Ziemia do trawników

Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 przedmiotów

Internetowy sklep ogrodniczy eGraden to miejsce, w którym w niezbędne mu produkty zaopatrzyć może się nie tylko ogrodnik-amator, ale również profesjonalista. W naszej bogatej ofercie można znaleźć między innymi nasiona i nawozy, specyfiki na owady oraz środki ochrony roślin. Warto również wspomnieć, że jako obsługa sklepu ciągle staramy się posz...

Internetowy sklep ogrodniczy eGraden to miejsce, w którym w niezbędne mu produkty zaopatrzyć może się nie tylko ogrodnik-amator, ale również profesjonalista. W naszej bogatej ofercie można znaleźć między innymi nasiona i nawozy, specyfiki na owady oraz środki ochrony roślin. Warto również wspomnieć, że jako obsługa sklepu ciągle staramy się poszerzać naszą ofertę. Zależy nam bowiem na tym, aby każdy nasz klient miał szansę znaleźć dokładnie to, czego szukał. 

Zalety posiadania trawnika

Posiadanie bujnego trawnika o intensywnym zielonym kolorze, to coś, do czego nieustannie dąży niemalże każdy posiadacz ogrodu. Piękny, miękki w dotyku trawnik jest również obiektem westchnień wielu osób, które mieszkają w blokach, a co za tym idzie – z piękną, naturalną zielenią nie mają zbyt często do czynienia. To, że wielu z nas tak bardzo lubi najzwyklejszy na świecie trawnik wynika z faktu, że rośliny zielone nie tylko koją oczy i oczyszczają powietrze, ale również obniżają temperaturę, co w upalne lato może stać się dla nas zbawienne. Warto również wspomnieć, że trawnik zmniejsza hałas. Kolor zielony wpływa także pozytywnie na nasze samopoczucie. 

Odpowiednie podłoże pod trawnik – gwarancja pięknej i zwartej darni

Niezwykle ważnym elementem w zakładaniu nowego trawnika, jest dobranie odpowiedniego dla jego potrzeb, zbilansowanego podłoża. Nic bowiem nie dadzą różnego rodzaju nawozy i odżywki, jeśli ziemia będzie nieodpowiednia. Najszybszym i jednocześnie najprostszym sposobem na zapewnienie naszemu trawnikowi odpowiedniego podłoża, będzie zakupienie w sklepie ogrodniczym specjalnie skomponowanych mieszanek, które można również znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego. 

BIOVITA – ziemia OPTIMA do trawników

Wieloskładnikowe podłoże do trawników OPTIMA marki BIOVITA wykorzystywać można nie tylko w celu zakładania nowych trawników, ale również regeneracji już tych istniejących. Produkt ten charakteryzuje odpowiednio dobrany skład, który jest gwarantem pięknej i bujnej trawy o soczystym, zielonym kolorze. Warto również wspomnieć, że ziemia pod trawnik OPITMA posiada odpowiednią strukturę, która idzie w parze z bardzo dobrą chłonnością wody, co z kolei sprzyja wzrostowi trawy. Podłoże marki BIOVITA zostało również wzmocnione nawozem, dzięki czemu jest ono gotowe do natychmiastowego użycia. Produkt ten sprzedawany jest w workach o pojemności 50L. 

Jak przygotować podłoże pod trawnik?

Faktem, o którym niewielu początkujących ogrodników wie, jest to, że zakupienie odpowiednio dobranej ziemi to dopiero początek całej przygody z zakładaniem nowego trawnika. Przed nami bowiem został jeszcze jeden dość ważny etap, jakim jest odpowiednie przygotowanie podłoża, którego pierwszym elementem jest usunięcie różnego rodzaju kamieni, chwastów i zanieczyszczeń z obszaru, na którym planujemy założyć trawnik. Następnie wierzchnią warstwę (około 20 cm) należy przekopać. Dopiero tak przygotowane podłoże można wymieszać z zakupioną przez nas ziemią, a następnie posiać nasiona wybranej przez nas trawy.


Mniej
Więcej

Ziemia do trawników

cofnij do Ziemia i podłoża specjalistyczne

Filtruj według:

Dostępność
Producent