Karmniki i budki lęgowe dla ptaków

Karmniki i budki lęgowe dla ptaków

Jest 11 produktów.
Pokazuje 1 - 11 z 11 przedmiotów
Karmniki dla ptaków pozwolą nam cieszyć się z obecnością skrzydlatych gości. Budka dla ptaków jest również wspaniałym pomysłem na dokarmianiem ptaków. Nasz ogrodniczy sklep internetowym posiada szeroki wybór modeli. Karmnik metalowy, a może karmnik wykonany z tworzysz sztucznych, a może karmnik dla ptaków domek lub prosta budka dla ptaków.

Sze...

Karmniki dla ptaków pozwolą nam cieszyć się z obecnością skrzydlatych gości. Budka dla ptaków jest również wspaniałym pomysłem na dokarmianiem ptaków. Nasz ogrodniczy sklep internetowym posiada szeroki wybór modeli. Karmnik metalowy, a może karmnik wykonany z tworzysz sztucznych, a może karmnik dla ptaków domek lub prosta budka dla ptaków.

Szeroki asortymen karmników dla ptaków


Mamy tego wiele, dlatego też swobodnie możesz dobrać najlepiej odpowiadający Tobie karmnik i umieścić do w ogrodzie, balkonie, czy gdziekolwiek chcesz. W naszym asortymencie jest również karma dla ptaków. Różne formy montażu naszych karmników powolą Ci stworzyć ptasią stołówkę.

Karmniki i budki lęgowe, czyli skuteczny sposób na pomoc ptakom w swojej okolicy

Jeśli ptaki są bliskie naszemu sercu i chcemy pomagać im w bezpieczny, skuteczny oraz dopasowany do ich potrzeb sposób, warto już jesienią zaplanować swoje działania. Karmniki dla ptaków i budki lęgowe pomogą zatroszczyć się o te, które będą odwiedzały nasz ogród, dlatego warto zainstalować je w przydomowej przestrzeni jeszcze przed nadejściem zimy. W ten sposób bardzo im pomożemy, ponieważ zima jest dla nich szczególnie trudnym okresem ze względu na mniejszą ilość i gorszą dostępność odpowiedniego pożywienia, a także niekorzystny wpływ niskich temperatur, śniegu, mżawki i marznącego deszczu. Nie będziemy musieli przy tym wydawać dużych środków finansowych, a nasze działania będą miały realny wpływ na polepszenie sytuacji ptaków w naszej okolicy. W dalszej części podpowiemy więc, jak dobrać odpowiedni karmnik dla ptaków i budkę lęgową.

Dokarmianie ptaków w warunkach jesienno-zimowych

Wybierając karmnik warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jakiego gatunku ptaków spodziewamy się w swoim ogrodzie lub balkonie. Duże modele będą odpowiednie dla większych ptaków, takich jak gołębie, synogarlice, kosy, kwiczoły, sroki, kawki, gawrony i wrony, a nawet sójki czy mewy. One również potrzebują naszej pomocy zimą, jednak ze względu na swoją anatomię oraz tryb życia i sposób odżywiania nieco łatwiej będzie im zdobyć pokarm, niż drobnym ptakom, takim jak choćby wróble. Dlatego mając je na uwadze niektórzy decydują się również na mniejsze modele karmników.

Warto pamiętać także o tym, aby karmnik dla ptaków (sklep ogrodniczy egarden24.pl oferuje takie modele) miał spadzisty daszek z okapem, który sięga poza obrys dna – dzięki temu pokarm nie będzie zamakał, pozostanie więc w odpowiednim stanie. Ponieważ wymaga on regularnego czyszczenia z resztek jedzenia i ptasich odchodów, dobrym pomysłem jest również ustawienie na dnie karmnika emaliowaną, aluminiową czy plastikową tacę lub też wyłożyć go folią i po prostu wymieniać ją na nową. Należy umocować go w takim miejscu, aby koty i inne stanowiące zagrożenie drapieżniki nie miały dostępu do posilających się ptaków.

Budki lęgowe zapewnią spokój i bezpieczeństwo ptakom

Warto pamiętać o tym, że ptaki potrzebują spokojnego i bezpiecznego miejsca do wychowywania młodych – często są to zakątki porośnięte roślinnością, gdzie mogą się skryć i założyć gniazdo. Budki lęgowe dla ptaków zapewnią im więc odpowiednie warunki. Dobrze jest wieszać je na wysokości 3 metrów i wzwyż, ponieważ poniżej będą zagrażać im koty.

Choć wiele gatunków ptaków wybiera naturalny lub formowany żywopłot (który można ciąć poza okresem lęgowym, czyli od początku września do marca), zależy pamiętać o tym, że ptaki, które w warunkach naturalnych gnieżdżą się w dziuplach drzew, bardzo chętnie osiedlą się w przestrzeni budki lęgowej. Trzeba jedynie zadbać o to, aby miały takie wymiary, jakie najbardziej odpowiadają gatunkowi, którego się spodziewamy i który chcielibyśmy gościć.

Jeśli chcemy, aby wybrana przez nas budka lęgowa dla ptaków odpowiednio wywiązywała się ze swoich zadań, należy zwrócić szczególną uwagę na trzy najważniejsze elementy. Przede wszystkim będzie to wielkość otworu wlotowego, który będzie miała budka dla ptaków. Warto bowiem wiedzieć, że sikorki modre, sosnówki i czubatki mieszczą się w wejściu o średnicy 2,6-3 cm. Dla wróbli, sikorek bogatek, muchołówek, kowalików i krętogłowów otwór wlotowy powinien mieć 3,2-3,5 cm, natomiast dla szpaków, pleszek, mazurków i mało wybrednych wróbli średnica otworu powinna mieć 4,5-5 cm. Jeśli chcemy gościć kopciuszki, pliszki siwe, pleszki i muchołówki szare dobrze zdecydować się na skrzynki półotwarte, w których będą czuły się najlepiej. Należy również uwzględniać głębokość, którą będzie miała budka lęgowa dla ptaków – wybierając model trzeba zwrócić uwagę na odległość od dolnej krawędzi otworu wlotowego do dna skrzynki. Powinna ona wynosić około 20 cm dla drobnych gatunków i 25 cm dla większych. W ten sposób dobrany domek dla ptaków zapewni im odpowiednie i bezpieczne warunki.

Budka lęgowa i karmnik dla ptaków – sklep egarden.pl

Proponujemy Państwu wysokiej jakości karmniki i budki lęgowe dla ptaków, które pochodzą wyłącznie od zaufanych, sprawdzonych i cieszących się sporym uznaniem na rynku producentów. Dbają oni o nowoczesny, ekologiczny i solidny proces produkcji, od lat dostarczając sprawdzonych rozwiązań. Tak więc budka dla ptaków i karmnik z naszego asortymentu będzie trwały, odporny oraz wytrzymały, dzięki czemu bez problemu posłuży przynajmniej przez kilka sezonów.

Każdy karmnik i domek dla ptaków stworzy im bezpieczne i wygodne warunki do posilania się i opiekowania młodymi – jest to najlepszy sposób, jeśli chcemy zatroszczyć się o ptaki w naszej okolicy i pomóc im w przetrwaniu. Umożliwią naszym Klientom obcowanie z naturą oraz dbanie o jej rozwój.

W przypadku pytań zapraszamy Państwa do kontaktu – nasi eksperci z chęcią na nie odpowiedzą i pomogą w znalezieniu dla Państwa najlepszego rozwiązania.

Mniej
Więcej

Filtruj według: