Pokarmy zimowe dla ptaków

Pokarmy zimowe dla ptaków

Jest 17 produktów.
Pokazuje 1 - 17 z 17 przedmiotów

Dokarmianie ptaków zimujących

Ptaki jako jeden z niewielu gatunków zwierząt cieszy się tak dużą sympatią Polaków, że nie łączy się ona jedynie z chęcią podglądania, słuchania śpiewu czy robienia zdjęć, ale także z troską i pomocą. Do najczęstszych działań należy dokarmianie ptaków – chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu myślał o tym, aby z...

Dokarmianie ptaków zimujących

Ptaki jako jeden z niewielu gatunków zwierząt cieszy się tak dużą sympatią Polaków, że nie łączy się ona jedynie z chęcią podglądania, słuchania śpiewu czy robienia zdjęć, ale także z troską i pomocą. Do najczęstszych działań należy dokarmianie ptaków – chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu myślał o tym, aby zainstalować u siebie karmnik. Idąc przez osiedla mieszkaniowe można zobaczyć, że przynajmniej na części balkonów znajdują się specjalne platformy, w których znajduje się karma dla ptaków. Osoby mieszkające w domach prywatnych równie często umieszczają u siebie karmniki zarówno na balkonach, jak i na drzewach w ogrodzie. Pomaganie ptakom mamy więc we krwi.

Dostarczanie pożywienia ptakom żyjącym na wolności, szczególnie w miastach, ma ogromne znaczenie w zimie, gdy krótki dzień w połączeniu z niesprzyjającymi warunkami, takimi jak niskie temperatury, śnieg, marznący deszcz lub mżawka nie pozwalają im na wystarczające zaspokojenie głodu. Warto wiedzieć dodatkowo, że lot aktywny ptaków  wymaga dużych nakładów energii, a równocześnie nie pozwala na gromadzenie wewnątrz ciała znacznych zapasów (jest to niekorzystny wzrost ciężaru). Dlatego dla ptaków, szczególnie tych małych, niezwykle ważne jest regularne i wystarczająco obfite odżywianie. Pokarm dla ptaków zimujących pełni więc kluczową rolę.

Czym dokarmiać ptaki zimą, aby im nie zaszkodzić?

Jeśli chcemy dokarmiać naszych latających przyjaciół najważniejsze jest to, aby dokładnie sprawdzić, jaki pokarm dla ptaków będzie zdrowy i bezpieczny, a czego na pewno nie powinniśmy dawać im do karmnika. Najczęściej powielanym błędem jest częstowanie ich chlebem, ponieważ ma on bardzo niewiele wartości odżywczych, a przyjmowany przez dłuższy czas prowadzi do powstawania schorzeń układu pokarmowego.

Dlatego pokarm dla ptaków na zimę musi być bogaty w odpowiednio dobrane składniki odżywcze, które zawiera mieszanka ziaren. Będą bezpieczne dla ptaków, wzmocnią ich organizm oraz dostarczą niezbędne tłuszcze i witaminy. Zatem zdrowa i bezpieczna karma dla ptaków zimujących będzie składała się z nasion słonecznika, dyni, ogórka, prosa, maku, pszenicy oraz owsa - powinna przyciągnąć nieduże ptaki, takie jak sikorki, gile czy wróble. Ważne jest również, aby wybrany przez nas pokarm dla ptaków na zimę był urozmaicony oraz dostępny w takiej formie, która umożliwi im bezpieczne i wygodne spożywanie ziaren – odpowiednia będzie siateczka, kolba lub luźne ziarno do rozsypania w karmniku.

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia, o której należy pamiętać, gdy decydujemy się na dokarmianie i wybieramy pokarm dla dzikich ptaków - gdy już zaczniemy, należy robić to regularnie i do samego końca zimy. Warto wiedzieć, że ptaki zapamiętują miejsce, gdzie znalazły pożywienie i wracają do niego.

Wysokiej jakości pokarm dla ptaków zimujących w ofercie naszego sklepu

Proponujemy Państwu zdrowy, bezpieczny i odpowiednio zbilansowany pokarm dla dzikich ptaków. Jego skład powstał w oparciu o rekomendacje ornitologów i na podstawie badań naukowych. Przeciętna mieszanka dla dzikich ptaków zawiera słonecznik, nasiona innych roślin oleistych, śruty zbóż (pszenica, kukurydza), orzechy oraz tłuszcz zwierzęcy, a także wapno spożywcze. Wszystkie produkty z naszego asortymentu pochodzą od sprawdzonych i zaufanych producentów, co poświadcza wysoką jakość, jaką charakteryzuje się dostępna w naszej ofercie karma dla ptaków zimujących. One naprawdę potrzebują naszej pomocy – wydając niewielką sumę rzędu kilku - kilkunastu złotych umożliwimy im przetrwanie tego trudnego czasu.

W razie pytań zapraszamy Państwa do kontaktu.

Mniej
Więcej

Pokarmy zimowe dla ptaków

cofnij do Ochrona i pielęgnacja zwierząt zimą

Filtruj według:

Dostępność