. Oferowane przez nasz sklep doniczki torfowe mają porowate ścianki, które nie tylko zapewniają roślinom doskonałą cyrkulację powietrza, ale także wspaniale utrzymują i transportują wilgoć, dzięki czemu korzenie sadzonek mogą rozwijać się jednakowo w całej doniczce. Rozsadniki JIFFY dostępne są w naszej ofercie w następujących wersjach: 

  • kwadratowe o wymiarach 5 cm x 5 cm – w opakowaniu w zależności od wybranej wersji  znajduje się 60 lub 120 sztuk,

  • kwadratowe o wymiarach 6 cm x 6 cm – dostępne jest opakowania zawierające 20 lub 60 sztuk,

  • prostokątne o wymiarach 4cm x 5cm – w opakowaniu znajduje się 72 sztuki,

  • okrągłe o wymiarach 6cm x 6cm – opakowania zawiera 20 sztuk produktu.

Wielodoniczki do rozsad  – VEFI

Znajdujące się w naszej ofercie doniczki na sadzonki VEFI w porównaniu do JIFFY wykonane zostały z plastiku. Nie są one więc biodegradowalne, co z kolei nie oznacza, że są gorsze. Plastikowe doniczki mają tą wspaniałą zaletę, że po uprzednim umyciu i zdezynfekowaniu ich, mogą być na nowo użyte. Nie trzeba więc za każdym razem kupować nowych, co z kolei sprawia, że są one przyjazne środowisku. W wielodoniczkach VEFI można z powodzeniem uprawiać sadzonki kwiatów, warzyw oraz tytoniu. Dno oferowanych przez nas doniczek zostało specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie zapobiegać skręcaniu się korzeni roślin. Dodatkowo tace z doniczkami mają specjalne przecięcie w dnie, które ma na celu umożliwienie swobodnego odprowadzania nadmiaru wody w sytuacji, gdy taca, zamiast wisieć na stelażu, stoi na płaskiej powierzchni.  

Mniej
Więcej

Doniczki do rozsad

cofnij do Doniczki

Filtruj według: