Nawozy do roślin kwaśnolubnych

Jest 36 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 36 przedmiotów

Szukasz miejsca, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu zaopatrzysz się w produkty z szeroko pojętymi pracami ogrodowymi związane? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to trafiłeś idealnie. Sklep ogrodniczy eGarden w swojej bogatej ofercie posiada między innymi różnego rodzaju nasiona, nawozy czy ziemię. Zaopatrzyć może się więc u nas zar...

Szukasz miejsca, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu zaopatrzysz się w produkty z szeroko pojętymi pracami ogrodowymi związane? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to trafiłeś idealnie. Sklep ogrodniczy eGarden w swojej bogatej ofercie posiada między innymi różnego rodzaju nasiona, nawozy czy ziemię. Zaopatrzyć może się więc u nas zarówno profesjonalista, jak i ktoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z ogrodnictwem. 

Nawóz – podstawa zdrowych i pięknych roślin

Każdy, kto z uprawą roślin ma choć trochę do czynienia zapewne wie, jak duże znaczenie w ich uprawie ma odpowiednio dobrany nawóz. To przecież on w gruncie rzeczy dostarcza roślinom potrzebnym ich składników odżywczych, których dość często brakuje w glebie. Ważne jest więc aby dla każdej grupy roślin dobrać odpowiedni nawóz i stosować go wraz z zaleceniami producenta, ponieważ tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze rośliny będą miały najbardziej optymalne warunki do prawidłowego rozwoju. 

Nawóz do roślin kwaśnolubnych, czyli jakich?

Nawóz do roślin kwaśnolubnych w zależności od tego, co zamierzył producent, przeznaczony może być albo dla ogółu wszystkich tych roślin, które mianem kwaśnolubnych można określić, albo do poszczególnych grup, ograniczających się zazwyczaj do pojedynczego gatunku. Warto tutaj wspomnieć, że rośliny kwasolubne w ogrodzie nie są żadną rzadkością. Zaliczają się bowiem do nich między innymi: rododendrony, hortensje, wrzosy, porzeczki czy maliny. Do fanów kwaśnej gleby wlicza się również azalia oraz żurawina wielkoowocowa. To właśnie dla tych, wspomnianych przeze mnie roślin przeznaczone są specjalnie skomponowane nawozy, które nie tylko dostarczają im wszystkich niezbędnych do odpowiedniego rozwijania się mikro- i makroelementów, ale również sprawiają, że podłoże, w którym dane rośliny zostały posadzone, ma odpowiedni, kwaśny odczyn pH. Tego typu nawozy rzecz jasna znaleźć można również w ofercie naszego internetowego sklepu ogrodniczego eGarden. 

Nawozy do roślin kwaśnolubnych – oferta eGarden

W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy szeroki wybór różnego rodzaju nawozów przeznaczony dla roślin kwaśnolubnych. Zaopatrzyć można się u nas między innymi w produkty takie jak:

  • nawóz do rododendronów, 

  • nawozy do wrzosów, 

  • nawozy do borówki amerykańskiej, 

  • oraz nawozy mineralne. 

Oferowane przez nas sklep nawozy do roślin kwaśnolubnych to produkty między innymi takich firm jak “YARA VILA”, czy “florovit”. Warto również wspomnieć, że jako nawozy do roślin kwaśnolubnych sprawdzi się również część specyfików przygotowanych z myślą o iglakach, ponieważ posiadają one bardzo zbliżone do siebie składy. 

Nawożenie – przygotowanie podłoża przed sadzeniem roślin

Zanim zabierzemy się za sadzenie zakupionych przez nas roślin, musimy najpierw przeznaczoną dla nich część ziemi odpowiednio przygotować. Na samym początku powinniśmy sprawdzić odczyn pH gleby, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie stwierdzić czy i jakiego nawozu dane podłoże potrzebuje. Następnie oczyszczamy i przekopujemy ziemię, aby ją odpowiednio spulchnić, później ewentualnie nawozimy i dopiero do tak przygotowanej ziemi możemy sadzić jakiekolwiek rośliny. 


Mniej
Więcej

Nawozy do roślin kwaśnolubnych

cofnij do Nawozy