Aeratory do trawy

Aeratory do trawy

Jest 8 produktów.
Pokazuje 1 - 8 z 8 przedmiotów

Piękny i zadbany trawnik to nie tylko zasługa ciężkiej pracy, ale i funkcjonalnych narzędzi i akcesoriów, które znacznie usprawniają jego pielęgnację. Dbałość o trawnik i doprowadzenie go do idealnego stanu wymagają bowiem sporego nakładu pracy i sporej ilości czasu. Jednym z najważniejszych, ale i najtrudniejszych zadań jest wertykulacja. Jest ...

Piękny i zadbany trawnik to nie tylko zasługa ciężkiej pracy, ale i funkcjonalnych narzędzi i akcesoriów, które znacznie usprawniają jego pielęgnację. Dbałość o trawnik i doprowadzenie go do idealnego stanu wymagają bowiem sporego nakładu pracy i sporej ilości czasu. Jednym z najważniejszych, ale i najtrudniejszych zadań jest wertykulacja. Jest to proces, który polega na nacięciach tworzącego się na trawniku “filcu”, czyli splątanej mieszaniny korzeni, kłączy i wysuszonej trawy. Proces ten napowietrza glebę. Można go usprawnić za pomocą aeratora lub wertykulatora.  

Aerator elektryczny do trawy 

Aerator to urządzenie, które poprzez nakłuwanie gleby specjalnymi rurkami lub kolcami, napowietrza glebę, zaś sam zabieg aeracji sprawia, że podłoże staje się “perforowane”, a dzięki powstałym otworom powietrze może dotrzeć do jego głębszych warstw, nawet do około 10 cm. Sprawia to, że gleba staje się rozluźniona i napowietrzona. Zabieg wzmacnia korzenie trawy i przyspiesza regenerację trawnika.  

Procesowi aeracji powinno towarzyszyć piaskowanie, które polega na rozsypaniu niewielkiej ilości piasku na powierzchni trawnika i rozgrabieniu go w sposób, aby wypełnił stworzone przez aerator nakłucia.  

Kiedy wykonywać zabieg aeracji? 

Co ważne, zabieg wertykulacji powinno się przeprowadzać wiosną, gdy gleba oschnie po okresie zimowym, zaś aerację - późnym latem i jesienią. Wertykulacja powinna być wykonywana w jednym kierunku, zaś aeracja – na krzyż. Pamiętać należy, by zabiegu wertykulacji nie wykonywać na młodych i rzadkich trawnikach. 

Podczas zakupu aeratorów i wertykulatorów do trawnika, warto zwrócić uwagę na wydajność i energooszczędność tych urządzeń, a także ich solidność. Godne polecenia są nie tylko samodzielne sprzęty, ale również propozycje, które łączą w sobie funkcję aeratora i wertykulatora. Urządzenia o większej mocy idealnie nadają się do bardziej zaawansowanego działania, także na bardzo dużych obszarach. Przed wyborem właściwego urządzenia, warto więc w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby i zastanowić się, jakiego sprzętu potrzebujemy.  

Sklep ogrodniczy eGarden – profesjonalny sprzęt na wyciągnięcie ręki  

Posiadanie idealnego trawnika wiąże się z posiadaniem wysokiej jakości urządzeń i ich umiejętnego stosowania. Profesjonalny sprzęt, taki jak aeratory i wertykulatory pozwoli we właściwy sposób zadbać o wygląd ogrodu. Sprzęt ten pozwala na optymalne przygotowani gleby przed okresem silnego rozwoju roślin. Elektryczne urządzenia ogrodowe to świetna alternatywa dla sprzętów spalinowych.  

 

Aerator to urządzenie, dzięki któremu możesz wytwarzać w glebie specjalne otwory. Dzięki nim, gleba stanie jest optymalnie napowietrzona. Podobnym sprzętem są wertykulatory, które znajdziesz w naszym asortymencie. Sprawdź i zamów jeszcze dziś! 

 

Mniej
Więcej

Aeratory do trawy

cofnij do Narzędzia ogrodnicze ręczne

Filtruj według: