Perlit ogrodniczy

W tej kategorii nie ma produktów.

Szukasz miejsca, w którym kupisz nie tylko potrzebne Ci nasiona oraz nawozy, ale także różnego rodzaju specyfiki na komary, systemy nawadniające czy zbiorniki na deszczówkę? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to internetowy sklep ogrodniczy eGarden jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie! Jako obsługa sklepu dbamy o to, aby w naszej s...

Szukasz miejsca, w którym kupisz nie tylko potrzebne Ci nasiona oraz nawozy, ale także różnego rodzaju specyfiki na komary, systemy nawadniające czy zbiorniki na deszczówkę? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to internetowy sklep ogrodniczy eGarden jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie! Jako obsługa sklepu dbamy o to, aby w naszej szerokiej ofercie, potrzebne dla siebie produkty mógł znaleźć zarówno hobbysta, jak i profesjonalny ogrodnik. 

Czym jest perlit?

Oferowany przez nasz sklep internetowy perlit to skała krzemionkowa, której skład chemiczny jest bardzo zbliżony do obsydianu. Surowy produkt zostaje poddany podgrzaniu aż do 870°C. Proces ten wywołuje rozszerzenie kieszonek powietrznych perlitu, dzięki czemu uzyskujemy bardzo lekki produkt o dużej porowatości. Podgrzewanie perlitu powoduje, że jest on niezwykle podatny na zjawisko ekspandacji, czyli procesu technologicznego, w wyniku którego powierzchnia danej rzeczy zwiększa się niekiedy nawet kilkunastokrotnie.

Jakie jest zastosowanie perlitu?

Właściwości perlitu powodują, że spulchnia się on, a co za tym idzie – wspaniale absorbuje wodę. Produkt ten sprawdza się więc  doskonale w ogrodnictwie. Można wykorzystywać go między innymi: 

  • jako dodatek do gleb – w celu wzmocnienia systemu korzeniowego sadzonek,

  • w uprawach hydroponicznych,

  • jak dodatek do roślin doniczkowych – ogranicza on wyparowywanie wody oraz reguluje przepływ powietrza,

  • przy budowie ogrodów na dachach,

  • jako podłoże pod grzybnię.

Ciekawostką jest, że pomimo faktu, iż głównym zastosowaniem perlitu w ogrodnictwie jest wykorzystywanie go jako adsorbentu wody, to podłoże, w którym został on użyty, musi być podlewane częściej, niż byłoby to w przypadku, gdybyśmy mieli do czynienia z podłożem organicznym. Wynika to z faktu, że pomimo dużego nasycenia wodą, ciągle posiada on w sobie duży procent powietrza, co wbrew pozorom nie jest wadą a zaletą. Wysoka zawartość powietrza w perlicie zapobiega gniciu korzeni i pędów roślin.

Perlit BIOVITA 

Znajdujący się w naszej ofercie perlit firmy BIOVITA to produkt pochodzenia naturalnego. Ma on porowatą strukturę gąbki. Umożliwia to dużą absorpcję wody, która w późniejszym czasie jest stopniowo uwalniana, aby następnie zostać wchłoniętą przez korzenie rośliny. Oferowany przez nasz sklep porowaty perlit doskonale napowietrza oraz spulchnia podłoże. Podtrzymuje on również wilgotność gleby oraz wzmacnia system korzeniowy. Perlit BIOVITA dzięki temu, że jest trwały mechanicznie, nie ulega degradacji w czasie. Z uwagi na fakt, że produkt ten jest w pełni naturalny, to doskonale będzie on nadawał się do recyklingu, co może być niezwykle ważnym aspektem dla osób pragnących żyć w zgodzie z naturą. Dostępny jest on w naszym sklepie internetowym w dwóch różnych wersjach objętościowych: 1L i 10L. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które na przykład na początek potrzebują mniejszą ilość perlitu i nie chcą wydawać pieniędzy na większe opakowanie, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że mogą najzwyczajniej w świecie go nie zużyć.

Mniej
Więcej

Perlit ogrodniczy

cofnij do Ziemia i podłoża specjalistyczne

Filtruj według:

Dostępność