Obniżka! Trawa Uniwersalna 5kg - eGarden Rozszerzyć

Trawa UNIWERSALNA 5kg - Super Jakość Niska Cena

Pak2

9152

5907813163166

Nowy

Wysokiej jakości kompozycja traw gazonowych ogólnego przeznaczenia. Produkt o doskonałej jakości materiału siewnego, mrozoodporny. Mieszanka idealna do zagospodarowania przydomowych trawników.

Więcej szczegółów

1439 Przedmioty

67,41 zł

zamiast 74,90 zł

-10%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni %price%

Zapytaj o produkt

Trawa UNIWERSALNA 5kg - Super Jakość Niska Cena

Akceptuję zasady polityki prywatności  

eGarden

Wysyłka w ciągu 24 godzin

120 dni na zwrot

Dostawa już od 14,85 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

* Dla zakupów powyżej 400,00 zł darmowa dostawa!

Sposoby dostawy Nazwa Cena
Paczkomat® InPost 24/7 Paczkomat® InPost 24/7 14,85 zł
InPost Kurier InPost Kurier 17,75 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 19,91 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Kurier - przesyłka gabarytowa Kurier - przesyłka gabarytowa 20,91 zł
Inne rozmiary: 5 kg 10 kg 15 kg 20 kg 25 kg
Inne rodzaje traw: SPORTOWA NA TERENY SUCHE UNIWERSALNA

Mieszanka uniwersalna proponowana przez eGarden.pl to wysokiej jakości kompozycja traw gazonowych ogólnego przeznaczenia. Produkt o doskonałej jakości materiału siewnego, mrozoodporny. Charakteryzuje się intensywnością krzewienia, powolnym wzrostem, który pozwala na rzadsze koszenie, a także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Mieszanka polecana do zagospodarowania przydomowych trawników, działek rekreacyjnych oraz innych terenów umiarkowanie eksploatowanych.

Skład:- Życica Turtetra: 45%- Życica westerwoldzka Koga: 25%- Życica trwała Nira: 15%- Solen: 5%- Kostrzewa czerwona Adio: 10%

Instrukcja wysiewu:

Teren pod zakładany trawnik należy oczyścić z chwastów oraz kamieni, następnie wierzchnią warstwę gleby wyrównać i spulchnić.

Zalecane jest zakładanie trawnika na podłożu wzbogaconym w torf odkwaszony lub substrat torfowy z niewielkim dodatkiem piasku, a także zasilonym w nawóz do trawników lub nawóz wieloskładnikowy. Przed przystąpieniem do zakładania trawnika, torf i nawóz wymieszać z glebą na głębokości ok. 5-8 cm.

Zasiew:

Nasiona wysiać równomiernie, zalecana dawka mieszanki: 2,5 – 3 kg na 100m2 zakładanej powierzchni trawnika.

W celu równomiernego wzrostu trawnika zaleca się siew krzyżowy, połowę nasion wysiać wzdłuż, a połowę w poprzek terenu.

Po wysiewie nasiona przykryć na głębokości ok. 1-2 cm pod powierzchnią podłoża.

W celu ochrony nasion przed wiatrem i ptakami, wskazane jest delikatnie utwardzenie podłoża walcem. W okresie wschodów należy utrzymywać stałą wilgotność podłoża poprzez regularne zraszanie.

Pielęgnacja:

Pierwsze koszenie trawnika wykonać, gdy osiągnie wysokość 8-12 cm. Jednorazowo źdźbła nie skracać o więcej niż 1/3 długości. Kolejne koszenia wykonywać systematycznie przycinając trawnik do wysokości ok. 5-8 cm.

Podlewać regularnie, najlepiej wcześnie rano lub późnym wieczorem. Regularnie nawozić, dwukrotnie w ciągu sezonu wiosną oraz jesienią.

W celu utrzymania dobrej kondycji trawnika, raz do roku wykonać zabiegi wertykulacji i aeracji podłoża. Zabiegów tych nie zaleca się wykonywać w pierwszym roku po założeniu trawnika, mogą prowadzić do jego uszkodzenia.

Opakowanie: 5kg.Nasze mieszanki traw gazonowych:

Mieszanka traw sportowa - na tereny intensywnie użytkowane, odporna na deptanie

Mieszanka traw na tereny suche - narażone na brak wody, nasłonecznione

Mieszanka traw uniwersalna - odpowiednia dla każdego rodzaju powierzchni trawiastychMieszanka posiada aktualny certyfikat jakościowy wydany przez państwowy inspektorat ochrony roślin i nasiennictwa.

Trawa uniwersalna – jak siać trawę, aby mieć piękny trawnik?

Trawnik jest jednym z najważniejszych elementów ogrodu – pełni funkcję dekoracyjną, a także jest miejscem po którym chodzimy, na którym bawią się dzieci czy biegają zwierzęta. Nic więc dziwnego, że chcemy zadbać o to, żeby nasz trawnik był zdrowy, zielony i bujny. Jednak istnieje tak wiele różnych rodzajów traw, że może być trudno wybrać, który z nich jest najlepszy dla danej sytuacji. Trawy uniwersalne są wspaniałym wyborem do ogrodu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zapalonym ogrodnikiem. Dobrze rosną w większości warunków i tolerują różne rodzaje gleby. Jeśli szukasz trawy o niskich wymaganiach pielęgnacyjnych, to właśnie ten rodzaj trawy warto rozważyć.

Mieszanka uniwersalna jest ogólnym określeniem mieszanki gatunków traw, która jest używana do tworzenia trawników. Mieszanka ta została starannie opracowana, aby zapewnić równowagę między wyglądem, trwałością i ceną. Zawiera wiele różnych odmian traw i innych roślin, które tolerują szeroki zakres warunków.

W przypadku trawnika przydomowego należy wybrać trawę, która będzie dobrze się rozwijać w danych warunkach. Powinna być w stanie wytrzymać silne nasłonecznienie i suszę, a także być tolerancyjna na cień. Powinna być również łatwa w utrzymaniu, co oznacza, że nie potrzebuje dużo podlewania ani koszenia. Trawy uniwersalne są idealne dla właścicieli domów, którzy chcą mieć trawnik o dobrym wyglądzie i trwałości bez konieczności ciągłego dbania o niego. Trawy te są często stosowane w obiektach komercyjnych i zostały przystosowane do użytku w obiektach mieszkalnych.

Mieszanki uniwersalne to dobry wybór, jeśli podczas tworzenia trawnika nie chcemy wybierać pomiędzy różnymi rodzajami traw. Takie podejście pozwala na stworzenie jednolitego wyglądu bez uszczerbku na jakości lub wydajności samych roślin. Mieszanki uniwersalne ułatwiają także późniejszą naprawę uszkodzonych miejsc ze względu na ich jednolitą kolorystykę i wygląd.

Jak wybrać dobrą mieszankę traw? Jakich nasion traw użyć?

Trawy uniwersalne to najpopularniejszy rodzaj mieszanek. Nadają się do prawie każdego miejsca, ponieważ są odporne na suszę, ciepło i zimno. Trawy uniwersalne to najlepsza opcja na przydomowy trawnik, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta, które będą się na nim bawić. Są to trawy, które są wytrzymałe i szybko rosną, a także są odporne na choroby i suszę.

Mieszanki traw uniwersalnych dobrze rosną w większości warunków glebowych i wymagają niewielkiej pielęgnacji. Tolerują również ruch pieszy i niską wysokość koszenia.

Te gatunki mają wiele pożądanych cech:

  • są odporne i przystosowują się do szerokiego zakresu klimatów i warunków glebowych;

  • są mało wymagające, po założeniu wymagają niewielkiej ilości nawozów i wody;

  • szybko rosną, co czyni je atrakcyjną opcją dla właścicieli domów, którzy nie mają czasu na regularną pielęgnację trawników.

Piękny trawnik w przydomowym ogrodzie – nasiona trawy uniwersalnej

Jeśli chcesz zaoszczędzić na wydatkach na pielęgnację trawnika, wybierz uniwersalną trawę na przydomowy trawnik zamiast droższych odmian, które wymagają dodatkowej pielęgnacji. Nasiona traw uniwersalnych to doskonały wybór, są odporne na intensywne użytkowanie i trudne warunki!

Trawy uniwersalne doskonale nadają się na trawniki z wieloma rodzajami roślin, ponieważ tolerują zarówno cień, jak i słońce. Dobrze znoszą suszę, ale też wilgoć, i nie zaszkodzą im mrozy. Są dobrym wyborem na obszary, które mogą być czasami narażone na zalanie lub słaby drenaż. Najlepszą rzeczą w przypadku traw uniwersalnych jest to, że rosną one dobrze nawet w przypadku nieregularnej pielęgnacji lub w słabej jakości glebie, lub gdy podwórko jest narażone na duży ruch pieszych albo uszkodzenia spowodowane innymi czynnikami, takimi jak susza czy chwasty. Trawy uniwersalne nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych – częstego podlewania ani nawożenia. Najlepszym okresem na wysiew nasion traw uniwersalnych jest okres od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Jeśli zakładasz nowy trawnik lub darń na istniejącym trawniku, idealną porą na sianie jest czas, gdy pogoda sprawi, że gleba będzie wystarczająco ciepła, aby umożliwić dobre kiełkowanie.

Trawy uniwersalne nadają trawnikowi jednolity wygląd, niezależnie od tego, czy jest on zacieniony czy nasłoneczniony, wilgotny czy suchy. Jeśli chcesz mieć atrakcyjny, zielony trawnik przez cały rok, to jest to dobry wybór! Trawa uniwersalna eGarden to najwyższej jakości produkt, który gwarantuje piękną i bujną trawę!

Oceń 
2021-12-14

Trawa uniwersalna

Super jest ta trawa. Rośnie bardzo szybko i gęsto. Nasiona trawa kiełkują nawet w nie idealnych warunkach. Super sprawdza się też na dosiewki

Oceń 
2021-12-14

Lukki

Super trawa, nasiona trawy kiełkują bardzo szybko i gęsto. Fajnie sprawdziła się także na dosiewke

Oceń 
2021-03-04

fajna trawa

Kupiłem i wysiałem tą trawę w zeszłym roku i właśnie wróciłem po zapas na ten sezon. Rosła bez problemu, była bujna i piękna, a po przeprowadzeniu wapniowania i nawożenia prezentowała się jeszcze lepiej. Nigdy nie miałem w swoim ogródku tak zdrowej, intensywnie zielonej i pięknej trawy. Teraz polecam ją wszystkim z czystym sumieniem.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Trawa UNIWERSALNA 5kg - Super Jakość Niska Cena

Trawa UNIWERSALNA 5kg - Super Jakość Niska Cena