Torfy

Jest 1 produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 przedmiotów

Ogrodniczy sklep internetowy eGarden to miejsce, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz wszystkie artykuły potrzebne Ci do odpowiedniego dbania o swoje uprawy. Niezależnie od tego, czy znajdują się one w pięknym ogrodzie, szklarni czy w doniczce na parapecie. W naszej szerokiej ofercie można znaleźć niemal wszystko, od nasion i nawozów,...

Ogrodniczy sklep internetowy eGarden to miejsce, w którym bez zbędnego wychodzenia z domu kupisz wszystkie artykuły potrzebne Ci do odpowiedniego dbania o swoje uprawy. Niezależnie od tego, czy znajdują się one w pięknym ogrodzie, szklarni czy w doniczce na parapecie. W naszej szerokiej ofercie można znaleźć niemal wszystko, od nasion i nawozów, poprzez środki na owady, aż po systemy nawadniające. 

Torfy – bo grunt to dobre podłoże

Niezwykle ważnym etapem w uprawie roślin jest odpowiednie przygotowanie gleby, w której pragniemy daną roślinę posadzić. Wiadomym jest przecież, że w nie odpowiednio przygotowanym podłożu większość roślin nie będzie dobrze się rozwijać. Choćbyśmy nie wiadomo jak bardzo o nie dbali. Nie będą one tak piękne i dorodne, jak mogłyby być, gdybyśmy przed ich posadzeniem, zadbali najpierw o kondycję gleby. Ziemia uprawna z roku na rok, jeśli nie jest dobrze traktowana – wyjaławia się, dlatego też niezbędnym krokiem, który należy uczynić przed sadzeniem nowych roślin, jest wzbogacenie gleby w składniki odżywcze. Produktami, które do tego zadania nadają się idealnie, są znajdujące się w naszej ofercie torfy firm BIOVITA oraz HARTMANN.

Torfy  BIOVITA

Znajdujące się w naszej ofercie produkty firmy Biovita to torf odkwaszony, substrat torfowy z absorbentem oraz torf kwaśny. Kredą odkwaszony torf idealnie nadaje się do wzbogacenia składników odżywczych ziemi. Firma BIOVITAL oferuje nam dwa produkty z tej właśnie kategorii. Są to: “Uniwersalne podłoże: substrat torfowy” oraz “torf odkwaszony”. Zarówno jeden, jak i drugi charakteryzuje się lekką, przepuszczalną strukturą. Nadają się one doskonale do sadzenia, przesadzania oraz podsypywania większości roślin. Można również torfy te wykorzystywać jako dodatek do produkowanego podłoża. Substrat torfowy z absorbentem to kolejny produkt firmy BIOVITA. Jest to wysokiej jakości torf stosowany w ogrodnictwie. Wykorzystuje się go przy uprawie kwiatów, krzewów i warzyw. Nadaje się on także do zakładania trawników. Ostatnią oferowaną przez firmę BIOVITA opcją jest torf ogrodniczy kwaśny. Dzięki znajdującym się w nim składnikom odżywczym torf kwaśny nadaje się doskonale do uprawy roślin kwasolubnych. Można go także stosować do poprawiania właściwości gleb zasadowych i ciężkich. 

Torfy HARTMANN

Pierwszą, oferowaną przez firmę HARTMANN opcją jest kwaśny torf. Produkt ten charakteryzuje się pH z przedziału 3,5 - 4,5. Sprawdza się on idealnie jako podłoże dla roślin kwasolubnych. Można również wykorzystywać go jako surowiec dla substratów przygotowywanych we własnym zakresie. Substrat torfowy to kolejny, oferowany przez firmę HARTMANN produkt. Wytwarzany jest on z brązowego torfu wysokiego. Bardzo dobrze chłonie on wodę, zachowując przy tym jednocześnie sprężystą strukturę. Dzięki temu, że torf ten dostarcza glebie wielu składników odżywczych, powoduje on, że uprawiane w nim rośliny, będą niezwykle dobrze się rozwijały. Warto również wspomnieć, że produkt ten jest sprężysty oraz lekki, dzięki czemu bardzo dobrze układa się w różnego rodzaju doniczkach.

Mniej
Więcej

Filtruj według:

Dostępność
Producent