Nawóz FRUCTUS przeciwko brązowieniu igieł 2,5kg Rozszerzyć

Fructus 2,5 kg przeciwko brązowieniu igieł

R07

5693

Nowy

16,10 zł

2.5 kg

 • Zapytaj o produkt

  Fructus 2,5 kg przeciwko brązowieniu igieł

  Fructus 2,5 kg przeciwko brązowieniu igieł

  FRUCTUS FRUCTUS

  Wysyłka w ciągu 24 godzin

  120 dni na zwrot

  Dostawa już od 9,99 zł
           Sprawdź koszt wysyłki


  Dostawa za darmo
  Sprawdź koszt wysyłki

  Wysyłka

  Sposoby dostawyNazwaCena
  InPost Kurier InPost Kurier 16,59 zł
  InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
  InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,82 zł
  Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
  Kurier DHL Kurier DHL 16,99 zł
  Kurier DHL (pobranie) Kurier DHL (pobranie) 22,13 zł
  Kurier DHL - przesyłka gabarytowa Kurier DHL - przesyłka gabarytowa 34,99 zł

  Nawóz WE. Typ: Siarczan magnezu (Mg S) (15:28).  SKŁADNIKI NAWOZOWE:

  • Magnez (MgO) – 15%.
  • Siarka(SO3) – 28%.

   


  PRZEZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI   

  Częstą przyczyną chorób, a w konsekwencji zamierania drzew i krzewów iglastych, jest stan niewłaściwego ich odżywienia składnikami mineralnymi, w tym brak magnezu. Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł jest nawozem mineralnym z zawartością łatwo przyswajalnych składników pokarmowych, w szczególności magnezu, który jest niezbędnym składnikiem chlorofilu. Odżywianie roślin możliwe jest dzięki procesowi fotosyntezy,  w którym chlorofil odgrywa zasadniczą rolę i bierze aktywny udział. Ponadto chlorofil, jako zielony barwnik wpływa na estetykę uprawianych roślin, co ma szczególne znaczenie w przypadku roślin iglastych. Przyswajalność magnezu z gleby zmniejsza się znacznie w glebie suchej, dlatego objawy niedoboru, w postaci zmiany koloru igieł od jasnozielonego po żółty do brunatnego, są najbardziej widoczne w okresach suszy. Objawom tym można zapobiec poprzez dostarczenie roślinom magnezu, zarówno w drodze nawożenia doglebowego, jak również dokarmiania dolistnego.

     Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł jest nowoczesnym nawozem mineralnym z dużą zawartością łatwo przyswajalnego magnezu, rekomendowanym  do nawożenia większości drzew i krzewów iglastych oraz dużej grupy drzew, krzewów i krzewinek ozdobnych.

     Nawóz ten polecany jest w szczególności pod następujące grupy roślin:

  • świerki,
  • sosny,
  • jodły,
  • tuje (żywotniki),
  • jałowce,
  • daglezje,
  • cisy,
  • cyprysiki,
  • modrzewie,
  • rododendrony (różaneczniki),
  • wrzosy oraz wrzośce.

   


  W celu zapewnienia prawidłowego odżywienia roślin zaleca się stosowanie innych nawozów marki Fructus, które dostarczą roślinom niezbędnych makro i mikroskładników. Do nawożenia roślin iglastych szczególnie wskazane jest zastosowanie takich nawozów jak: Fructus Iglak oraz Fructus Iglak Jesienny.

   


  ZASADY STOSOWANIA ORAZ DAWKI NAWOZU

  Fructus Przeciwko Brązowieniu Igiełmożna stosować przez cały okres wegetacji roślin, a więc od wiosny do jesieni, zarówno przed sadzeniem roślin, jak i pogłównie. W przypadku stosowania nawozu przed sadzeniem, zaleca się dawkę nawozu wynoszącą  25-30 g/m2 wymieszać z glebą lub podłożem na głębokość 10-20 cm.

   


  Stosując nawóz pogłównie należy rozsiewać go równomiernie pod koronami drzew lub krzewów. Zalecana dawka jednorazowa wynosi 15-30  g/m2, tj. około 1-2 łyżki stołowe. Po wykonaniu zabiegu należy nawożoną powierzchnię podlać odpowiednią ilością wody. W przypadku silnego niedoboru magnezu, zabieg ten należy powtórzyć dwa lub trzy razy w okresie wegetacji, w odstępach minimum trzytygodniowych.

   


  Fructus Przeciwko Brązowieniu Igiełmoże być również stosowany interwencyjnie w formie oprysków dolistnych. W takim wypadku zaleca się stosować 2-3% roztwór nawozu (20-30 g nawozu na 1 litr wody) w dawce około 100 ml cieczy roboczej na 1m2 powierzchni uprawnej.  W przypadku silnego niedoboru magnezu, zabieg podobnie jak w przypadku stosowania posypowego można powtórzyć dwa lub trzy razy w okresie wegetacji, w odstępach minimum dwu lub trzytygodniowych.

     OPAKOWANIA

  Fructus Przeciwko Brązowieniu Igieł konfekcjonowany jest w worki polietylenowe o gramaturze 2,5 kg. Worki posiadają uchwyty pozwalające na łatwe ich przenoszenie.

  Symbol produktu: FR-140794

  Wagado 2,5 KG

  Napisz opinię

  Fructus 2,5 kg przeciwko brązowieniu igieł

  Fructus 2,5 kg przeciwko brązowieniu igieł

  Wysoka jakość nawozów ogrodniczych FRUCTUS oraz charakterystyczne opakowanie sprawiają, iż są to produkty rozpoznawalne i wyróżniające się na rynku. Nawozy Fructus dostępne są w postaci płynnej oraz granulatu, a technologia ich wytwarzania opiera się na najnowocześniejszych osiągnięciach nauki.