Nawozy uniwersalne

Nawozy uniwersalne

Jest 126 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 126 przedmiotów

Nawozy uniwersalne

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór nawozów uniwersalnych różnych producentów. Nawozy te stosowane są w celu zapewnienia naszym roślinom odpowiedniej dawki substancji odżywczych. Jednym z wiodących produktów w tej kategorii jest nawóz Azofoska. Bardzo szybko działający, o wszechs...

Nawozy uniwersalne

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór nawozów uniwersalnych różnych producentów. Nawozy te stosowane są w celu zapewnienia naszym roślinom odpowiedniej dawki substancji odżywczych. Jednym z wiodących produktów w tej kategorii jest nawóz Azofoska. Bardzo szybko działający, o wszechstronnym zastosowaniu. Granulowany nawóz – stworzony z myślą o kwiatach, warzywach i owocach, a także odpowiedni do wszelkich roślin ozdobnych. Przeznaczony jest dla osób, którym zależy na wygodnym, a przede wszystkim skutecznym sposobie dokarmiania swoich roślin w ogrodzie.

Najpopularniejsze uniwersalne nawozy ogrodnicze do wszelkich roślin ozdobnych i nie tylko

Innym popularnym nawozem jest Fructus Ogrodnik. Jest to nawóz uniwersalny o szerokim przeznaczeniu, idealny do: warzyw, trawników, krzewów owocowych, krzewów ozdobnych, a także drzew – zarówno iglastych, jak i ozdobnych czy owocowych. Poprawia właściwości gleby, nie pyli się – dzięki czemu unikniemy osadzania się nawozu na nadziemnych częściach naszych roślin.

Polecamy także uniwersalny nawóz Yara Vila Nordic Supreme. Jest to nawóz stworzony z myślą o osobach, które nie chcą kupować osobnych nawozów do każdego rodzaju roślin. Dlatego nawóz ten może być stosowany do roślin warzywniczych, sadowniczych, ozdobnych czy do trawników. Jego bogaty skład sprawia, że ma on wiele zastosowań i świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Innym popularnym produktem tego producenta w tej kategorii jest Yara Mila Complex (Hydrocomplex) – bezchlorkowy nawóz NPK mający łatwo przyswajalny azot saletrzany oraz doskonały aktywny fosfor. Nawóz zawiera także magnez, potas, siarkę oraz inne mikroelementy. Każdy ze składników jest bardzo dobrze rozpuszczalny, dzięki temu rośliny mogą go łatwo i szybko przyswoić. Niewątpliwym plusem tego nawozu jest brak konieczności mieszania go z glebą.

Uniwersalne nawozy płynne – jaki nawóz uniwersalny wybrać?

Bogatą ofertę uzupełnia szeroka paleta nawozów uniwersalnych w wersji płynnej, takich jak Biohumus – idealnie nadający się do uprawy roślin domowych, balkonowych i ogrodowych. Gwarantuje bujny wzrost oraz obfite kwitnienie. Zamiast oddzielnych nawozów dla każdego okazu wystarczy wówczas zaopatrzyć się w jeden produkt, który dostarczy im podstawowych składników odżywczych i wspomoże zdrowy wzrost. To bardzo wygodne rozwiązanie umożliwiające nawożenie wszystkich rodzajów roślin.

Wszystkie produkty występują w różnych opakowaniach objętościowych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Nawozy sztuczne dla odżywienia i wzmocnienia roślin

Rośliny i kwiaty wszystkie niezbędne dla siebie substancje odżywcze czerpią z podłoża i gleby, która z czasem ulega jednak degradacji, szczególnie ta w doniczkach. Warto pamiętać o tym, że w ziemi i glebie znajduje się ograniczona ilość składników odżywczych – jeśli rośliny zużywają substancje pokarmowe, jest ich coraz mniej w podłożu, co może niekorzystnie odbić się na kondycji kwiatów czy warzyw. Jeśli więc chcemy, aby nasze uprawy rozwijały się prawidłowo, były zdrowe i bujne, a do tego piękne, powinniśmy pomyśleć o stosowaniu nawozów mineralnych. Przy odpowiednim dobraniu do gatunku oraz potrzeb roślin, a także zachowaniu częstotliwości nawożenia zgodnie z zaleceniami producenta wzmocnimy i odżywimy nasze sadzonki, dzięki czemu będą rozwijały się szybko i zdrowo.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci udzielą wszystkich informacji, służąc pomocą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Nawozy mineralne – charakterystyka i zastosowanie

Nawozy sztuczne to po prostu inne określenie na popularne nawozy mineralne, które są stosowane powszechnie w ogrodnictwie i rolnictwie. Są one specjalnie wytwarzane przez producentów z różnego rodzaju substancji chemicznych, które dobierane są w taki sposób, aby ich stosowanie jak najlepiej odżywiało konkretne rośliny i często zwalczało jakiś problem. Różnią się od nich nawozy naturalne – są to substancje pochodzące od zwierząt gospodarskich.

Różnorodność nawozów sztucznych wiąże się z tym, że w poszczególnych nawozach mogą występować inne składniki odżywcze w różnym stężeniu. Dlatego dedykuje się je do uprawy konkretnej grupy roślin, a nawet do fazy wzrostu, w jakiej się znajdują. Dzięki temu będziemy mogli lepiej sprecyzować potrzeby naszych upraw i pod nie dobrać konkretną dawkę składników mineralnych i pokarmowych, które będzie miał wybrany przez nas nawóz. Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta wyeliminujemy ryzyko nadmiernego nawożenia, które jest bardzo szkodliwe dla roślin, kwiatów ogrodowych i samej gleby. Należy odpowiednio dobrać skład poszczególnych nawozów i dostosować dawki, co zapewni nam zdrowe, bujne i piękne uprawy. Może to być granulowany nawóz mineralny, płynny czy w jakiejkolwiek innej formie.

Rodzaje i przeznaczenie nawozów mineralnych dla roślin

Nawozy mineralne, czyli inaczej sztuczne, dzielimy przede wszystkim w zależności od ilości składników. Mogą być więc jedno- lub wieloskładnikowe. W pierwszym przypadku nawożenie jest nieco prostsze, ponieważ łatwiej jest dobrać właściwą porcję nawozu z jednym składnikiem dla danej uprawy. Z kolei nawozy wieloskładnikowe dostarczają roślinom od razu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, więc trzeba uważać, żeby nie przesadzić z ilością niektórych z nich.

Na rynku dostępne są między innymi popularne nawozy azotowe, które mają w swoim składzie duże stężenie azotu. Warto wiedzieć, że zawierają główny składnik pokarmowy roślin, czyli azot. Jest on niezbędny na przykład do syntezy białek i dostępny często w formie bezpośrednio przyswajalnej przez rośliny. Niedobory azotu wpływają bardzo niekorzystnie na uprawy. Dlatego azoty wykorzystuje się przede wszystkim w sektorze rolnym. Nawozy azotowe (wszystkie z grupy azoty) mogą być też z powodzeniem stosowane w przydomowych uprawach.

Nawozy fosforowe zawierają w sobie fosfor w postaci soli kwasu ortofosforowego. Zastosowanie nawozów fosforowych obejmuje niewielkie zwiększanie wielkości plonów, jednak znacząco wpływa na poprawę ich jakości. Ta grupa jest wykorzystywana zarówno prywatnie, jak i przemysłowo.

Istnieją także nawozy potasowe, które zawierają w sobie potas, równie ważny dla prawidłowego wzrastania upraw. Co ważne, potas poprawia efektywne wykorzystanie wody przez roślinę, dzięki czemu może ona również lepiej wykorzystać inne składniki odżywcze, stymulując swój prawidłowy wzrost.

Natomiast grupa preparatów magnezowych zawiera w sobie magnez, który pobudza rozwój systemu korzeniowego oraz aktywuje procesy wpływające na pobieranie substancji mineralnych z gleby. Dostępne na rynku są również preparaty z wapniem (wapń skutecznie odkwasza glebę, w szczególności stymulując przy tym rozwój mikroorganizmów) oraz z siarką (siarka wpływa korzystnie na odporność plonów na choroby, szkodniki, mróz i suszę).

Optymalna zawartość azotu, fosforu i potasu gwarantuje intensywny wzrost, dzięki czemu plony są obfite, owoce dorodne i prawidłowo wybarwione, rośliny kwitnące intensywniej kwitną, a rośliny owocowe i warzywne zawiązują większe plony. Nawóz ma za zadanie dostarczyć roślinom niezbędne składniki pokarmowe – wiosną sprzyja szybkiemu rozwojowi liści i kwiatów, natomiast jesienią przygotowuje do kolejnego sezonu.

Stosowanie nawozu wpływa na prawidłowy wzrost roślin i lepsze plony owoców. Na rynku dostępnych jest wiele nawozów. Nawozi się rośliny kwitnące i rośliny ozdobne, ale także warzywa, krzewy owocowe, rośliny cebulowe, drzewa i trawniki. Jeśli nie chcesz martwić się, czy wybierzesz odpowiedni produkt, wybierz nawóz uniwersalny. W razie pytań zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci udzielą wszystkich informacji, służąc pomocą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Mniej
Więcej