Kora sosnowa

Jest 12 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 12 przedmiotów

Szukasz miejsca, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz nie tylko potrzebne Ci nasiona, nawozy czy podłoże do kwiatów, ale również  produkty typu doniczki, narzędzia ogrodnicze czy nawet systemy nawadniające? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to trafiłeś idealnie! Sklep ogrodniczy eGarden oferuje bowiem niemalże wszystko, co tyl...

Szukasz miejsca, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz nie tylko potrzebne Ci nasiona, nawozy czy podłoże do kwiatów, ale również  produkty typu doniczki, narzędzia ogrodnicze czy nawet systemy nawadniające? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi “TAK” to trafiłeś idealnie! Sklep ogrodniczy eGarden oferuje bowiem niemalże wszystko, co tylko z szeroko pojętym tematem ogrodnictwa związane. 

Kora ogrodowa – jakie są jej właściwości i do czego służy?

Znajdująca się w ofercie naszego sklepu internetowego kora drzewna sosnowa jest wspaniałym materiałem ściółkującym. Znacznie poprawia ona bowiem właściwości gleby niezależnie od jej rodzaju. Na glebie lekkiej dobrze magazynuje ona wodę, a na ciężkiej poprawia cyrkulację powietrza. Warto również wspomnieć, że kora zapobiega wysychaniu podłoża oraz chroni je przed porostem chwastów. Produkt ten doskonale nadaje się do ściółkowania między innymi roślin takich jak iglaki, azalie, wrzosy, różaneczniki oraz inne rośliny kwasolubne. Kora do ogrodu s osnowa może być również wykorzystywana jako ściółka pod byliny czy krzewy, ale tylko takie, które tolerują podłoże o odczynie, który jest lekko kwaśny. Warto również wspomnieć, że kora w ogrodzie może również pełnić funkcję dekoracyjną. Jej ciemna, brązowa barwa będzie bowiem wspaniale kontrastowała z intensywnymi kolorami kwiatów, podkreślając przy tym ich piękno. 

Kora drzewna sosnowa – BIOVITA profi-lux

W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można dwie różne kory sosnowe marki BIOVITA. Pierwsza z nich to “kora sosnowa profi-lux”. Jest to wysokiej jakości kora kompostowana, naturalna, organiczna o wyselekcjonowanej grubości od 30 do 80 mm. Druga to z kolei “kora mielona sosnowa BIOVITA” od poprzedniczki różni się ona głównie wielkością. Poszczególne zrębki dekoracyjne mają bowiem od 10 do 60 mm. Zarówno jedna, jak i druga kora ozdobna ogranicza wzrost chwastów, zmniejsza wahania temperatury gleby oraz zakwasza podłoże, dzięki czemu rozwój wielu szkodliwych mikroorganizmów staje się niemożliwy. Kora BIOVITA najczęściej wykorzystywana jest jako materiał ściółkujący w ogrodach oraz zieleni miejskiej. Stosuje się ją również jako składnik mieszanki (wraz z glebą i torfem), która wykorzystywana jest przy uprawie iglaków i roślin wrzosowatych. Warto również wspomnieć, że kora drobnomielona BIOVITA znacznie przyspiesza tworzenie się próchnicy, a co za tym idzie – ułatwia wzrost roślin. Właściwość ta ma niezwykle duże znaczenie w przypadku terenów, na których gleba jest zniszczona. 

Kora ogrodnicza sosnowa – jak używać?

W przypadku, gdy korę planujemy wykorzystać w celu ochrony zasadzonych przez nas roślin przed wysychaniem, przemarznięcie, lub występowaniem chwastów to należy wykonać następujące czynności. Po pierwsze wykopujemy zagłębienie o głębokości od 5 do 10 cm dookoła rośliny. Następnie wyrównujemy krawędzie. Możemy również ułożyć rollborder. Kolejnym krokiem będzie rozsypanie w przygotowanym przez nas zagłębieniu kory. Na koniec wysypaną przez nas korę podlewamy wodą i GOTOWE!

Mniej
Więcej

Kora sosnowa

cofnij do Kory i zrębki drzewne

Filtruj według:

Producent