Środki do szamba

Jest 16 produktów.
Pokazuje 1 - 16 z 16 przedmiotów

Szambo wyprowadza ścieki z domu do zbiornika, gdzie aktywne bakterie rozpuszczają i zużywają odpady, skutecznie rozdzielając je na ciała stałe i płyny. Ciecze spływają przez perforowane rury do pola odpływowego, gdzie woda jest oczyszczana przez warstwy skał i minerałów i wraca do systemu wód gruntowych.

Oczyszczanie szamba jest niezbędne, aby ...

Szambo wyprowadza ścieki z domu do zbiornika, gdzie aktywne bakterie rozpuszczają i zużywają odpady, skutecznie rozdzielając je na ciała stałe i płyny. Ciecze spływają przez perforowane rury do pola odpływowego, gdzie woda jest oczyszczana przez warstwy skał i minerałów i wraca do systemu wód gruntowych.

Oczyszczanie szamba jest niezbędne, aby pobudzić naturalne bakterie w zbiorniku i pomóc im w dalszym skutecznym rozkładaniu odpadów domowych, które dostają się do zbiornika. Poniższe produkty to jedne z najlepszych środków do czyszczenia szamba dostępnych w poszczególnych kategoriach.

Czyszczenie szamba - sposoby

Istnieje kilka rodzajów zabiegów na szambie, w tym nieorganiczne kwasy lub zasady, nadtlenek wodoru, rozpuszczalniki organiczne i dodatki biologiczne. Jednak niektóre z tych rodzajów zabiegów okazały się szkodliwe dla systemów septycznych i mogą być nawet zakazane przez władze lokalne ze względu na potencjalne zanieczyszczenie pobliskich wód gruntowych lub degradację zawartości gleby. Ze względu na te potencjalne zagrożenia, ważne jest, aby zrozumieć różnice między typami oczyszczania i wybrać ten, który jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Jeśli ten proces czyszczenia wewnątrz zbiornika jest utrudniony, surowe ścieki wyciekają do pola odpływowego. Może to powodować nieprzyjemne zapachy, wyciek do lokalnych wód gruntowych i zatkanie rur. Żrący charakter tych zabiegów sprawia, że są one szkodliwe dla rur, ścian zbiornika i skrzynek rozdzielczych, co prowadzi do przedwczesnego osłabienia systemu septycznego.

Środki do szamba ogrodowego – co wybrać?

W ofercie sklepu eGarden znaleźć można różnorodne środki do czyszczenia szamba – tabletki do szamba, odkamieniacz do szamba. Saszetki do szamb i pozostałe preparaty do szamba.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru był niegdyś popularną propozycją oczyszczania szamba przez wiele różnych firm zajmujących się jego konserwacją. Jednak ostatnie wyniki badań wskazują, że podczas gdy nadtlenek wodoru nie powoduje nadmiernych szkód w korzystnym ekosystemie bakteryjnym w zbiorniku, gdy jest odpowiednio rozcieńczony, to degraduje zawartość gleby i zagraża długoterminowej żywotności pola odpływowego.

Ze względu na długotrwały wpływ tej metody na zdolność pola odpływowego do filtrowania i wchłaniania ścieków, nie jest ona dobrym rozwiązaniem dla długoterminowej pielęgnacji systemu szamba.

Rozpuszczalniki organiczne

Rozpuszczalniki organiczne, takie jak chlorek metylenu, trójchloroetylen i inne chlorowane węglowodory, są stosowane przede wszystkim jako środki odtłuszczające, ponieważ rozkładają oleje i tłuszcze. Jako opcja uzdatniania szamba, działają one dobrze w celu rozbicia zebranych olejów, tłuszczów i smarów na dnie zbiornika, ale mogą wykonywać swoją pracę zbyt dobrze, niszcząc również wiele ekosystemu bakteryjnego.

Sklep ogrodniczy eGarden – wysokiej jakości produkty do domu i ogrodu

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne produkty, które znajdą zastosowanie zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Stawiamy na jakość, dlatego nasza gama produktowa opiera się na znanych i cenionych producentach. Sprawdź naszą ofertę i zamów już dziś!


Mniej
Więcej

Środki do szamba

cofnij do Preparaty, akcesoria do szamb i kanalizacji

Filtruj według: