Pożywka do wina z witaminą B 10g BIOWIN Rozszerzyć

Pożywka do wina z witaminą B 10g BIOWIN

N11

8027

Nowy

Pożywka do drożdży winiarski z zawartością witaminy B1, nadająca się zarówno do win białych, czerwonych oraz różowych. Opakowanie wystarcza 25L nastawu owocowego.

Więcej szczegółów

3,52 zł

0.01 kg

 • Zapytaj o produkt

  Pożywka do wina z witaminą B 10g BIOWIN

  Pożywka do wina z witaminą B 10g BIOWIN

  <p style="margin-bottom: 0cm;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 10pt;">Pożywka do drożdży winiarski z zawartością witaminy B1, nadająca się zarówno do win białych, czerwonych oraz różowych. Opakowanie wystarcza 25L nastawu owocowego.</span></p>

  Biowin Biowin

  Wysyłka w ciągu 72 godzin

  120 dni na zwrot

  Dostawa już od 9,99 zł
           Sprawdź koszt wysyłki


  Dostawa za darmo
  Sprawdź koszt wysyłki

  Wysyłka

  Sposoby dostawy Nazwa Cena
  InPost Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
  InPost Kurier InPost Kurier 16,59 zł
  InPost Kurier Pobranie InPost Kurier Pobranie 17,82 zł
  Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Odbiór osobisty w Krakowie (ul. Balicka 100) Za darmo!
  Kurier DHL Kurier DHL 16,99 zł
  Kurier DHL (pobranie) Kurier DHL (pobranie) 22,13 zł

  Pożywka do drożdży winiarskich z dodatkiem witaminy B1 firmy BROWIN, jest mineralna, a jej wiodącym składnikiem jest fosforan diamonowy. Witamina B1 wiąże substancje toksyczne dla drożdży, oraz w znacznym stopniu stymuluje ich wzrost oraz jest silnym aktywatorem fermentacji. Produkt przechowujemy w temperaturze pokojowej w suchym miejscu.

   
  Pożywka dla drożdży to nierozłączny element prawidłowego wzrostu drożdży winiarskich. Drożdże odpowiednio rozwinięte, są niezbędne do wykonania prawidłowej fermentacji. Pożywka to przede wszystkim związki azotowe i fosforowe, które są wymagane przez drożdże do prawidłowego rozwoju. Naturalne związki azotowo, fosforowe możemy znaleźć w owocach, jednak niestety w naszym klimacie nie posiadają one ich wystarczająco dużo. Dlatego domowi winiarze muszą posiłkować się już gotowymi zestawami pożywek, bogatymi w swym składzie w te substancje. Pożywka mineralna bardzo istotnie wpływa na efektywniejszą pracę drożdży (każde drożdże winiarskie to potierdzają), dlatego też często są wykorzystywane do produkcji wina. Cena korzystnie wpływa na ich wybór.


  Inne dostępne pożywki:

   
  Pożywka do drożdży winiarskich

  - jest to pożywka mineralna, której głównym składnikiem jest fosforan diamonowy. Pakowana po 10 g wystarcza na 25 l nastawu.

  Pożywka do drożdży winiarskich KOMBI
  - zawiera oprócz fosforanu diamonowego i witaminy B1, preparaty ścian komórkowych drożdży, które stanowią specyficzne uzupełnienie pożywek, zarówno o charakterze cukrowym jak i związków azotowych. Ściany komórkowe wykazują zdolność adsorbowania substancji hamujących fermentację, między innymi kwasów tłuszczowych. Innymi słowy dodatkowa obecność w pożywce szczątkowych ścian komórkowych bardzo ułatwia fermentację, gdyż przyśpiesza namnażanie się drożdży. Pożywka pakowana po 7 g wystarcza na 25 l nastawu.

   
  Dlaczego warto kupić produkt?


  -prawidłowe namnożenie drożdży

  -szybka fermentacja

  -pełne odfermentowanie cukru zawartego w owocach oraz tego dodanego podczas produkcji

  -dodatek witaminy B1

  Użytkowanie:


  W 1/4 szklanki wody rozpuszczamy pożywkę, a następnie dodajemy do gotowego nastawu owocowego. Pożywke można dodawać na początku fermentacji jednorazowo, jednocześnie z drożdżami. Jednak coraz częściej jest polecane, aby produkt dodawać w trzech równych porcjach. 1 – na początku fermentacji, 2-po 3-5 dniach, 3- po 10 dniach fermentacji.


  Charakterystyka:


  Związki z pożywki, są w zupełności wykorzystywane przez drożdże w czasie ich namnażania. Jeśli zastosujemy produkt zgodnie z instrukcja, na pewno nie wpłynie on na smak oraz aromat wina. Ważne jest także to, że pożywka w żadnym stopniu nie wpływa na zdrowie człowieka.

  Wydajność:


  Pożywka do wina wystarcza na 25L gotowego nastawu owocowego.


  Waga do 10 G
  Oceń 
  2020-06-04

  browin pożywka

  Kolejne udane zakupy w tym sklepie, wszystko OK. Pożywka działa.

  Napisz swoją opinię! !

  Napisz opinię

  Pożywka do wina z witaminą B 10g BIOWIN

  Pożywka do wina z witaminą B 10g BIOWIN

  Obecny zakres działalności:

  Obecnie firma Biowin zatrudnia kilkadziesiąt osób, dysponuje własnym transportem, dużymi powierzchniami magazynowymi oraz rozbudowanym działem produkcyjnym.  • Obsługujemy hurtownie oraz centra handlowe w całym kraju i sukcesywnie zwiększamy eksport.

  • Prowadzimy sprzedaż na stronie www.biowin.pl oraz na stronach tj. Allegro oraz Ebay.

  • Posiadamy własne laboratorium mikrobiologiczne, od kilku lat z wdrożonym systemem HACCP.