Biokominek 650x400 czarny mat 001.01.016.00 Rozszerzyć

Biokominek 650x400 czarny mat

15.TP0

15939

5902730353096

Nowy

Biokominek to więcej niż tylko ozdobny element to połączenie piękna i praktyczności. Wykonany ze szwedzkiej  stali nierdzewnej malowanej proszkowo. Jest doskonałą alternatywą, która zastąpi tradycyjny kominek i zapewni niepowtarzalny klimat oraz ciepło.

Więcej szczegółów

16 Przedmioty

344,76 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni %price%

Zapytaj o produkt

Biokominek 650x400 czarny mat

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Wysyłka w ciągu 24 godzin

120 dni na zwrot

Dostawa już od 16,59 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Cena
InPost Kurier InPost Kurier 16,59 zł
InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,82 zł
Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
Biokomnki
Biopaliwo BiopaliwaBiopaliwa

Biokominek wiszący 650x400 w pełni wykonany ze stali najwyższej jakości i pokryty warstwą farby odpornej na wysoką temperaturę. W tej odmianie biokominka zastosowano zaawansowany, trzypunktowy palnik wykonany ze stali nierdzewnej, tworzący ciągły płomień o łącznej długości 276 mm, wyposażony dodatkowo w podwójne dno. Wnętrze palnika zostało wyposażone w bezpieczną biowkładkę, gwarantującą bezpieczeństwo w trakcie użytkowania i chroniącą przed wylaniem biopaliwa.

Biokominek opiera się na bezwonnych oraz przyjaznych dla środowiska biopaliwach. Jego palnik ma pojemność 0,35 l, a dozowanie paliwa jest ułatwione dzięki załączonemu lejkowi. Wyjątkowo proste i bezpieczne jest również gaszenie płomienia w tym modelu, za sprawą dołączonego uchwytu do wygaszania.

Najważniejsze cechy Biokominka wiszącego 650x400:

✅ Sprawdzony Biokominek od POLSKIEGO producenta !

✅ Biokominek nie wymaga żadnych dodatkowych pozwoleń !

✅ Najchętniej wybierany model

✅ Szybki i prosty montaż

✅ Palnik 3-punktowy z ciągłą linią ognia 276 mm

✅ Palnik z certyfikatem bezpieczeństwa TUV

✅ Płynna regulacja ognia

✅ Niewielka głębokość zabudowy 90mm

✅ Biokominek nadaje się do zawieszenia i zabudowy

✅ Duża moc grzewcza, podniesienie temperatury o 3°C w ciągu godziny w pomieszczeniach do 25m² !

Palnik

Biokominek 650x400 wyposażono w wykonany ze stali nierdzewnej palnik o łącznej długości 276 mm z podwójnym dnem oraz pokrywą do regulacji płomienia, który dodatkowo posiada:

 • Otwory bezpieczeństwa
 • Miarka poziomu biopaliwa
 • Podwójne dno oraz ściany

Regulacja wysokości ognia

W zestawie znajdziesz zasuwną konstrukcję wykonaną ze szczotkowanej stali nierdzewnej, którą umieszczasz w palniku. To wyjątkowe rozwiązanie pozwala na precyzyjne dostosowanie szerokości szczeliny palnika(zasuwy nie należy zamykać do końca), co przekłada się na rzeczywistą kontrolę nad wielkością płomienia. Dzięki temu możesz regulować intensywność ognia zgodnie z preferencjami. Ponadto, zmniejszenie płomienia przyczynia się do oszczędniejszego zużycia biopaliwa.

W komplecie znajduje się również praktyczny uchwyt, który umożliwia wygodne przesuwanie zasuwy, dając Ci pełną kontrolę nad atmosferą tworzoną przez biokominek.

Dlaczego Biokominek ? 

Biokominek to idealne alternatywa, która zastąpi tradycyjny kominek ! Sprawdzi się w każdym domu, mieszkaniu, bloku, wniesie do wnętrza nie tylko dużą ilość ciepła, lecz także niepowtarzalną atmosferę.

 • Bezpieczeństwo: Biokominki pracują na biopaliwo, takie jak bioetanol, które spala się bez generowania dymu, popiołu czy iskier. To sprawia, że są one bezpieczne w użytkowaniu i nie wymagają komina ani specjalnej wentylacji.

 • Łatwość montażu: Biokominki są zazwyczaj prostsze do zamontowania niż tradycyjne kominki. Często można je łatwo zamontować na ścianie lub postawić jako wolnostojące urządzenie, co eliminuje potrzebę skomplikowanych prac budowlanych.

 • Wielofunkcyjność: Dostępność biokominków w różnych rozmiarach i stylach pozwala na ich idealne dopasowanie do każdego wnętrza. Stanowią nie tylko źródło ciepła, ale także dekoracyjny element wystroju, dodając przytulności i elegancji.

 • Brak konieczności komina: W odróżnieniu od tradycyjnych kominków, biokominki nie wymagają komina do odprowadzania dymu i spalin. To sprawia, że montaż jest znacznie prostszy, a umiejscowienie w domu bardziej elastyczne.

 • Efektowne ognisko: Biokominki oferują urokliwy widok żywego ognia, który wnosi ciepło i atmosferę do pomieszczenia. Możesz delektować się romantycznym nastrojem ognia, nie martwiąc się o obsługę drewna czy popiołu.

 • Eko-przyjazność: Biokominki wykorzystują biopaliwo, zwykle produkowane z odnawialnych źródeł, takich jak cukrownia czy zboża. Spalanie bioetanolu jest stosunkowo czyste i mało zanieczyszcza środowisko.

 • Mobilność: Wiele biokominków jest przenośnych, co umożliwia umieszczanie ich w różnych pomieszczeniach według potrzeb, co pozwala na swobodne zmiany aranżacji wnętrza.

 • Efektywne ogrzewanie: Biokominki mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu, co jest szczególnie korzystne w chłodniejszych miesiącach.

 • Niskie koszty eksploatacji: Dzięki wykorzystaniu stosunkowo taniego biopaliwa, biokominki charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi kominkami.

Co wyróżnia ten model biokominka od innych na rynku:

 • Wyjątkowa głębokość- Ten biokominek cechuje się niespotykaną płaskością wśród innych dostępnych na rynku, osiągając zaledwie 90 mm głębokości zabudowy. Całkowita głębokość całego urządzenia to zaledwie 120 mm.
 • Bezpieczny palnik z wkładem Chłonnym I Certyfikatem TUV - Nasz palnik, certyfikowany przez TUV, wyróżnia się zaawansowanym wkładem chłonnym, co przekłada się na podwyższone bezpieczeństwo i efektywność energetyczną.
 • Regulowany palnik - palnik na biopaliwo wykonany z certyfikowanych materiałów z możliwością ustawienia wysokości płomienia
 • 3-punktowka linia ognia w palniku - jedyny model posiadający nierdzewny palnik o niezwykłej długości aż 276 mm, składający się z trzech punktów zapewniających ciągłą, imponującą linię ognia, wzbogaconą o podwójne dno.

Kupując otrzymujesz:

 • Biokominek wiszący - Biokominek 650x400 czarny mat
 • 3-punktowy palnik z certyfikatem TUV
 • Regulacje płomienia
 • Zagaszarka- uchwyt do wygaszenia płomienia
 • Lejek do wlewania biopaliwa
 • Zestaw do montażu
 • Kamienie ozdobne 1 kg

Montaż:

Cały proces montażu jest prosty i przyjemny nie powinien zająć dłużej niż 30 minut.

Zestaw do montażu biokominka wiszącego zawiera wszystkie niezbędne elementy, w tym listwy montażowe, kołki oraz uchwyty do szyby. Montaż listew montażowych należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją. Długość listew nie obejmuje całego kominka, zostały one zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalną ergonomiczność.

Biokominek powinno się zawiesić na odległość co najmniej 50 cm od materiałów łatwopalnych. Przed zamocowaniem biokominka w zabudowie, koniecznie trzeba zapoznać się z instrukcją montażu szyby. Po zamontowaniu biokominka wiszącego, palnik należy umieścić w otworze obudowy biokominka.

Dane techniczne: 

 • Wymiary:  szer. 65 cm  wys. 40 cm  gł. 12 cm
 • Obudowa wykonana z stali malowanej proszkowo
 • Kolor: czarny strukturalny 
 • Palnik wykonany ze stali nierdzewnej
 • Palnik:  0,35 l z regulowaną wysokością płomienia
 • Czas spalania: 1-3 h/l
 • Moc grzewcza: 2 kW (podniesienie temperatury o 3°C w ciągu godziny w pomieszczeniach do 25m²)
 • Waga z opakowaniem: 9 kg 

Pytania i odpowiedzi

1. Czy biokominek wytwarza ciepło?

➣ Tak, biokominek wytwarza ciepło, podnosi temperaturę w ciągu godziny o nawet 2-3°C w pomieszczeniach do 25m²! Wytwarza podobną ilość ciepła co elektryczne nagrzewnice o mocy 1-3KW.

2. Czy potrzebna jest instalacja elektryczna?

➣ Nie, nie ma potrzeby podpinania biokominka do prądu. Źródłem zasilania biokominka jest jedynie Biopaliwo.

3. Czym jest "biała wata" wewnątrz biokominka i czy należy ją wyciągnąć?

➣ "Biała wata" wewnątrz biokominka to wełna ceramiczna.  Nie należy wyciągać waty ceramicznej z biokominka, ponieważ może to prowadzić do nieprawidłowego jego działania. Dzięki wacie ceramicznej płomień pali się równo i wolniej oraz biopaliwo nie rozlewa się. Po bardzo długim korzystaniu z biokominka wata ceramiczna może się nieco zabarwić, lecz istnieje możliwość jej wymiany.

4. Dlaczego mój płomień jest zbyt mały lub niebieski?

➣ Wystarczy poczekać do 15 min aby płomień mógł się w pełni rozpalić. Korzystanie z najtańszych i niesprawdzonych biopaliw nie jest wskazane, ponieważ produkt może być rozcieńczony, co prowadzi do braku możliwości wykorzystania pełnego potencjału biokominka.

5. Co to jest BIOPALIWO?

➣ Jest to specjalny ekologiczny płyn z naturalnych środków, który w procesie spalania, uwalnia wyłącznie dwutlenek węgla i parę wodną - tak jak człowiek w podczas oddychania. Biopaliwo jest bezwonne, chyba że zawiera naturalne aromaty.

6. Jakie są rodzaje biopaliwa?

➣ Naturalne bez dodatków oraz z dodatkiem olejków eterycznych.

7. Czy Biokominki są bezpieczne?

➣ Tak jeśli zachowa się ostrożność i dotrzyma zastrzeżeń instrukcji. Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie dolewać biopaliwa podczas palenia się kominka i przez 15 minut po zgaśnięciu płomienia. Ważne aby zachować minimum 50 cm odstępu od łatwopalnych przedmiotów.

Napisz opinię

Biokominek 650x400 czarny mat

Biokominek 650x400 czarny mat