Kora kamienna

Jest 18 produktów.
Pokazuje 1 - 18 z 18 przedmiotów
Kruszywa ogrodowe o charakterze dekoracyjno-funkcyjnym. W tej kategorii znajdziecie Państwo korę kamienną o różnej granulacji, kamień do gabionów oraz płytki łupane czy szpilki na podstawie betonowej lub ciętej. Gnejs może być stosowany jako kamień ozdobny do ogrodu, a także jako materiał budowany wykorzystywany jako kamień elewacyjny. Jest to m...
Kruszywa ogrodowe o charakterze dekoracyjno-funkcyjnym. W tej kategorii znajdziecie Państwo korę kamienną o różnej granulacji, kamień do gabionów oraz płytki łupane czy szpilki na podstawie betonowej lub ciętej. Gnejs może być stosowany jako kamień ozdobny do ogrodu, a także jako materiał budowany wykorzystywany jako kamień elewacyjny. Jest to materiał mrozoodporny, posiada wyjątkowe walory estetyczne. Idealnie nada się jako ozdoba oczek wodnych, element ogrodzenia, na rabaty czy skalniaki. Sprawdza się znakomicie jako głazy ogrodowe, ponieważ jest bardzo estetyczny, dlatego też stosowany jako kamień naturalny od wielu lat. Największe jednak upodobanie znalazł w budownictwie jako kamień elewacyjny, ponieważ jego struktura pozwala na szybki montaż, a walory estetyczne tego kamienia elewacyjnego są naprawdę wysokie. W naszym sklepie oferujemy estetyczny naturalny kamień łamany sortowany o różnej średnicy. Te głazy ogrodowe, bądź też kamień elewacyjny zbudowany wyłącznie z czystego ekologicznie piaskowca.

Kora dekoracyjna jest najczęściej używana do pokrycia obszarów gołej ziemi w klombach i obrzeżach, zapewnia czyste tło wizualne, które sprawi, że rośliny i kwiaty będą błyszczeć, wykańczając ogród w stylu.

Kora jest również doskonała do wykorzystania w miejscach zabaw dzieci, nie tylko zapewnia miękkie lądowanie, ale również chroni ogród przed zużyciem. Można ją również łatwo zebrać i usunąć, gdy miejsce zabaw nie jest już potrzebne i przenieść na rabaty kwiatowe lub wykorzystać do stworzenia ścieżki!

Jak stosować korę dekoracyjną? Aranżacja ogrodu

Najlepszym momentem na zastosowanie kory dekoracyjnej, takiej jak jest czas, kiedy gleba jest dokładnie wilgotna. Najczęściej jest to późna zima lub wczesna wiosna, ale korę można stosować o każdej porze roku, o ile gleba jest wilgotna.

Tradycyjna kora dekoracyjna odchodzi jednak do lamusa. Dziś coraz chętniej stosuje się korę kamienną – o wiele bardziej trwałą i o nieco bardziej nowoczesnym wyglądzie.

Kora kamienna – nowoczesny sposób na ogród

Sama nazwa „kora kamienna” nie jest przypadkowa. Stanowi bowiem ona alternatywę dla tradycyjnej kory drzewnej, nawiązując do jej wyglądu. Z daleka bardzo trudno jest je bowiem rozróżnić. Kora kamienna jest jednak o wiele bardziej funkcjonalna, ale i bardziej estetyczna i praktyczna.

Kory kamienne do ogrodu

Kora kamienna, inaczej gnejs, ma bardzo podobną strukturę do łupku. Sprawia to, że jest ona bardzo twarda i trwała. Bez obaw możesz stosować ją w ogrodzie. Nie wymaga żadnej impregnacji, ani innego zabezpieczenia. Zachowuje świetny wygląd na lata. Kora kamienna, w przeciwieństwie do kory dekoracyjnej jest ciężka. Dzięki temu watr czy deszcz nie są jej straszne – nie będzie przenosić się z miejsca na miejsce jak kora drewniana.

Warto także zwrócić uwagę na to, że kora kamienna nie gnije. W przypadku kory drzewnej proces ten zachodzi, a w butwiejącym drewnie mogą pojawiać się insekty, które później latają i gryzą domowników, co jest często ogromnym problemem.

Kora kamienna zakwasza glebę. Stanowi więc idealne podłoże dla wszystkich drzew iglastych, które dobrze rosną na tego typu glebach. Gnejs stosowany jest również w akwariach.

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne kolory kory kamiennej, dzięki czemu możesz wybrać tę najbardziej odpowiednią. Zwróć również uwagę na rodzaje kory kamiennej – to również ma znaczenie.

Sklep ogrodniczy eGarden – postaw na nowoczesne rozwiązania w tradycyjnym wydaniu

Sklep ogrodniczy eGarden to miejsce dla miłośników ogrodu, ale nie tylko. Wszyscy, którzy kochają przebywać w przytulnych, dobrze zorganizowanych przestrzeniach znajdą tu coś dla siebie. Jeśli planujesz zmiany w swoim ogrodzie lub dopiero zabierasz się za jego urządzanie – to miejsce jest idealne dla Ciebie. Znajdziesz tu bowiem wszystko, czego Ci potrzeba. Sprawdź nasz asortyment i zamów już dziś!

Mniej
Więcej

Kora kamienna

cofnij do Kamień ogrodowy

Filtruj według:

Producent