Nawozy do storczyków

Jest 75 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 75 przedmiotów

Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którym w potrzebne mu produkty zaopatrzyć się może zarówno profesjonalny ogrodnik, jak i rozpoczynający swoją przygodę z roślinami hobbysta. W naszej szerokiej ofercie znaleźć można między innymi nasiona, nawozy oraz ziemie przeznaczone do przeróżnych rodzajów roślin. 

Nawóz – podstawa zdrowej ...

Internetowy sklep ogrodniczy eGarden to miejsce, w którym w potrzebne mu produkty zaopatrzyć się może zarówno profesjonalny ogrodnik, jak i rozpoczynający swoją przygodę z roślinami hobbysta. W naszej szerokiej ofercie znaleźć można między innymi nasiona, nawozy oraz ziemie przeznaczone do przeróżnych rodzajów roślin. 

Nawóz – podstawa zdrowej i pięknej uprawy

Odpowiednie nawożenie roślin jest niezbędnym elementem pięknej i zdrowej uprawy. Dlatego też, zanim zabierzemy się za sadzenie czegokolwiek, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj nawozu i nieważne  jest tutaj czy mamy w planach daną roślinę sadzić w ogrodzie, czy w doniczce. Każda roślina potrzebuje bowiem nawozu, który dostarczy jej niezbędnych składników odżywczych, oraz zapewni optymalne warunki dla dalszego jej rozwoju. Nie inaczej jest więc w przypadku pielęgnacji storczyków, dla których specjalnie skomponowane nawozy znaleźć można między innymi w ofercie naszego sklepu internetowego.  

Nawozy do storczyków – szeroki wybór

Jako obsługa sklepu eGarden wiemy, że możliwość wyboru spomiędzy kilku opcji dla wielu z nas jest niezwykle ważna, dlatego też zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znajdował się szeroki wybór różnego rodzaju nawozów do storczyków. Znaleźć można u nas więc takie produkty jak:

  • pałeczki nawozowe do storczyków, 

  • nawozy płynne do storczyków, 

  • nawóz żel do storczyków,

  • oraz bio nawóz. 

Znajdujące się w naszej ofercie nawozy do storczyków to produkty firm takich jak: “biopon”, “florovit”, “substral”, “agrecol”, “biohumus”, “zielony dom” oraz “bioflorin”. Jak widać, wybór jest więc spory. Istnieje więc duża szansa, że każdy nasz klient będzie miał szansę kupić u nas dokładnie to, czego szukał. 

Pielęgnacja storczyka – jak podlewać storczyki?

Jeśli chcemy być właścicielami pięknych i zdrowych storczyków, to musimy przede wszystkim nauczyć się o nie dbać. Według niektórych najważniejszą wiedzą, jaką bezapelacyjnie musimy posiąść jest to, jak i kiedy podlewać storczyki. Ta z pozoru prosta czynność różni się bowiem od tradycyjnego sposobu podlewania niemalże wszystkich innych kwiatów, do którego zostaliśmy przyzwyczajeni. Najbardziej popularny sposób na podlewanie storczyków polega na tym, że wyjęty z ozdobnej doniczki kwiatek (pozostawiamy go tylko w tej przezroczystej) zanurzamy w misce z wodą (UWAGA! Należy tutaj pamiętać, aby zanurzone były same korzenie. Liście muszą pozostać suche) i zostawiamy na około 20-30 minut. Po tym czasie unosimy do góry storczyk i czekamy przez chwilę, aż roślina odda nadmiar wody. Storczyki najlepiej podlewać w godzinach porannych. W lecie powinno się wykonywać tę czynność raz na tydzień, a w zimie raz na dwa tygodnie. Przy podlewaniu storczyków należy pamiętać o tym, że lepiej jest je przesuszyć niż przelać, dlatego też dobrym pomysłem będzie podlewanie tej rośliny dopiero w momencie, gdy zauważymy, że znajdujące się w niej podłoże niemalże całkowicie wyschło.


Mniej
Więcej