Drewno kominkowe

Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 przedmiotów

Drewno kominkowe opałowe – charakterystyka i zalety

Do tradycyjnych sposobów, które ludzie wykorzystują w celu zapewniania sobie ciepła w sezonie jesienno-zimowym należy drewno opałowe. Przez długi czas ustępowało popularności węglowi, obecnie wróciło jednak do łask i ponownie staje się bardzo cenionym materiałem przeznaczonym do spalania. Na u...

Drewno kominkowe opałowe – charakterystyka i zalety

Do tradycyjnych sposobów, które ludzie wykorzystują w celu zapewniania sobie ciepła w sezonie jesienno-zimowym należy drewno opałowe. Przez długi czas ustępowało popularności węglowi, obecnie wróciło jednak do łask i ponownie staje się bardzo cenionym materiałem przeznaczonym do spalania. Na uwagę zasługuje fakt, że drewno do kominka  jest odnawialnym źródłem energii – w miejsce wyciętych drzew nieustannie sadzi się nowe, dzięki czemu nie traci na tym środowisko naturalne. Dlatego najchętniej sięgamy po drewno kominkowe jako paliwo stałe.

Warto wiedzieć, że jeśli chcemy zacząć korzystać z drewna kominkowego, najlepszym wyborem będzie surowiec pochodzący z drzew liściastych. Do wyboru mamy przede wszystkim gatunki, takie jak dąb, buk, brzoza, olcha, jesion oraz grab. W naszym asortymencie dostępne są przede wszystkim te gatunki. Warto zdecydować się na liściaste drewno do kominka, ponieważ jest ono odpowiednio kaloryczne, generuje znacznie mniej sadzy i nie zawiera ono dużych ilości żywicy, która podczas procesu spalania powoduje powstawanie trudnych do usunięcia plam. Dodatkowo drewno drzew iglastych (przykładowo sosna) wydziela podczas spalania sporą ilość dymu. Drewno do kominka z drzew liściastych pozwoli na łatwiejsze utrzymanie paleniska w czystości, a jest to szczególnie ważne, gdy kominek znajduje się w reprezentacyjnym salonie. Drewno kominkowe, które dostępne jest w naszym asortymencie, nie zawiera zbędnych elementów lakierowanych, impregnowanych czy innych środków chemicznych. Jego spalanie jest zatem bezpieczne dla środowiska oraz zdrowia domowników. Oferowane przez nas suche drewno kominkowe (inaczej opałowe – transport pełni ważną rolę) posiada wysoką jakość i wartość energetyczną, pozwalając na lepsze wykorzystanie energii cieplnej wytwarzanej przy spalaniu. W naszej ofercie znajdą Państwo odpowiednio sezonowane suche drewno, które dostępne jest w poręcznych i praktycznych paletach. Zaznaczamy, że nasze drewno kominkowe pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

W przypadku wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.

Mniej
Więcej

Drewno kominkowe

cofnij do Ogrzewanie

Filtruj według:

Dostępność
Producent