Obrzeże, border Trawnikowy ogrodowy 5,5 cm 10m + 20 kotew Rozszerzyć

Obrzeże, border Trawnikowy ogrodowy 5,5 cm 10m + 20 kotew

56.3.0

15800

5904730149198

Nowy

Obrzeże o szerokości 5,5 cm i długości 10 m doskonale sprawdzi się w różnorodnych ogrodowych kompozycjach. Jego głównym celem jest wyznaczanie wyraźnych granic pomiędzy trawnikiem a ścieżką, nawierzchniami z grysu oraz kory drzewnej, a także wyróżnianie rabat kwiatowych i obszarów uprawnych w ogrodzie. Stanowi doskonałe rozwiązanie przy zastosowaniu kory drzewnej, otoczaków oraz kamieni o zbliżonej wielkości.

Więcej szczegółów

33 Przedmioty

47,79 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni %price%

Zapytaj o produkt

Obrzeże, border Trawnikowy ogrodowy 5,5 cm 10m + 20 kotew

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Wysyłka w ciągu 24 godzin

120 dni na zwrot

Dostawa już od 14,85 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

* Dla zakupów powyżej 400,00 zł darmowa dostawa!

Sposoby dostawy Nazwa Cena
Paczkomat® InPost 24/7 Paczkomat® InPost 24/7 14,85 zł
InPost Kurier InPost Kurier 17,75 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 19,91 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Kurier - przesyłka gabarytowa Kurier - przesyłka gabarytowa 20,91 zł

Ogrodowe obrzeże GARDENER jest wytwarzane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na działanie warunków atmosferycznych. To wyjątkowo elastyczny materiał, który pozwala na kreowanie unikalnych aranżacji.

Dzięki dużemu odcinkowi obrzeża można tworzyć różnorodne kształty bez konieczności żmudnego łączenia krótszych segmentów. To umożliwia wyeksponowanie drzew i ozdobnych krzewów oraz dodaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru.

Najważniejszy cechy obrzeży ogrodowych Gardener:

✅  Bardzo elastyczne, można dowolnie wyginać i kształcić

✅  Obrzeże 10m w jednym kawałku!

✅  W zestawie dodane są mocne szpilki 20szt. o długości 24 cm

  Niezwykle łatwy i szybki montaż

✅  Doskonale oddziela trawnik od nasadzeń roślinnych i kamieni

✅  Idealne przy obkaszaniu kosiarką 

✅ Estetyczny i dyskretny wygląd

✅  Wytrzymałość temperaturowa: od -30 °C do +50 °C

Zastosowanie:

 • nawierzchnie grysowe, 
 • żwirowe,
 • drobne kamienie,
 • trawniki,
 • kora,
 • barwione zrębki.

Dane techniczne:

 • Wysokość: 5,5 cm
 • Materiał: Tworzywo sztuczne, odporne na warunki atmosferyczne
 • Długość: 10 m w jednym kawałku
 • Kolor: ciemny grafit 

Obrzeże sprzedawane jest w zestawie z 20 szpilami marki GARDENER. Szpilki widoczne w galerii produktu. Obrzeża ogrodowe mogą posłużyć jako krawężnik w celu wyraźnego oddzielenia powierzchni w ogrodzie, a także zatrzymywania warstw kamieni. Najważniejszą funkcją tego innowacyjnego obrzeża plastikowe jest konstrukcyjnie dodana półka, pozwalająca na dokładne ścinanie trawy. Pozwala to na precyzyjne koszenie trawy, ponieważ nie najeżdżamy kołem kosiarki. Obrzeża trawnikowe / Obrzeże trawnikowe są więc istotnym elementem każdego ogrodu. Ułatwiają odpowiednie ułożenie kostki brukowej.

Obrzeża ogrodowe – jak wykorzystać plastikowe obrzeża w swoim ogrodzie?

Ogród to miejsce, w którym możesz być sobą. Daje możliwość stworzenia wyjątkowej przestrzeni, w której można się zrelaksować i znaleźć inspirację dla swojego życia. Ogród nie musi być duży ani drogi, ale musi być piękny i harmonijny.

Istnieje kilka powodów, dla których warto stosować obrzeża trawnikowe. Po pierwsze, jest to świetny sposób na utrzymanie trawnika w porządku i schludności. Obrzeża ogrodowe często nazywane są obrzeżami trawnikowymi, a ich główną funkcją jest wydzielenie określonej przestrzeni z trawnika. Jest to niezwykle ważny element dekoracyjny, który pozytywnie wpływa na wygląd większości ogrodów. Swoim wyglądem przypomina krawężnik, który tworzy estetyczną linię wyznaczającą granice poszczególnych stref.

Każdy ogród bez obrzeży trawnikowych wygląda na niedokończony. Obrzeże ogrodowe jest ważnym elementem projektu krajobrazu. Doskonale podkreśla kształt ogrodu i sprawia, że wygląda on w atrakcyjny sposób.

Obrzeże trawnikowe to rodzaj obramowania, które służy do oddzielenia różnych rodzajów roślinności. Może być stosowane w ogrodach i parkach do oddzielenia trawy od kostki brukowej, kruszywa od ścieżki czy kory od trawy, a także do wyeksponowania linii tulipanów w ogrodzie, niedopuszczenia do przedostania się chwastów na rabaty kwiatowe czy do stabilizacji alejek, chodników i dróg. Na rynku znajdziemy także palisady ogrodowe, jednak obrzeża plastikowe to całkiem inny produkt. Od palisady obrzeże różni się wysokością – najczęściej montuje się je na równi z brukowaną powierzchnią lub trawnikiem. Obrzeża montowane są w ziemi, w taki sposób, aby ich górna krawędź w miarę możliwości nie wystawała ponad grunt.

Obrzeża ogrodowe – architektura ogrodowa

Obrzegowanie trawnika jest ważnym elementem każdego zabiegu pielęgnacyjnego. Może poprawić estetykę trawnika i zapewnić bezpieczną granicę dla bawiących się na nim lub w jego pobliżu dzieci. Obrzeża trawnikowe pomagają również utrzymać nasiona trawy na miejscu podczas kiełkowania i zapobiegają ich rozrastaniu się w niepożądanych miejscach.

Jeśli chcemy mieć pewność, że trawnik będzie wyglądał świetnie przez cały rok, a jednocześnie będzie bezpieczny dla osób, które regularnie z niego korzystają, to obrzeże do trawnika może być dobrym wyborem. Może też okazać się dobrą inwestycją dla nieruchomości, bo przecież wygląd ogrodu ma znaczący wpływ na odbiór całej posiadłości.

Głównym celem obrzeży jest upiększenie ogrodu i nadanie mu stylowego wyglądu. Stanowi ono również doskonałe zabezpieczenie przed erozją gleby oraz zniszczeniem przez zwierzęta domowe lub dzieci biegające po ogrodzie. Obrzeże pozwoli nadać ogrodowi schludny wygląd, oddzielając różne obszary od siebie za pomocą obrzeży wykonanych z kamieni lub plastikowych pasków.

Obrzeże ogrodowe Gardener to trwałe i sprawdzone rozwiązanie każdego ogrodnika. Tworzywo sztuczne nie poddaje się oddziaływaniu warunków zewnętrznych. Jest odporne na wilgoć, mróz oraz mocne nasłonecznienie.

Napisz opinię

Obrzeże, border Trawnikowy ogrodowy 5,5 cm 10m + 20 kotew

Obrzeże, border Trawnikowy ogrodowy 5,5 cm 10m + 20 kotew