Nawozy ekologiczne

Jest 75 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 75 przedmiotów

Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którym zarówno hobbysta, jak i profesjonalny hodowca roślin bez zbędnego wychodzenia z domu znajdzie wszystko, czego mu potrzeba, aby mógł cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem. W naszej ofercie znajdują się bowiem nie tylko przeróżne nasiona i nawozy, ale także odzież ochronna, środki na owady...

Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którym zarówno hobbysta, jak i profesjonalny hodowca roślin bez zbędnego wychodzenia z domu znajdzie wszystko, czego mu potrzeba, aby mógł cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem. W naszej ofercie znajdują się bowiem nie tylko przeróżne nasiona i nawozy, ale także odzież ochronna, środki na owady oraz meble ogrodowe.

Nawozy ekologiczne – w trosce o naturę i własne zdrowie

Nawóz ekologiczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą, dbając jednocześnie, aby wyhodowane przez nich rośliny, takie jak owoce i warzywa były smaczne i zdrowe. Nawozy ekologiczne nie posiadają sztucznych składników. Ekologiczne nawożenie ziemi zapobiega więc degradacji gleby, powodując jednocześnie, że jest ona bardziej żyzna.  

Nawozy ekologiczne – różnorodność

Sklep internetowy eGarden posiada w swojej ofercie kilka różnych, przyjaznych roślinom i otoczeniu nawozów ekologicznych. Są to produkty między innymi firm BIOVITA, Agrecol i innych, cieszących się równie dużą popularnością.

Nawozy ekologiczne – BIOVITA

W naszej ofercie posiadamy dwa eko nawozy firmy BIOVITA. Pierwszy z nich to suszony obornik kurzy. Ma on wszechstronne zastosowanie. Można używać go do nawożenia zarówno roślin i traw ozdobnych, roślin doniczkowych, drzew i krzewów owocowych, jak i warzyw. Produkt można stosować w formie roztworu wodnego, sypkiej lub z dodatkiem kompostu, który wzbogaca skład nawozu. Kurzak pod względem właściwości zbliżony jest do nawozu organicznego pochodzenia bydlęcego. Jest jednak on bardziej skoncentrowany. Trzeba więc pamiętać, aby nie przekraczać zalecanych przez producenta dawek. Niestosowanie się do zaleceń skutkować może przenawożeniem roślin, co w najgorszym przypadku może doprowadzić do ich spalenia. Drugim produktem z oferty tej firmy jest BIOVITA kompost ogrodowy. Jest to naturalny, wyprodukowany w ekologiczny sposób środek poprawiający właściwości gleby. Można stosować go do uprawy roślin ozdobnych, warzywnych i sadowniczych, a także trawników i roślin doniczkowych. Nadaje się on do wszystkich rodzajów gleb.

Nawozy ekologiczne – Agrecol

Produkty firmy Agrecol dostępne w naszej ofercie to organiczny nawóz do borówek, organiczny nawóz do winorośli oraz nawóz ekologiczny do trawników ograniczający mech. Produkcja każdego z nich zakłada wykorzystanie wyłącznie składników pochodzenia naturalnego. Zarówno nawóz organiczny do borówek, jak i ten do winorośli jest doskonałym źródłem azotu, fosforu, potasu, oraz materii organicznej. Składniki te są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Nawóz ekologiczny do trawników również jest w stu procentach naturalny. Nie zawiera on szkodliwych dla środowiska fosforanów. Ten rodzaj nawożenia ekologicznego ogranicza porost mchu oraz zwalcza ten już istniejący. Produkt rozcieńcza się w wodzie w proporcjach 1 litr nawozu na 9 litrów wody. Należy rozprowadzać go za pomocą spryskiwacza lub punktowo. Można stosować go w okresach od lutego do października. Trzeba jednak pamiętać, aby unikać rozprowadzania go w deszczowe dni.


Mniej
Więcej