Nawozy uniwersalne

Nawozy uniwersalne

Jest 103 produktów.
Pokazuje 1 - 16 z 103 przedmiotów

Nawozy uniwersalne

  

W tej kategorii znajdziecie Państwo szeroki wybór nawozów uniwersalnych różnych producentów. Nawozy te stosowane są w celu zapewnienia naszym roślinom odpowiedniej dawki substancji odżywczych. Jednym z wiodących produktów w tej kategorii jest nawóz Azofoska. Bardzo szybko działający, o wszechstronnym zastosowaniu. Nawóz g...

Nawozy uniwersalne

  

W tej kategorii znajdziecie Państwo szeroki wybór nawozów uniwersalnych różnych producentów. Nawozy te stosowane są w celu zapewnienia naszym roślinom odpowiedniej dawki substancji odżywczych. Jednym z wiodących produktów w tej kategorii jest nawóz Azofoska. Bardzo szybko działający, o wszechstronnym zastosowaniu. Nawóz granulowany stworzony z myślą o kwiatach, warzywach i owocach. Przeznaczony jest dla osób, którym zależy na wygodnym, a przede wszystkim skutecznym sposobie dokarmiania swoich roślin w ogrodzie.

 

Najpopularniejsze uniwersalne nawozy ogrodnicze

 

Innym popularnym nawozem jest Fructus Ogrodnik. Jest to nawóz o szerokim przeznaczeniu, idealny do: warzyw, trawników, krzewów, a także drzew zarówno iglastych jak i ozdobnych czy owocowych. Poprawia właściwości gleby, nie pyli się - dzięki czemu unikniemy osadzania się nawozu na nadziemnych częściach naszych roślin.

 

Polecamy także uniwersalny nawóz Yara Vila Nordic Supreme. Jest to nawóz stworzony z myślą o osobach, które nie chcą kupować osobnych nawozów do każdego rodzaju roślin. Dlatego nawóz ten może być stosowany do roślin warzywniczych, sadowniczych, ozdobnych czy do trawników. Jego bogaty skład sprawia, że posiada on wiele zastosowań i świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Innym popularnym produktem tego producenta w tej kategorii jest Yara Mila Complex (Hydrocomplex), bez chlorkowy nawóz NPK, posiadający łatwo i szybko przyswajalny azot saletrzany oraz doskonały, aktywny fosfor. Nawóz zawiera także magnez, potas, siarkę oraz mikroelementy. Każdy ze składników jest bardzo dobrze rozpuszczalny, dzięki temu rośliny mogą go łatwo i szybko przyswoić. Niewątpliwym plusem tego nawozu jest brak konieczności mieszania go z glebą.

 

Uniwersalne nawozy płynne

 

Szeroką ofertę uzupełnia szeroka paleta nawozów uniwersalnych w wersji płynnej takie jak Biohumus idealnie nadający się do uprawy roślin domowych, balkonowych i ogrodowych. Gwarantuje bujny wzrost oraz obfite kwitnienie.

 Wszystkie produkty występują w różnych opakowaniach objętościowych dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Nawozy sztuczne dla odżywienia i wzmocnienia roślin

Rośliny i kwiaty wszystkie niezbędne dla siebie substancje odżywcze czerpią z podłoża i gleby, które z czasem ulega jednak degradacji, szczególnie w doniczkach. Warto pamiętać o tym, że w ziemi i glebie znajduje się ich ograniczona ilość - jeśli rośliny zużywają substancje pokarmowe będzie ich coraz mniej w podłożu, co może niekorzystnie odbić się na ich kondycji. Jeśli więc chcemy, aby nasze uprawy rozwijały się prawidłowo, były zdrowe i bujne, a do tego piękne, powinniśmy pomyśleć o stosowaniu nawozów mineralnych. Przy odpowiednim dobraniu do gatunku oraz potrzeb roślin, a także zachowaniu częstotliwości nawożenia zgodnie z zaleceniami producenta wzmocnimy i odżywimy nasze sadzonki, dzięki czemu będą rozwijały się szybko i zdrowo.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu - nasi eksperci udzielą Państwu wszystkich informacji, służąc pomocą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Nawozy mineralne - charakterystyka i zastosowanie

Nawozy sztuczne to po prostu inne określenie na popularne nawozy mineralne, które są stosowane powszechnie w ogrodnictwie i rolnictwie. Są one specjalnie wytwarzane poprzez producentów z różnego rodzaju substancji chemicznych, które dobierane są w taki sposób, aby ich stosowanie jak najlepiej odżywiało konkretne rośliny i często zwalczało jakiś problem. Różnią się od nich nawozy naturalne - są to substancje pochodzące od zwierząt gospodarskich.

Różnorodność nawozów sztucznych wiąże się z tym, że w poszczególnych nawozach mogą występować inne składniki odżywcze o różnym natężeniu. Dlatego dedykuje się je do uprawy konkretnej grupy roślin, a nawet do fazy wzrostu, w jakiej się znajdują. Dzięki temu będziemy mogli lepiej sprecyzować potrzeby naszych upraw i pod nie dobrać konkretną dawkę składników mineralnych i pokarmowych, które będzie posiadał wybrany przez nas nawóz. Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta wyeliminujemy ryzyko nadmiernego nawożenia, które jest bardzo szkodliwe dla roślin i samej gleby. Należy odpowiednio dobrać skład poszczególnych nawozów i dostosować dawki, co zapewni nam zdrowe, bujne i piękne uprawy.

Rodzaje i przeznaczenie nawozów mineralnych dla roślin

Nawozy mineralne, czyli inaczej sztuczne dzielimy przede wszystkim w zależności od ilości składników. Mogą być więc jedno- lub wieloskładnikowe. W pierwszym przypadku nawożenie jest nieco prostsze, ponieważ łatwiej jest dobrać właściwą porcję nawozu dla danej uprawy. Z kolei nawozy wieloskładnikowe dostarczają roślinom od razu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych.

Na rynku dostępne są między innymi popularne nawozy azotowe, które mają w swoim składzie duże stężenie azotu. Warto wiedzieć, że zawierają główny składnik pokarmowy roślin, czyli azot. Jest on niezbędny do syntezy m.in. białek i dostępny często w formie bezpośrednio przyswajalnej przez rośliny. Niedobory azotu wpływają bardzo niekorzystnie na uprawy. Dlatego azoty wykorzystuje się przede wszystkim w sektorze rolnym. Nawozy azotowe (wszystkie z grupy azoty) mogą być też z powodzeniem stosowane w przydomowych uprawach.

Nawozy fosforowe zawierają w sobie fosfor w postaci soli kwasu ortofosforowego. Zastosowanie nawozów fosforowych obejmuje niewielkie zwiększanie wielkości plonów, jednak znaczącą poprawę ich jakość. Ta grupa jest wykorzystywana zarówno prywatnie, jak i przemysłowo.

Istnieją także nawozy potasowe, które zawierają w sobie potas, równie ważny dla prawidłowego wzrastania upraw. Co ważne, potas poprawia efektywne wykorzystanie wody przez roślinę, dzięki czemu może ona również lepiej wykorzystać inne składniki odżywcze, stymulując jej prawidłowy wzrost.

Natomiast grupa preparatów magnezowych zawiera w sobie magnez, który pobudza rozwój systemu korzeniowego oraz aktywuje procesy wpływające za pobieranie substancji mineralnych z gleby. Dostępne na rynku są również preparaty z wapniem (wapń skutecznie odkwasza glebę, w szczególności stymulując przy tym rozwój mikroorganizmów) oraz z siarką (siarka wpływa korzystnie na odporność plonów na choroby, szkodniki, mróz i suszę).

W razie pytań zachęcamy do kontaktu - nasi eksperci udzielą Państwu wszystkich informacji, służąc pomocą w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Mniej
Więcej