Komary i kleszcze

Komary i kleszcze

Jest 35 produktów.
Pokazuje 1 - 16 z 35 przedmiotów

Skuteczne środki i preparaty przeciw kleszczom i komarom - najważniejsze informacje

Ciepłe promienie słońca, delikatny wiatr i przyjemna pogoda - lato jest wspaniałym czasem beztroski i odpoczynku. Warto jednak pamiętać o tym, że właśnie w tym okresie pojawiają się meszki, komary i kleszcze, które nie tylko są denerwujące i uciążliwe, ale pot...

Skuteczne środki i preparaty przeciw kleszczom i komarom - najważniejsze informacje

Ciepłe promienie słońca, delikatny wiatr i przyjemna pogoda - lato jest wspaniałym czasem beztroski i odpoczynku. Warto jednak pamiętać o tym, że właśnie w tym okresie pojawiają się meszki, komary i kleszcze, które nie tylko są denerwujące i uciążliwe, ale potrafią być także niebezpieczne dla naszego zdrowia. Mogą bowiem przenosić mniej lub bardziej groźne choroby, takie jak między innymi borelioza. Dobrze jest więc pomyśleć zawczasu i działać profilaktycznie, znacznie zwiększając szanse na to, że podczas przechadzek po lesie czy biwaków nad jeziorem będą trzymały się od nas z daleka. Szczególnie warto zaopatrzyć się w preparat na kleszcze dla dzieci.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele skutecznych środków na komary i kleszcze w dowolnej formie aplikacji, z których największą popularnością cieszą się preparaty w sprayu, którymi można szybko i wygodnie wykonać oprysk powierzchni skóry. Są one dużo bardziej nowoczesne, bezpieczne i dopasowane do naszych potrzeb niż preparaty nawet sprzed kilku lat. Gwarantują skuteczną ochronę. są łatwe i komfortowe w aplikacji, a ponadto ich cena jest bardzo przystępna.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wszystkie skuteczne preparaty na kleszcze i komary, które dostępne są w tej chwili na rynku. Warto zaopatrzyć się w nie szczególnie jeśli planujemy wakacje w górach, nad morzem czy jeziorem, a także gdy zostajemy na lato w mieście - ochrona przed owadami przyda nam się wszędzie. W naszym asortymencie znajdą Państwo również preparaty na pchły i kleszcze dla psów.

Środek na kleszcze - skład, bezpieczeństwo i działanie

Repelenty na kleszcze stosuje się bezpośrednio na skórę. W ich składzie najczęściej znajdują się trzy substancje, które odstraszają kleszcze - DEET, ikarydyna oraz IR3535. Pierwszy z nich, DEET jest substancją chemiczną, która pojawia się w większości środków o działaniu owadobójczym, blokując ich receptory czuciowe i uniemożliwiając dalsze latanie. Jej normy są ściśle określone, ponieważ wykazuje szkodliwe działanie w zbyt dużym stężeniu. Nie może ono przekraczać 20% w preparatach przeznaczonych dla dorosłych i 10% dla dzieci. Działa od 6 do 8 godzin.
Ikarydyna jest substancją chemiczną, która występuje w składzie repelentów. Nie wywołuje podrażnień skóry i 20% stężeniu działa średnio 6-8 godzin. Ostatnią substancją, która działa na wszystkie owady, a w szczególności na kleszcze jest ester etylowy kwasu 3-aminopropiowego, czyli IR3535 . Jego działanie jest nieco słabsze, ale uznawany jest jako najbardziej bezpieczny - w stężeniu 10-30% znajduje się w większości preparatów przeciwko kleszczom.
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo spray na kleszcze, plastry, opaski oraz kremy - wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów i wykazują skuteczne działanie, choć największą popularnością cieszy się oprysk na kleszcze. Ponadto oferujemy również preparaty na kleszcze dla psa lub kota.
Ważna jest nie tylko skuteczna ochrona przed kleszczami

Ukąszenia komara są nie tylko denerwujące, ale i bolesne - takie miejsce jest później czerwone. Pojawia się wysypka, która nieprzyjemnie piecze. Zdecydowanie warto więc zainwestować w skuteczną ochronę przed nimi, szczególnie, jeśli planujemy spędzać ciepłe, letnie dni w pobliżu większych zbiorników wodnych, gdzie mają dogodne warunki do namnażania się i jest ich pełno. Najlepsze środki odstraszające owady to te, które zawierają w sobie 20% substancji DEET. Inne posiadają w sobie również olejki eteryczne, wykonywane na bazie cytrusów, lawendy, tymianku czy bazylii. Warto tutaj zaznaczyć, że niekiedy ich działanie jest też uzależnione od indywidualnych czynników - zaobserwowano, że owady latające czasami kąsają jedną osobę, a inną w ogóle. Podobnie jest z samymi preparatami, każdy z nas może pozytywnie zareagować na inny środek. Warto więc wypróbować kilka i wybrać ten, który będzie dla nas najbardziej komfortowy w użyciu i zapewni nam lepszą ochronę.

Wysokiej jakości środki przeciw komarom i kleszczom

Współpracujemy jedynie z renomowanymi, znanymi i zaufanymi producentami, którzy od lat dostarczają na rynek niezawodnych produktów, a także stale je ulepszają. Dlatego nasza oferta jest niezwykle szeroka - proponujemy Państwu nie tylko spraye, ale także kremy, opaski czy plastry od renomowanych dostawców, takich jak Bros, Arox i Happs Herbal. Dzięki temu są one skuteczne, bezpieczne i komfortowe, a także wydajne w użytkowaniu, gwarantując maksymalną ochronę. Przydadzą się w letnie dni, spędzone na wędrówkach, biwakach i wymarzonym odpoczynku. Zalecamy zapoznać się z ulotką przed użyciem.

Oprócz tego znajdą u nas Państwo preparaty, które można stosować odstraszająco na owady do wykorzystania w swoim ogródku czy we wnętrzach domu, takie jak między innymi spirale. Gwarantujemy więc maksymalną ochronę w każdym miejscu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, która jest na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o nowe produkty. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Mniej
Więcej

Filtruj według: